Trwa ładowanie...

Krem do depilacji - działanie, najlepszy krem do depilacji twarzy i bikini

Kremy to depilacji to idealna metoda usuwania niechcianego owłosienia, którą bez obaw można wykonać w warunkach domowych. Ponadto tego rodzaju depilacja nie wymaga żadnej wprawy, a jednocześnie nie grozi ona skaleczeniem – jak to bywa w przypadku depilacji maszynką. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób działają kremy do depilacji i jakie są ewentualne skutki uboczne ich działania.

1. Jak działa krem do depilacji?

Kremy służące do depilacji zawierają w składzie kwas tioglikolowy, który jest silnym środkiem chemicznym powodującym rozpuszczenie keratyny włosa. Taki krem niszczy zewnętrzną część włosa, tj. jego łodygę.

Preparat ten nie obejmuje jednak części włosa umieszczonej w skórze, tj. jego korzenia. W związku z tym po upływie kilku dni łodyga ponownie odrasta. Wadą kremów depilujących jest to, że w trakcie zabiegu depilacji wyczuwalny jest dosyć ostry, nieprzyjemny zapach.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia"

Co więcej silnie działające substancje chemiczne mogą być przyczyną podrażnienia skóry. W związku z tym należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na ulotce kosmetyku.

Nie należy przekraczać zalecanego czasu trzymania kosmetyku na powierzchni skóry. W przypadku depilacji okolic intymnych należy bezwzględnie unikać aplikacji preparatu bezpośrednio na narządy intymne. Kremy do depilacji aplikujemy jedynie na zewnętrzne, na boczne partie bikini.

Przed depilacją za pomocą kremu konieczne jest wcześniejsze przetestowanie kosmetyku na niewielkim obszarze skóry. Nałóż małą ilość kremu np. na skórę w obrębie wewnętrznej okolicy nadgarstka i odczekaj 48h. Jeżeli po tym czasie nie wystąpi reakcja uczuleniowa – możesz zastosować kosmetyk depilujący.

W trakcie aplikacji kremu zwróć uwagę, aby omijać okolicę skóry w obrębie której występuje przerwanie jej ciągłości, tj. drobne skaleczenia. W przeciwnym razie może dojść do silnego podrażnienia i pieczenia tej partii skóry.

2. Najlepszy krem do depilacji

Z pewnością, krem do depilacji nie jest sposobem dla osób, które cenią swój czas i nie chcą często depilować swojego ciała. Po użyciu kremu włoski odrastają stosunkowo szybko. Są panie, które depilują się codziennie.

Krem lepiej sprawdza się u blondynek o słabym owłosieniu niż u brunetek, których włoski są twarde, bujne i ciemne. Wybierając krem do depilacji, zastanów się, czy masz szczególnie wrażliwą skórę. Jeśli tak, szukaj preparatów z takim oznaczeniem.

Krem powinien być dobrany do części ciała, gdzie planujesz depilację. To naprawdę ma znaczenie, w różnych partiach ciała mamy inne owłosienie. Nie warto oszczędzać i stosować krem do depilacji nóg, by usunąć wąsik na twarzy czy włoski ze strefy bikini.

2.1. Krem do depilacji bikini

Depilacja okolic bikini trwa dość krótko (10-20 minut) i jest bezbolesna. Pozwala usunąć nawet bardzo krótkie włoski. Po depilacji skóra pozostaje bardzo gładka, gdyż krem do depilacji miejsc intymnych rozpuszcza keratynę włosów do wysokości ok. 1 mm poniżej powierzchni skóry. Nowe włoski odrastają wolniej (10-14 dni), są lekko zaokrąglone, dlatego nie kłują delikatnej skóry.

2.2. Krem do depilacji twarzy

Kremy do depilacji twarzy rozpuszczają kreatynę włosa (ich główny budulec). Dobry krem do depilacji wąsika ma też w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia i opóźniające odrastanie owłosienia. Jednak jest to metoda depilacji tymczasowej – nie powoduje całkowitego usunięcia cebulek, więc włoski odrastają dość szybko.

Wiele pań musi powtarzać zabieg kosmetyczny dwa razy w tygodniu. Inną wadą jest to, że krem do depilacji twarzy powoduje czasami reakcję alergiczną. Substancje rozpuszczające kreatynę mają silne działanie. Dlatego warto wykonać test poprzedzający użycie preparatu.

Należy posmarować kremem fragment skóry po wewnętrznej stronie przedramienia i pozostawić kosmetyk na taki czas, jaki zajmuje depilacja. Po tym czasie należy umyć skórę i poczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawi się uczulenie, możesz rozpocząć skuteczną depilację twarzy.

2.3. Kremy do depilacji w ciąży

Kremy do depilacji są szybkie i bezpieczne dla przyszłych mam. Krem nakłada się na czystą, suchą skórę i po kilku minutach zbiera się specjalną szpatułką. Ten sposób dobry jest do usuwania włosków na nogach, pod pachami, a nawet w okolicach bikini.

Jednak intensywny zapach kremu może przeszkadzać kobiecie w pierwszym trymestrze ciąży. Niektóre preparaty do depilacji mogą podrażniać skórę, dlatego najlepiej wybrać te do skóry wrażliwej. Po depilacji warto posmarować skórę balsamem łagodzącym.

Mgr Joanna Hirszler
Krem do depilacji to bezbolesny sposób na usunięcie włosków z ciała.
Krem do depilacji to bezbolesny sposób na usunięcie włosków z ciała. (gettyimages)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.