Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Anna Bocheńska

Ćwiczenia na partie ciała

Avatar placeholder
11.04.2019 13:55
Ćwiczenia na partie ciała
Ćwiczenia na partie ciała (123RF)

Ćwiczenia fizyczne umożliwiają wzmacnianie mięśni i spalanie tłuszczu z określonych partii ciała. Skuteczne odchudzanie wymaga wprowadzenia programu ćwiczeń zestawionych w taki sposób, aby spalanie tkanki tłuszczowej przebiegało w całym ciele. Dla osób z nadwagą najlepsze będą ćwiczenia na partie ciała takie jak brzuch, pośladki i uda, gdyż to przede wszystkim w tych miejscach gromadzi się nadmiar tłuszczu. Niektórzy mają również problem z obwisłymi ramionami, a wtedy najlepsze są ćwiczenia na mięśnie ramion.


Ćwiczenie na brzuch z użyciem BOSU
Ćwiczenie na brzuch z użyciem BOSU

Aby szybciej uzyskać efekt płaskiego brzucha, warto wypróbować ćwiczenia na BOSU, które wymagają większej

zobacz galerię

Ćwiczenia na pupę, uda i całe nogi to zazwyczaj ta sama grupa ćwiczeń. Jeśli nadmiar tłuszczu umiejscowił się w tych rejonach, dobrym pomysłem jest jazda na rowerze. W domu możemy ćwiczyć przysiady, pamiętając o wyprostowanych plecach podczas ich wykonywania.

Drugim miejscem podatnym na odkładanie tłuszczu jest brzuch. Na niego dobra jest klasyczna metoda: brzuszki proste lub skośne. Na ramiona najlepiej sprawdzą się pompki. Pływanie natomiast poprawi ogólną kondycję i wymodeluje sylwetkę.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Regularność i konsekwencja w ćwiczeniach są absolutnie niezbędne, aby aktywność fizyczna dała jakiś efekt. Żeby uniknąć przetrenowania i zakwasów, należy zacząć od kilku-kilkunastu powtórzeń, przez kwadrans dziennie lub co drugi dzień. Z czasem można zwiększać ilość ćwiczeń i dojść do codziennych godzinnych treningów. Dopiero intensywne ćwiczenia pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej. Do ćwiczeń dobrze jest wprowadzić dietę niskotłuszczową, niskokaloryczną, ale z optymalną ilością białka. To pomoże budować mięśnie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze