Trwa ładowanie...

Doznała silnej alergii przez ubrania. Teraz przestrzega

Kiedy Sophie brała udział w konkursie organizowanym przez firmę odzieżową, nie przypuszczała, że go wygra. Co więcej, nie spodziewała się, że ubrania wywołają u niej silną alergię skórną. Teraz kobieta radzi, by po zakupie odzież najpierw prać.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychologiczna strona otyłości"

spis treści

1. Wygrana w konkursie

Sophie Gorringe ma 19 lat i mieszka w Suffolk. Lubi być dobrze ubrana i do wyglądu przykłada sporo uwagi. Dlatego też zdecydowała się wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania był zestaw ubrań. Dziewczyna wygrała zabawę i z niecierpliwością czekała na paczkę. Gdy ją otrzymała, była zachwycona.

19-latka przejrzała wszystkie ubrania i postanowiła je przymierzyć. Zakładała każdą rzecz po kolei, na koniec włożyła na siebie wygrane spodnie i bluzkę i tak chodziła po domu.

2. Niespodziewana wysypka

Kilka godzin po tym, jak Sophie założyła ubrania, poczuła delikatny świąd na skórze, ale początkowo nie zwróciła na niego większej uwagi i położyła się spać. W nocy jednak uczucie swędzenia było na tyle silne, że dziewczyna przebudziła się i nie mogła powstrzymać się przed drapaniem.

Nad ranem problem przybrał na sile jeszcze bardziej. 19-latka odkryła na nogach silną wysypkę, przypominającą ukąszenia owadów lub poparzenia. Swędzące bąble pojawiły się na łydkach, udach, pośladkach, łokciach i zaczęły przechodzić także na twarz, powodując silne zaczerwienienie.

Sophie natychmiast udała się do lekarza, a ten wypisał jej lek antyhistaminowy, który uśmierzył uczucie świądu oraz nieco przygasił opuchliznę.

Sophie doznała bolesnej wysypki
Sophie doznała bolesnej wysypki (East West)

3. Alergia na ubrania?

Sophie twierdzi, że przyczyną wystąpienia pokrzywki na jej ciele były wygrane w konkursie ubrania.

"Nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów skórnych, one pojawiły się dopiero po tym, jak przymierzyłam tę odzież" - tłumaczy Sophie.

Zaczerwienienie na twarzy przestraszyło dziewczynę
Zaczerwienienie na twarzy przestraszyło dziewczynę (East West)

Dziewczyna postanowiła skontaktować się z producentem, w którym wygrała ubrania. Firma odpowiedziała, że zwróci jej pieniądze na ubrania, jeśli je odeśle.

"Ja nawet nie chcę tych pieniędzy. Czułam się po prostu w obowiązku zwrócenia uwagi na to, że ubrania wywołały u mnie tak silną reakcję. Chcę, by zdali sobie sprawę, jak poważny to może być problem" - tłumaczy Sophie.

"Tymczasem firma nie zmartwiła się moim zdrowiem, tym, że ich produkty sprawiły, że moja twarz, moje ręce, nogi i klatka piersiowa są całe w bolesnych pęcherzach. Jest mi przykro" - podsumowuje.

By uniknąć podobnych sytuacji, każde nowe ubranie warto najpierw wyprać.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.