Trwa ładowanie...

Co oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna?

Branża usług medycyny estetycznej rozwija się dynamicznie. To zupełnie zrozumiałe – wygląd zewnętrzny ma dla nas coraz większe znaczenie i coraz częściej to od niego zależy nasza szansa na zawodowy i osobisty sukces. W dążeniu do pięknego, młodego wyglądu, odwiedzamy więc gabinety medycyny estetycznej. Z jakich zabiegów korzystamy najczęściej?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Medycyna estetyczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna
Medycyna estetyczna staje się w Polsce coraz bardziej popularna

1. Zabiegi modelujące

Ze wszystkich zabiegów medycyny estetycznej, do najpopularniejszych należą te modelujące sylwetkę. Choć nie zastąpią prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej, w znaczącym stopniu poprawiają wygląd naszego ciała.

Na czym polegają? Na usunięciu nagromadzonej tkanki tłuszczowej z tych partii, które są szczególnie problematyczne, a w których zarówno dieta, jak i sport nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Najczęściej więc modelujemy biodra, brzuch, uda i ramiona.

Za pomocą różnorodnych technik niszczy się komórki tłuszczowe lub usuwa ich powłokę, a czasem rozbija się je poprzez światła lasera lub fale ultradźwiękowe. Następnie zniszczone komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu.

2. Zabiegi odmładzające

Kolejną grupą zabiegów medycyny estetycznej, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn, są zabiegi odmładzające. Stosuje się je, aby zatuszować procesy starzenia się skóry i przywrócić młody, atrakcyjny wygląd.

Spośród szerokiego spektrum zabiegów odmładzających, najpopularniejsze są te nieinwazyjne, które przynoszą natychmiastowe rezultaty, w szczególności działania z zastosowaniem kwasu hialuronowego i kwasu polimlekowego. Zmarszczki wokół oczu usuwa się za pomocą laserowej plastyki powiek, która pozwala przywrócić tym okolicom młody wygląd, a jednocześnie nie pozostawia widocznych blizn.

By zredukować widoczność objawów starzenia się twarzy, stosuje się również iniekcje toksyny botulinowej i wypełniaczy, zabiegi biorewitalizujące i poprawiające kondycję skóry, np. mezoteriapię osoczem bogatopłytkowym czy mocne peelingi.

3. Stomatologia estetyczna

Ważnym obszarem medycyny estetycznej jest stomatologia estetyczna. Piękny, biały uśmiech jest dziś marzeniem wielu z nas. Nowoczesne zabiegi pozwalają to marzenie spełnić i przywrócić zębom biały kolor oraz piękny kształt. W tym celu najczęściej stosuje się różnego rodzaju zabiegi wybielające oraz aparaty korygujące.

4. Leczenie łysienia

Zabiegi medycyny estetycznej stosuje się nie tylko po to, by odzyskać młody, atrakcyjny wygląd, ale także, by uporać się z różnego rodzaju schorzeniami i dolegliwościami. W przypadku łysienia, zarówno mężczyźni, jak i kobiety poddają się transplantacji włosów.

Do dyspozycji jest kilka metod, w zależności od rodzaju łysienia i dostępnych w danym przypadku możliwości. Należą do nich zabiegi metodą strip, BHT orz FUE. W metodzie strip pobiera się fragment owłosionej skóry głowy z jej tylnej lub bocznej części, a następnie, podzielony na przeszczepy zawierające pojedyncze zespoły mieszkowe, przeszczepia się w miejsca największych ubytków.

Metoda BHT polega na przeszczepieniu włosów z innych części ciała niż głowa, np. z klatki piersiowej, pach lub brody. Najnowszą metodą transplantacji włosów jest metoda FUE, polegająca na przeszczepie pojedynczych zespołów mieszkowych.

5. Inne popularne zabiegi medycyny estetycznej

Do popularnych zabiegów medycyny estetycznej należy plastyka piersi. Panie decydują się na nią w sytuacji, gdy ich biust, pod wpływem osłabienia tkanki lub siły grawitacji, stają mniej jędrne i opadające. W dążeniu do atrakcyjnego wyglądu poddają się również modelowaniu ust, które pozwala uzyskać oczekiwany kształt warg, dodać im jędrność, poprawić symetrię lub podciągnąć opadające kąciki.

Chcąc poddać się zabiegowi medycyny estetycznej, należy uważnie wybrać gabinet lub klinikę, w której zabieg zostanie przeprowadzony. W tym celu warto przeprowadzić dokładny research, poprosić o rekomendację znajomych lub skorzystać ze strony tourmedica.pl.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.