Trwa ładowanie...

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się korektą rzeczywistych lub odczuwalnych defektów ciała. Zmiany skórne, które wymagają operacji rekonstrukcyjnych i plastycznych, to m.in. głębokie i rozległe blizny po oparzeniu, otwarte ubytki tkanek, wady wrodzone w obrębie twarzy (rozszczepienie wargi, bielactwo), amputacje. W ramach chirurgii plastycznej można wyodrębnić: lifting, plastykę różnych części ciała, powiększanie biustu czy rekonstrukcję piersi po mastektomii.


Ciało jest „domem” dla duszy. Piękne, zdrowe, wypielęgnowane i pełne harmonii daje poczucie szczęścia, pozytywnie nastraja do świata i ludzi, pozwala w pełni zaakceptować siebie. Nie bez kozery stara mądrość mówi: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Pokochać swoje ciało to znaczy pokochać siebie. Niektóre kobiety nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Uważają, że mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, zbyt grube nogi, obwisłe piersi czy za małe usta. Gdy stać je na operacje plastyczne, poddają się liposukcji, ujędrnianiu biustu, redukcji zmarszczek, modelowaniu sylwetki itd.

W zabiegach kosmetycznych i operacjach plastycznych nie ma nic złego, pod warunkiem, że są one wykonywane z rozsądkiem i umiarem. Należy się liczyć z tym, że efekt operacji plastycznej nie jest widoczny od razu. Na początku występują obrzęki, ból po zabiegu, opuchnięcia operowanej okolicy czy zasinienia. Przez jakiś czas od operacji trzeba nosić specjalne ubranie uciskowe lub bandaże. Niestety, piękno wymaga cierpienia i poświęcenia. Kobieta musi być psychicznie gotowa do odroczonego zobaczenia skutków operacji.