Trwa ładowanie...

Depilacja laserowa bikini - na czym polega i ile kosztuje?

Avatar placeholder
29.09.2022 13:18
Depilacja laserowa bikini polega na trwałym usunięciu owłosienia.
Depilacja laserowa bikini polega na trwałym usunięciu owłosienia. (adobestock)

Depilacja laserowa bikini to zabieg polegający na trwałym usunięciu owłosienia z okolic miejsc intymnych za pomocą lasera. Według specjalistów jest metodą najbezpieczniejszą oraz najtrwalszą. Ile zabiegów potrzeba, by rezultat był satysfakcjonujący? Jak długo utrzymuje się efekt gładkiego ciała?

spis treści

1. Co to jest depilacja laserowa bikini?

Depilacja laserowa bikini to zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą lasera. Jest to urządzenie, którego działanie opiera się na wytwarzaniu pojedynczych wiązek światła, które oddziałują na melaninę zawartą w mieszkach włosowych.

Istotą tej metody jest uszkadzanie komórek leżących u podstawy włosa, co uniemożliwia jego odrastanie. Co ważne, tkanki z nimi sąsiadujące nie ulegają uszkodzeniu. To sprawia, że depilacja laserowa jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna.

Zobacz film: "Depilacja laserowa"

2. Rodzaje depilacji laserowej bikini

Istnieje kilka rodzajów depilacji bikini. To:

  • depilacja podstawowa (depilacja klasyczna), która usuwa włoski z linii bielizny, czyli boków wzgórka łonowego oraz pachwin,
  • depilacja kalifornijska, usuwająca włoski do linii bielizny typu stringi,
  • depilacja średnia (depilacja francuska, french), która usuwa włoski z pachwin, wzgórka łonowego oraz warg sromowych większych,
  • depilacja pełna (depilacja brazylijska, bikini głębokie), która obejmuje pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe większe (także od wewnątrz) oraz okolice odbytu i pośladków. Pozostawiony zostaje pasek włosków na wzgórku łonowym,
  • depilacja hollywoodzka (bikini całkowite) polega na usunięciu włosków z okolic intymnych oraz odbytu. To najpełniejszy rodzaj depilacji.

3. Zalety depilacji laserowej bikini

Depilacja bikini tradycyjnymi metodami nie należy do najprzyjemniejszych z uwagi na to, że skóra w tych okolicach jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, a włoski mocne i twarde. Ponadto po depilacji w obrębie mieszków włosowych często pojawia się stan zapalny.

Depilacja laserowa, choć może wywoływać dyskomfort, z pewnością jest mniej bolesna niż mechaniczne wyrywanie owłosienia pęsetą, woskiem czy też depilatorem elektrycznym.

4. Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Wizyta w gabinecie czy salonie, w którym wykonywana jest depilacja laserowa, rozpoczyna się od wykluczenia przeciwwskazań oraz omówienia etapów i szczegółów zabiegu.

Następnie trzeba się rozebrać: ściągnąć ubrania od pasa w dół (często trzeba założyć jednorazowe stringi). Trzeba położyć się na leżance. Kosmetyczka ustawia odpowiednią moc oraz natężenie lasera.

Przykładając głowicę urządzenia raz przy razie sprawia, że emitowana jest wiązka światła. W zależności od metody depilacji zabieg trwa od 5 do 20 minut. Po tym czasie można się ubrać.

By cieszyć się długotrwałym efektem braku owłosienia, trzeba wykonać serię około 5 zabiegów (w miesięcznych odstępach). To konieczne, ponieważ laser oddziałuje jedynie na te włoski, które są w fazie wzrostu. Niemożliwe jest więcej pozbycie się całego owłosienia w podczas jednej wizyty.

Największą zaletą depilacji laserowej jest to, że według specjalistów jest ona najbezpieczniejszą oraz najtrwalszą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Po serii zabiegów wybranych obszarów gładką skórą można się cieszyć już stale. Wadą laserowej depilacji bikini jest cena.

5. Ile kosztuje depilacja laserowa bikini?

Cena depilacji laserowej bikini zależy od kilku czynników, nie tylko renomy gabinetu czy miasta, w którym się znajduje, ale i rozległości zabiegu. I tak:

  • bikini płytkie – kosztuje zwykle od 200 złotych za jedną wizytę,
  • bikini średnie – to koszt od około 300 złotych za jedną wizytę,
  • bikini głębokie – od 350 złotych za wizytę.

Wiele salonów oferuje pakiety i rabaty za wybranie serii zabiegowej, co pozwala sporo zaoszczędzić.

6. Przeciwskazania do depilacji laserowej

Z depilacji laserowej okolic intymnych mogą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Przeciwwskazaniem do usunięcia owłosienia za pomocą lasera jest:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • zażywanie leków i ziół światłouczulających, takich jak bratek, dziurawiec, nagietek, skrzyp polny (trzeba zrobić co najmniej 2-tygodniową przerwę),
  • depilacja woskiem usuwanie włosków pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem,
  • opalenizna w miejscu depilacji, stosowanie samoopalaczy, wizyty na solarium (to zakazane na 4 tygodnie przed zabiegiem),
  • stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami. Terapia doustna retinoidami wymaga 6-miesięcznej przerwy pomiędzy końcem kuracji a pierwszym zabiegiem,
  • stosowanie witaminy C i kwasów owocowych oraz chemicznych w miejscu depilowanej powierzchni (wymaga miesięcznej przerwy przed zabiegiem),
  • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji,
  • metalowy implant,
  • stwardnienie rozsiane,
  • choroba nowotworowa, okres chemioterapii,
  • aktywne infekcje, antybiotykoterapia,
  • epilepsja,
  • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska, AZS (atopowe zapalnie skóry).

Co ważne, nie można wykonać depilacji laserowej u osób posiadających włosy rude, siwe oraz bardzo jasny blond. Dlaczego? Nie posiadają one melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu. Menstruacja nie jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej miejsc intymnych, jednak może prowadzić to do dyskomfortu podczas zabiegu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze