Trwa ładowanie...

Czym jest urządzenie Ultraformer III z technologią HIFU?

Czy wiesz czym jest HIFU - technologia, która podbija rynek kosmetologii i medycyny estetycznej? Jakiś czas temu w świecie medycyny estetycznej oraz profesjonalnej kosmetologii zrobiło się głośno o technologii HIFU, nazywanej liftingiem bez skalpela.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

HIFU - High Intensity Focused Ultrasound – jest rewolucyjną technologią z kilku powodów. Przede wszystkim nie sposób nie wspomnieć o efektywności zabiegów. Uzyskane efekty porównywane są z rezultatami liftingu chirurgicznego. W tym wypadku mamy jednak do czynienia z nieinwazyjną propozycją, bezpieczną i komfortową dla pacjenta. To połączenie najlepszych cech zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.

1. Czym jest HIFU?

HIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound. Jest to zogniskowana fala ultradźwiękowa, którą początkowo wykorzystywano w terapii zmian nowotworowych, a dziś doskonale sprawdza się właśnie w medycynie estetycznej oraz kosmetologii.

HIFU to nie zabieg, czy urządzenie samo w sobie, ale technologia, która wykorzystana została np. w sprzęcie Ultraformer III. Jest to najnowocześniejsza propozycja ekspertów z dziedziny dermatologii estetycznej. Z jej pomocą można uzyskać najbardziej spektakularne efekty – przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu pacjenta.

Ultraformer III jest urządzeniem, które pozwala na uzyskanie efektu liftingującego bez ograniczeń związanych z zabiegiem operacyjnym. Ultraformer III wykorzystuje technologie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, która, selektywnie podgrzewając tkanki, takie jak skóra i tkanka podskórna, prowadzi do ich "obkurczania", a mikrouszkodzenia stymulują wytwarzanie kolagenumówi Łukasz Ludwikowski, Dyrektor Regionalny Bogdani Dermatologia.

Podczas zabiegów zogniskowana fala ultradźwiękowa dociera do głębszych warstw naskórka podgrzewa go i powoduje obkurczenie włókien kolagenu. W efekcie skóra rozpoczyna procesy intensywnej odnowy, dzięki czemu produkowane są nowe włókna kolagenu i elastyny. Skóra staje się lepiej napięta, jędrniejsza i zagęszczona. Efekty zabiegów porównywane są z bardziej inwazyjnymi rozwiązaniami, takimi jak lifting chirurgiczny czy zastrzyki z botoksem.

Ogromną zaletą zabiegów jest długie utrzymywanie się rezultatów. Okres ten może sięgać nawet dwóch lat. Jest to wynik wyróżniający się nie tylko na tle innych zabiegów kosmetologicznych, ale także medycyny estetycznej. Warto zaznaczyć, że pierwsze efekty pojawiają się zaraz po wyjściu z gabinetu, ale na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni. Tyle właśnie potrzeba skórze, aby doprowadzić do regeneracji włókien kolagenu. Ogromną zaletą jest również fakt, że w przypadku HIFU nie wykonuje się serii zabiegów – wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie, by cieszyć się jędrną skórą!

Trzeba również wspomnieć o tym, że zabiegi sprzętem Ultraformer III są zupełnie bezbolesne. Polegają one na przykładaniu głowicy emitującej ultradźwięki do ciała. Cały proces jest szybki i komfortowy. Co więcej, ograniczone jest też ryzyko pojawienia się podrażnienia czy zaczerwienienia, nie wspominając o poważniejszych efektach ubocznych. Obserwuje się je rzadko i znikają one najczęściej jeszcze tego samego dnia.

Na tle innych zabiegów, HIFU wyróżnia się jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletą – Ultraformer III można wykonywać cały rok. Wielu zabiegów nie można wykonywać latem, ze względu na zbyt intensywne słońce lub wysoką temperaturę. W przypadku HIFU nie ma takich przeciwwskazań.

2. Kiedy wykorzystuje się zabieg Ultraformer III?

Zabiegi Ultraformer III wykonuje się na całym obszarze twarzy i ciała. Doskonale sprawdzają się we wszystkich sytuacjach, kiedy chcemy przywrócić skórze jędrność, elastyczność i pozbyć się wiotkości. Krótko mówiąc – zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy liftingu.

Zabiegi wykonywać można u osób, które chcą pozbyć się:

 • zmarszczek wokół oczu, w okolicy czoła i ust,
 • lwiej zmarszczki,
 • zmarszczki nosowo-wargowej,
 • opadającej powieki lub brwi,
 • podwójnego podbródka,

oraz poprawić linię żuchwy a także jędrność skóry.

Podczas zabiegów można zredukować nadmiar skóry, który pozostał po nagłej utracie wagi lub ciąży. Można wykonywać go w obszarze:

 • ramion,
 • brzucha,
 • pleców,
 • pośladków,
 • ud,
 • łydek,

a nawet kostek. Poza tym zabieg świetnie sprawdza się podczas likwidowania tzw. boczków.

3. Konsultacje przed zabiegami

Nawet w przypadku zabiegów Ultraformer III, czyli takich, które uchodzą za bezpieczne, powinno się korzystać z konsultacji przed zabiegami. W naszej placówce Clinica Cosmtologica są one bezpłatne. Podczas takiej wizyty naszym zadaniem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu z pacjentem i dokładne obejrzenie obszaru zabiegowego. Na tej podstawie dokonujemy wyboru najlepszej metody, a także ustalamy cały plan kuracji – liczbę i częstotliwość wizyt. Ponadto upewniamy się, czy nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów. Najważniejsze jest dla nas zdrowie pacjenta mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Umów się do jednej z naszych placówek w Trójmieście w ramach Clinica Cosmetologica:

 1. HIFU Gdańsk, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3/81, 80-210 Gdańsk, Telefon: 58 506 64 81
 2. HIFU Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot, Telefon: 58 506 64 82
 3. HIFU Gdynia, ul. Powstania Styczniowego 22/2, 81-519 Gdynia, Telefon: 58 506 64 83

więcej informacji na stronie gabinethifu.pl

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.