Trwa ładowanie...

Pasta cukrowa - przepis, depilacja

Każda kobieta marzy o gładkiej i pozbawionej zbędnego owłosienia skórze. Osiągnięcie tego efektu poprawia wygląd oraz sprawia, że kobieta czuje się bardziej atrakcyjna, co dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jak wiadomo jednak, zabiegi depilacji mogą być bardzo drogie, a samo golenie skóry nie daje zbyt dobrego i długotrwałego efektu. Z tego względu warto wypróbować depilację pastą cukrową. Zabieg ten można przeprowadzić w domu, a samą pastę cukrową można kupić gotową lub przygotować samodzielnie.

spis treści

1. Pasta cukrowa - metoda depilacji

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia za pomocą pasty cukrowej znany był już w starożytności. Pasta cukrowa to produkt w pełni naturalny, wykonany z bezpiecznych składników, takich jak cukier, woda i sok z cytryny. W porównaniu do chemicznych środków do depilacji (kremy do depilacji), stosowanie pasty cukrowej wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem reakcji alergicznej. Efekty zabiegu depilacji utrzymują się nawet do sześciu tygodni, natomiast sam zabieg przypomina depilację woskiem.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia"

Depilacja pastą cukrową może być przeprowadzona na zimno lub po uprzednim podgrzaniu pasty. Można ją odrywać od skóry rękami bezpośrednio lub za pomocą pasków papieru. Pierwszym krokiem jest nabranie pasty cukrowej dłonią i odpowiednie jej uformowanie na kształt plastra.

Następnie pastę cukrową należy mocno przykleić do skóry. Warto przy tym lekko podważyć jeden jej brzeg tak, aby łatwo było chwycić i oderwać plaster. Gdy plaster jest już przyklejony i wygładzony, należy go oderwać szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Zużyty plaster można ponownie uformować i zastosować na kolejnym fragmencie skóry. Po depilacji skórę trzeba przemyć ciepłą wodą.

Cukier
Cukier

Pasta cukrowa jest produktem w pełni naturalnym, wykonanym z bezpiecznych składników, takich jak cukier,

zobacz galerię

2. Pasta cukrowa - przepis

Pastę cukrową można kupić w sklepie, chociaż tańszym rozwiązaniem będzie jej samodzielne przygotowanie. W tym celu należy wymieszać w rondelku 2 filiżanki cukru, ¼ filiżanki soku z cytryny i ¼ filiżanki wody. Pastę cukrową należy zagotować na wolnym ogniu, często mieszając. Po zagotowaniu trzeba zmniejszyć gaz i kontynuować gotowanie przez 25 minut, aż pasta cukrowa do depilacji nabierze głębokiego, bursztynowego koloru. Rondelek warto od czasu do czasu zdjąć z gazu, aby znikały tworzące się bąbelki.

Gdy pasta cukrowa jest gotowa, ma ona przyjemny, cytrynowy aromat. Należy ją wtedy zestawić z ognia i częściowo przestudzić (przez około 15 minut). Niezwykle ważne jest odpowiednio długie gotowanie pasty, w przeciwnym razie będzie zbyt kleista i miękka. Po całkowitym wystygnięciu pastę cukrową można przełożyć do pojemnika i rozpocząć depilację.

Depilacja pastą cukrową to sposób na skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia. Niewątpliwe zalety tego zabiegu to jego niski koszt, łatwość przeprowadzenia i długotrwałe rezultaty.

Jeśli masz dość stosowania depilatora i ciągłego powtarzania zabiegu usuwania włosków z nóg, zdecyduj się na pastę cukrową. Efekty depilacji pastą cukrową są trwalsze i mniej uczulające dla skóry niż środki chemiczne zawarte w plastrach z woskiem.

Pasta cukrowa - przepis, depilacja
Pasta cukrowa - przepis, depilacja
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.