Trwa ładowanie...

Depilacja odbytu - charakterystyka, maszynka, krem do depilacji, metoda laserowa

Depilacja odbytu to zabieg, który przeprowadza się głównie w celach estetycznych. Istnieje wiele metod umożliwiających usunięcie niechcianego owłosienia w okolicach intymnych. Niektóre osoby preferują depilację z użyciem wosku, inni wybierają popularną maszynkę do golenia. Ogromną popularnością cieszy się epilacja metodą laserową. Do depilacji odbytu służą również specjalne kremy zawierające kwas tioglikolowy. Która z metod jest najskuteczniejsza?

Zobacz film: "Depilacja laserowa"

spis treści

1. Czym jest depilacja odbytu?

Depilacja odbytu to zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu owłosienia w przestrzeni między pośladkami. Na depilację odbytu decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten przeprowadzany jest przede wszystkim w celach estetycznych.

Zobacz też:

2. Depilacja odbytu za pomocą maszynki

Depilacja odbytu za pomocą maszynki to najtańsza i najszybsza metoda, dzięki której możemy pozbyć się zbędnego owłosienia w okolicach intymnych. Niestety, efekty nie są długotrwałe. Depilacja przy użyciu maszynki nie jest bolesna, częste praktykowanie tej metody sprawia jednak, że włoski stają się coraz ciemniejsze i grubsze.

Zanim wydepilujemy odbyt za pomocą maszynki, pamiętajmy o tym, by nałożyć krem lub piankę do golenia. Składniki aktywne zawarte w produkcie zmiękczą włoski i ułatwią depilację. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na tzw. golenie na sucho, ponieważ w trakcie depilacji może dojść do licznych skaleczeń i podrażnień. Koszt maszynki do golenia to około 3-15 złotych.

Zobacz także:

3. Depilacja odbytu z użyciem kremu do depilacji

Depilację odbytu można przeprowadzić również za pomocą kremu do depilacji. W składzie kremów do depilacji znajdziemy substancje, które rozpuszczają keratynę włosa. Kremy, dzięki którym możemy usunąć niechciane owłosienie zawierają zazwyczaj kwas tioglikolowy (Thioglycolic Acid). Substancja ta wnika w zewnętrzne części włosów, rozpuszczając mostki keratynowe, które znajdują się łodygach.

Depilacja z użyciem kremu do depilacji jest bardzo prosta i nie wymaga większej wprawy, przed zastosowaniem jej warto jednak przeprowadzić tzw. test reakcji uczuleniowej na niewielkim obszarze skóry np. nadgarstka lub uda. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany skórne np. wysypkę, świąd lub zaczerwienienie – wybierz inną metodę depilacji. Większość kremów do depilacji ma w swoim składzie substancje chemiczne, które mogą być przyczyną alergii. Jeśli nie wystąpi u ciebie żadna reakcja uczuleniowa, możesz bez obaw sięgnąć po ten kosmetyk. Depilacja odbytu z użyciem kremu do depilacji pozwala zachować gładką skórę przez kilka dni. Nie jest to metoda długotrwała.

Jedno opakowanie kremu do depilacji kosztuje zazwyczaj od 15 do 60 złotych.

4. Depilacja odbytu metodą laserową

Depilacja odbytu metodą laserową pozwala na długotrwałe usunięcie włosów w obrębie okolic intymnych. Laserowe usuwanie owłosienia to metoda bezpieczna, która nie wywołuje skutków ubocznych. Pozwala przez długi czas cieszyć się gładką skórą. W trakcie zabiegu metodą laserową mieszki włosowe pochłaniają promieniowanie lasera, co w efekcie prowadzi do ich uszkodzenia. Osoby, które zdecydują się na depilację odbytu przy użyciu metody laserowej powinny pamiętać o tym, że po skończonym cyklu zabiegów, należy przynajmniej raz w roku wybrać się do gabinetu kosmetycznego, w celu utrwalenia efektów. Przed wykonaniem zabiegu laserowego unikaj:

Za jeden zabieg depilacji metodą laserową musimy zapłacić około 350-500 złotych. Dla uzyskania najlepszych efektów, zabieg należy powtórzyć 6-8 razy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.