Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na partie ciała

Ćwiczenia fizyczne umożliwiają wzmacnianie mięśni i spalanie tłuszczu z określonych partii ciała. Skuteczne odchudzanie wymaga wprowadzenia programu ćwiczeń zestawionych w taki sposób, aby spalanie tkanki tłuszczowej przebiegało w całym ciele. Dla osób z nadwagą najlepsze będą ćwiczenia na partie ciała takie jak brzuch, pośladki i uda, gdyż to przede wszystkim w tych miejscach gromadzi się nadmiar tłuszczu. Niektórzy mają również problem z obwisłymi ramionami, a wtedy najlepsze są ćwiczenia na mięśnie ramion.


Ćwiczenie na brzuch z użyciem BOSU
Ćwiczenie na brzuch z użyciem BOSU

Aby szybciej uzyskać efekt płaskiego brzucha, warto wypróbować ćwiczenia na BOSU, które wymagają większej

zobacz galerię

Ćwiczenia na pupę, uda i całe nogi to zazwyczaj ta sama grupa ćwiczeń. Jeśli nadmiar tłuszczu umiejscowił się w tych rejonach, dobrym pomysłem jest jazda na rowerze. W domu możemy ćwiczyć przysiady, pamiętając o wyprostowanych plecach podczas ich wykonywania.

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

Drugim miejscem podatnym na odkładanie tłuszczu jest brzuch. Na niego dobra jest klasyczna metoda: brzuszki proste lub skośne. Na ramiona najlepiej sprawdzą się pompki. Pływanie natomiast poprawi ogólną kondycję i wymodeluje sylwetkę.

Regularność i konsekwencja w ćwiczeniach są absolutnie niezbędne, aby aktywność fizyczna dała jakiś efekt. Żeby uniknąć przetrenowania i zakwasów, należy zacząć od kilku-kilkunastu powtórzeń, przez kwadrans dziennie lub co drugi dzień. Z czasem można zwiększać ilość ćwiczeń i dojść do codziennych godzinnych treningów. Dopiero intensywne ćwiczenia pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej. Do ćwiczeń dobrze jest wprowadzić dietę niskotłuszczową, niskokaloryczną, ale z optymalną ilością białka. To pomoże budować mięśnie.

Mgr Anna Bocheńska
Ćwiczenia na partie ciała
Ćwiczenia na partie ciała (123RF)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.