Trwa ładowanie...

Darsonval – co to takiego, jak działa, przeciwskazania, koszt

Darsonval jest to urządzenie działające w oparciu o tzw. prądy d'Arsonvala. Prądy te znajdują szerokie wykorzystanie w kosmetyce. Darsonval działa przeciwgrzybicznie i bakteriobójczo, pomaga w walce z trądzikiem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o zastosowaniu urządzenia Darsonval.

Zobacz film: "Co to jest trądzik?"

spis treści

1. Darsonval – co to takiego

Darsonval jest to urządzenie wykorzystujące prądy d’Asdonvala o wysokiej częstotliwości 300-500 kHz. Stymulowanie prądem nie pobudza jednak mięśni, stosowanie urządzenia Darsonval zgodnie z zaleceniami z instrukcji obsługi jest całkowicie bezpieczne. Kuracja prądami wykazuje bardzo dużą skuteczność w walce z trądzikiem oraz opryszczką.

Urządzenie najczęściej używane jest w gabinetach kosmetycznych, jednak co raz częściej głównie ze względów finansowych osoby z problemami decydują się na kupno urządzenia i samodzielne jego wykorzystywanie w domu. Urządzenie Darsonval działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie oraz przyspiesza proces regenerowania się naskórka. Co więcej Darsonval może być stosowany nie tylko na skórę ale również i na włosy.

Darsonval pobudza wzrost włosów oraz zapobiega ich wypadaniu. Efekty stosowania Darsonval widoczne są w zasadzie od razu po pierwszym zabiegu. Dla skutecznego oczyszczenia skóry i długofalowego efektu zaleca się oprócz zabiegów również stosowanie kosmetyków oczyszczających i nawilżających skórę.

2. Darsonval – jak działa

Są różne modele urządzenia Darsonval. Większość z nich wyposażona jest w peloty w kształcie łyżeczki, grzebienia, łezki i grzybka. W większości urządzeń możliwa jest również regulacja natężenia prądu. Podczas zabiegu między wybraną pelotą a skórą powstaje iskra. Odczuwalne jest też lekkie mrowienie, a nawet lekkie szczypanie oraz zapach ozonu. To właśnie ozon wydzielający się w czasie reakcji ma działanie dezynfekujące i tonizujące skórę.

Zabieg urządzeniem Darsonval rozszerza naczynia krwionośnie, dotlenia skór. Wzmocnienie ukrwienia skóry sprzyja zaś właściwemu wchłanianiu się kosmetyków do skóry, dlatego warto oprócz samego zabiegu stosować preparaty o działaniu przeciwtrądzikowym czy innym w zależności do tego jaki efekt chcemy uzyskać.

3. Darsonval – przeciwskazania

Zabieg urządzeniem Darsonval nie jest dla każdego. Ze względu na to, że rozszerza on naczynia krwionośnie nie jest wskazany do stosowania przy skórze naczynkowej. Co więcej przeciwskazania do zabiegu urządzeniem Darsonval to choroby serca, astma, gorączka, epilepsja. Zabiegu nie mogą wykonywać bezpiecznie również kobiety w ciąży oraz osoby, które posiadają w ciele metalowe implanty.

Mimo, że Darsonval jest bardzo dobry w walce z trądzikiem nie może być stosowany przez osoby z trądzikiem różowatym.

4. Darsonval – koszt

Zabieg urządzeniem Darsonval może być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i w domu. Zabieg wykonany u kosmetyczki nie jest drogi, kosztuje około 25-40 zł za sesję. Natomiast kupno urządzenia na własną rękę to koszt od 80 do 250 zł.

Nie trudno obliczyć, że inwestycja we własny sprzęt jest bardziej opłacalna. Zabieg ten jest prosty i bezpieczny, dlatego nie ma potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy do jego wykonania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.