Trwa ładowanie...

Depilacja w domu

Usuwanie niechcianego owłosienia w gabinetach kosmetycznych jest obecnie bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem. Niestety profesjonalna depilacjajest również bardzo kosztowna. Z tego względu wiele kobiet rezygnuje z możliwości pozbycia się nadmiernego owłosienia w gabinetach kosmetycznych i decyduje się na wykonywanie tego rodzaju zabiegu w domu. Jaką metodę wybrać?

Zobacz film: "Fakty i mity o zabiegach estetycznych"

1. Szybkie metody depilacji skóry w domu

Istnieje wiele domowych metod umożliwiających usunięcie niechcianego owłosienia. Niewątpliwie każda z kobiet znajdzie tę idealną dla siebie. Najpopularniejszą z nich jest zastosowanie zwykłej maszynki do golenia. Jest to najprostsza i najszybsza metoda depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zwilżyć wodą skórę i zaaplikować na jej owłosiony obszar piankę do golenia. Pianka zmiękcza włos – dzięki temu depilacja jest znacznie łatwiejsza. Po upływie 1 minuty można ogolić skórę za pomocą maszynki. Jest to idealna forma depilacji dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu. Taki zabieg trwa maksymalnie do 10 minut.

Wadą tej metody jest duże ryzyko skaleczenia ostrzem maszynki – niestety zdarza się to dosyć często. Ponadto po każdym zabiegu powinno się zdezynfekować ostrza maszynki, gdyż są one środowiskiem idealnym dla rozwoju mikroorganizmów. Kolejnym minusem depilacji maszynką jest to, że włosy odrastają coraz szybciej i są one coraz mocniejsze. W dosyć szybki sposób można również usunąć owłosienie za pomocą kremów do depilacji. W ich składzie znajdują się specjalne substancje, które rozpuszczają łodygę włosa. Preparat taki nakłada się na powierzchnię skóry na około 15-20 minut. Niestety ze względu na dużą ilość substancji chemicznych zawartych w tego rodzaju preparacie, często powoduje on uczulenia. Metoda ta nie jest wskazana w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej.

Depilacja w domu, która na długi czas usunie zbędne owłosienie

Inną popularną metodą depilacji jest stosowanie specjalnego depilatora elektrycznego. Przyrząd ten jest wyposażony w głowicę, która wychwytuje włosek i wyrywa go wraz z cebulką. Zabieg można wykonać w każdej chwili, zarówno przed kąpielą, jak i po niej. Przed jego wykonaniem nie trzeba w żaden sposób przygotowywać skóry. Zaletą tej metody jest to, że włoski odrastają dopiero po upływie 2-4 tygodni. Ponadto z czasem metoda ta osłabia włosy i mogą one odrastać znacznie cieńsze. Niestety w trakcie zabiegu odczuwa się dość silny ból. Z tego względu nie nadaje się on w przypadku osób o niskim progu bólowym. Warto również wiedzieć, że elektryczny depilator czasami łamie łodygę włosa, zamiast wyrwać go w całości. W konsekwencji może dojść do tego, że włoski te mogą później wrastać.

Od kilku lat coraz więcej kobiet decyduje się jednak na depilację woskiem w warunkach domowych. Na rynku dostępne są gotowe plastry z woskiem dla początkujących, a także specjalne rolki z woskiem do podgrzewania dla osób, które posiadają już znaczną wprawę w wykonywaniu tego zabiegu. Przy depilacji woskiem niezbędne jest stosowanie się do kilku ważnych wskazówek. Po pierwsze zabiegu nie należy przeprowadzać po kąpieli, gdyż woda znacznie zmiękcza skórę. Mogłoby to spowodować oderwanie głębokich warstw naskórka wraz z plastrem do depilacji. Z tego powodu skóra przed zabiegiem powinna być całkowicie sucha – pamiętaj również o tym, aby nie aplikować na jej powierzchnię żadnego kosmetyku pielęgnacyjnego.

Plaster z woskiem nakładamy na owłosiony obszar skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Za pomocą dłoni dociskamy go i wygładzamy jego powierzchnię, aby dokładnie przylegał on do skóry. Następnie chwytamy plaster w taki sposób, aby móc go zerwać w przeciwną co do wzrostu włosów stronę. Plaster trzeba zerwać szybkim i energicznym ruchem, pamiętając o tym, aby ręka znajdowała się cały czas blisko depilowanej okolicy. W trakcie zrywania plastra odczuwa się delikatny ból. Następnie powyższą czynność należy kilkukrotnie powtórzyć na innych obszarach niewydepilowanej skóry.

Obecnie problem niechcianego owłosienia staje się coraz mniej uciążliwy. Niewątpliwie każda kobieta może wybrać idealną dla siebie metodę depilacji spośród wszystkich dostępnych.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.