Trwa ładowanie...

Epilacja

Wraz z nadejściem lata warto zadbać o gładkie ciało bez zbędnego owłosienia. Codzienne golenie jest uciążliwe, a inne metody depilacji bywają bolesne i nieprzyjemne. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na epilację. Laserowe usuwanie włosów na twarzy to trwałe usuwanie owłosienia. Tego typu zabiegi są bardziej kosztowne od tradycyjnego golenia skóry lub depilacji depilatorem elektrycznym, ale dla wielu osób gładka skóra jest warta każdych pieniędzy. Jednak przed podjęciem decyzji o epilacji dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Co warto wiedzieć o epilacji?

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

1. Trwałe usuwanie owłosienia

Epilacja laserowa
Epilacja laserowa

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich...

zobacz galerię

Jedną z metod trwałego usuwania owłosienia jest fotoepilacja, czyli depilacja laserowa. Polega ona na zniszczeniu cebulki włosa i uniemożliwieniu jego wzrostu. Fotoepilacja jest najbardziej skuteczna u osób z jasną skórą i ciemnymi włosami. Depilacja laserowa nie gwarantuje stałego usunięcia włosów – zwykle konieczne jest przeprowadzenie zabiegu kilkakrotnie, zanim efekt stanie się zadowalający.
Zaletą fotoepilacji jest fakt, że można ją przeprowadzić niemal w każdym miejscu na ciele. Czas usuwania owłosienia zależy od owłosionej powierzchni. Wąsik można zlikwidować w kilka minut, ale pozbycie się włosów na plecach zajmuje nawet kilka godzin.

Obecnie pojawiają się pierwsze urządzenia do przeprowadzenia depilacji laserowej w warunkach domowych. Można je używać do usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała, jednak konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej depilacji laserem, najlepsze rezultaty pojawiają się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach.

Epilacja
Epilacja

Depilacja to skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych części ciała. Jest jednym z najpopularniejszych...

zobacz galerię

Epilacja to zabieg kosmetycznyobecnie dosyć często stosowany. Niestety, ten zabieg wiąże się z dość dużymi kosztami. Wadą tego zabiegu jest to, że na każdą cebulkę włosa trzeba działać osobno, zatem epilacja wymaga czasu i cierpliwości. Powinna być przeprowadzana tylko przez doświadczonego kosmetologa. Efekty pierwszego zabiegu epilacji nie są zazwyczaj zadowalające i wymagają kilkakrotnych powtórzeń.

2. Elektrokoagulacja owłosienia

Zabieg ten jest zwykle używany do usunięcia brodawek, niektórych znamion, włókniaków i prosaków. Jest to tak zwana elektrokoagulacja dermatologiczna. Jednak elektrokoagulacja ma swoje zastosowanie także w usuwaniu zbędnego owłosienia. Zabieg ten polega na niszczeniu tkanek, które odpowiadają za wzrost włosa, prądem o wysokiej częstotliwości. Elektrokoagulacja trwa tylko chwilę, a ryzyko skutków ubocznych jest niewielkie. Istnieją różne metody epilacji, na przykład depilacja laserowa, a wybór należy do zainteresowanego. Warto pamiętać, że często koniecznych jest kilka zabiegów, aby skóra była gładka na zawsze. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. Elektrokoagulacja, podobnie jak epilacja, po kilkakrotnych powtórzeniach jest w stanie usunąć zbędne owłosienie na zawsze. Po takim zabiegu skóra może być podrażniona – zaczerwieniona i opuchnięta. Jednak podrażnienia po depilacji mijają zwykle w ciągu doby, najwyżej dwóch dni.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.