Trwa ładowanie...

Depilacja kremem miejsc intymnych

Kremy to depilacji to idealna metoda usuwania niechcianego owłosienia, którą bez obaw można wykonać w warunkach domowych. Ponadto tego rodzaju depilacja nie wymaga żadnej wprawy, a jednocześnie nie grozi ona skaleczeniem – jak to bywa w przypadku depilacji maszynką. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób działają kremy do depilacji i jakie są ewentualne skutki uboczne ich działania. W szczególności jeżeli zależy nam na depilacji miejsc intymnych tj. strefy bikini.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia"

1. Jak działa krem do depilacji?

Kremy służące do depilacji zawierają w składzie kwas tioglikolowy, który jest silnym środkiem chemicznym powodującym rozpuszczenie keratyny włosa. Taki krem niszczy zewnętrzną część włosa, tj. jego łodygę. Preparat ten nie obejmuje jednak części włosa umieszczonej w skórze, tj. jego korzenia. W związku z tym po upływie kilku dni łodyga ponownie odrasta.

Wadą kremów depilujących jest to, że w trakcie zabiegu depilacji wyczuwalny jest dosyć ostry, nieprzyjemny zapach. Zapach ten jest charakterystyczny dla zawartych w kremie substancji rozpuszczających keratynę włosa, które są w tym preparacie niezbędne.

Co więcej silnie działające substancje chemiczne mogą być przyczyną podrażnienia skóry. W związku z tym należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta umieszczonych w ulotce kosmetyku depilującego. Nie należy przekraczać zalecanego czasu przetrzymywania kosmetyku na powierzchni skóry. W przypadku depilacji okolic intymnych należy bezwzględnie unikać aplikacji kosmetyk bezpośrednio na narządy intymne. Kremy do depilacji aplikujemy jedynie na zewnętrzne, boczne partie bikini.

Przed zabiegiem depilacji za pomocą kremu konieczne jest wcześniejsze przetestowanie kosmetyku na niewielki obszarze skóry. Nałóż małą ilość kremu np. na skórę w obrębie wewnętrznej okolicy nadgarstka i odczekaj 48h. Jeżeli po tym czasie nie wystąpi reakcja uczuleniowa – możesz zastosować kosmetyk depilujący.

W trakcie aplikacji kremu zwróć uwagę, aby omijać okolicę skóry w obrębie której występuje przerwanie jej ciągłości, tj. drobne skaleczenia. W przeciwnym razie może dojść do silnego podrażnienia i pieczenia tej partii skóry.

2. Dlaczego za pomocą kremu do depilacji całkowicie nie wydepilujemy miejsc intymnych?

Ma to związek z zastosowanymi w jego składzie silnie chemicznymi substancjami. Skóra zlokalizowana w obrębie narządów intymnych jest bardzo delikatna i w skutek ich działania mogłoby dojść do poparzenia chemicznego i silnego podrażnienia tej delikatnej okolicy.

Z powodzeniem jednak możemy usunąć nadmierne owłosienie z okolic narządów intymnych jaką jest zewnętrzna strefa bikini. Warto jednak w tym przypadku wybierać kremy polecane do tych wrażliwych partii skóry, gdyż w ich składzie znajduje się mniejsza ilość substancji chemicznych oraz substancje silnie łagodzące, które zapobiegną podrażnieniom.

Kremy do depilacji do szybka metoda usuwania zbędnego owłosienia – nawet w przypadku sfery bikini. Należy jednak pamiętać o konieczności stosowania się do wskazówek producenta, a także o tym, aby kosmetyki nie aplikować na głębiej położone partie bikini

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.