Trwa ładowanie...

Chusteczki do higieny intymnej

Nawilżone chusteczki pozwalają odświeżyć się w ciągu dnia i szybko pozbyć się niekomfortowego odczucia. Chusteczki do higieny intymnej przypominają chusteczki higieniczne czy płatki tkaniny i są nasączone płynem do higieny intymnej. Doskonale sprawdzają się w trudnych sytuacjach: w podróży, latem, w publicznych toaletach. Pozwalają odświeżyć i nawilżyć okolice intymne, unikając ryzyka rozwoju infekcji bakteryjnych czy grzybiczych.

spis treści

1. Jak dbać o higienę osobistą?

Chusteczki do higieny intymnej
Chusteczki do higieny intymnej

Chusteczki do higieny intymnej pozwalają odświeżyć i nawilżyć okolice intymne, unikając ryzyka rozwoju

zobacz galerię

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W trakcie podróży czy latem trudno zachować odpowiedni poziom higieny intymnej. Problem ten najbardziej odczuwalny jest w trakcie miesiączki. Z tego powodu częściej niż zwykle mogą powstawać infekcje. Aby higiena intymna była zachowana, należy pamiętać o odpowiedniej bieliźnie. Odpowiedni jej wybór jest szczególnie ważny podczas letnich upałów i w trakcie dalszych podróży. Najlepszą opcję stanowi bielizna naturalna, bawełniana. Modele wykonane z włókien sztucznych mogą powodować odparzenie skóry.

Staraj się też nosić pełną bieliznę, czyli zamiast stringów wybierz figi. Skąpą bieliznę pozostaw na szczególne okazje. Panie noszące stringi na co dzień są bardziej podatne na zakażenia bakteryjne. W celu uniknięcia podrażnień skóry, bieliznę watro prać w mydle glicerynowym lub płatkach mydlanych, a następnie spłukać wodą. Są one duże korzystniejsze dla skóry niż płyny zmiękczające.

Warto też sięgnąć po chusteczki do higieny intymnej. Zalecane jest stosowanie ich podczas długich podróży, ponieważ pozwalają na błyskawiczne odświeżenie skóry w warunkach, w których nie ma możliwości skorzystania z wody bieżącej. Chusteczki do higieny intymnej możesz stosować za każdym razem, gdy poczujesz taką potrzebę. Szczególnie pomocne są podczas wizyt w toaletach publicznych – zmniejszają ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Posiadają one specjalne substancje zwalczające wszelkie bakterie gromadzące się na powierzchni skóry. Dodatkowo, często zawierają ekstrakt z rumianku, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom naskórka i rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. W razie konieczności, zamiast typowych chusteczek do higieny intymnej możesz wykorzystać te dla dzieci i niemowląt.

2. Higiena intymna kobiet

Profilaktyka zachorowań na infekcje narządu rodnego jest niezwykle istotna i gwarantuje zdrowie intymne kobiety. Ważnym jej elementem jest stosowanie doustnych probiotyków, czyli środków pomagających w utrzymaniu naturalnego środowiska w miejscach intymnych. Mogą być zażywane zapobiegawczo lub jako pomoc w procesie leczenia schorzenia, gdyż umożliwiają skuteczniejsze odtworzenie flory bakteryjnej pochwy. Poza tym przywracają jej kwaśne pH, dzięki czemu dużo trudniej o rozwój infekcji bakteryjnych i grzybiczych.

3. Kosmetyki do higieny intymnej

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o higienę intymną, na pewno warto sięgnąć po specjalne kosmetyki do pielęgnacji okolic intymnych. Należą do nich m.in. płyny i żele ginekologiczne. Płyn ginekologiczny to produkt leczniczy, dostępny w aptece. Jest na ogół bezzapachowy i nie zawiera mydła. Przeznaczony jest do pielęgnacji okolic intymnych, ale nie codziennie, a przy nawracających infekcjach, w razie pojawienia się podrażnienia lub uczucia dyskomfortu.

Płyn ginekologiczny do higieny intymnej ma specjalną formułę – większą zawartość kwasu mlekowego. Kwas mlekowy pomaga przywrócić naturalną równowagę pH. Płyny ginekologiczne mają odczyn pH 2,5-3,5 i zapewniają ochronę przed infekcjami. Ze względu na zwiększoną ilość kwasu mlekowego należy je rozcieńczać wodą w proporcji 1:2. Są wydajne i wystarczają na długo. Wykorzystuje się je w czasie leczenia grzybicy pochwy, podczas kuracji antybiotykowych, jak i po nich.

Płyny ginekologiczne nadają się dla kobiet w ciąży, kobiet po porodzie, osób po operacjach i zabiegach ginekologicznych. Są pomocne w łagodzeniu podrażnień skóry powstałych w wyniku długotrwałego unieruchomienia z powodu choroby, używania wkładek higienicznych, noszenia bielizny zawierającej włókna syntetyczne.

Podróż, brak warunków na umycie się czy odświeżenie się w ciągu dnia stwarzają potrzebę szybkiego pozbycia się niekomfortowego odczucia. Tutaj z pomocą przychodzą chusteczki do higieny intymnej, czyli płatki tkaniny lub włókniny, biodegradowalne, nasączone płynem do higieny intymnej. Jest to wspaniały sposób na trudne sytuacje.

Chusteczki do higieny intymnej znajdują się w opakowaniach do otwierania i ponownego zamknięcia, by nie ulegały wysuszeniu. Mogą być też pakowane pojedynczo w saszetki. Łatwo je zabrać ze sobą do torebki czy podróżnej kosmetyczki. Pozwalają utrzymać poprawny poziom pH i zachować świeżość nawet w warunkach pozbawionych miejsca na umycie się. Higiena intymna z nawilżającymi chusteczkami jest możliwa nawet w mało komfortowych sytuacjach.

Chusteczki do higieny intymnej
Chusteczki do higieny intymnej
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.