Trwa ładowanie...

Francuski manicure

Manicure francuski wymaga ogromnej precyzji, dlatego warto go robić tylko wtedy, kiedy ma się dużo wolnego czasu i jest się całkowicie odprężonym. Przed rozpoczęciem malowania warto wziąć ciepłą, relaksującą kąpiel. Skutecznie zmiękczy ona skórki wokół paznokci, co ułatwi ich późniejsze usunięcie. Do wykonania domowego manicure'u francuskiego trzeba mieć pod ręką kilka nieodzownych przedmiotów: polerki do paznokci, szpatułki do usuwania skórek, lakier bazowy, lakier do manicure'u francuskiego, oliwkę do ciała.

spis treści

1. Zastosowanie francuskiego manicure'u

Staranne malowanie paznokci - galeria
Staranne malowanie paznokci - galeria [6 zdjęć]

W wykonywaniu francuskiego manicure'u najważniejsze są cierpliwość i precyzja. Tej metody ozdabiania

zobacz galerię

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Paznokcie pomalowane w ten sposób są nie tylko idealnym elementem ślubnego makijażu, ale odpowiednim dodatkiem do stroju do pracy i wyjściowej kolacji.

Manicure francuski jest zawsze modny, w przeciwieństwie do różnych kolorów lakierów, które należy wybierać stosownie do okazji. W miejscu pracy, w którym obowiązuje dress code, czyli pewien kanon stroju wyznaczający reguły i zasady ubioru służbowego, zadbane i ładne paznokcie z francuskim manicure'em zapewniają dłoniom elegancki i profesjonalny wygląd.

2. Francuski manicure krok po kroku

Francuski manicure to dwie główne „fazy”: przygotowanie i malowanie paznokci. Każda z nich wymaga odpowiedniego przygotowania i dużo cierpliwości.

  • Przygotowanie – najpierw należy wyrównać powierzchnię paznokcia polerką; dobrze jest używać polerki z powierzchniami o różnej ziarnistości, zacząć na tej najgrubszej, a skończyć na tej o najmniejszej ziarnistości. Skracamy paznokcie pilnikiem papierowym lub szklanym – metalowy tylko spowoduje, że paznokcie się porozdwajają. Najlepszy kształt paznokci do francuskiego manicure'u to lekko zaokrąglone brzegi – paznokcie powinny być raczej prostokątne niż owalne. Potem w opuszki palców i paznokci należy wsmarować oliwkę do ciała, odczekać, aż skórki zmiękną i odsunąć je drewnianym patyczkiem. Oliwkę można zmyć zmywaczem do paznokci lub wodą z mydłem.
  • Malowanie paznokci – lakier będzie dobrze się trzymał tylko na dobrze odtłuszczonej płytce paznokcia; najlepiej jest przetrzeć ją zmywaczem do paznokci. Następnie trzeba nałożyć pierwszą, cienką warstwę lakieru na paznokcie, a gdy ta wyschnie, kolejną. Na koniec można użyć dodatkowo utrwalacza do paznokci, aby lakier dłużej się trzymał. Gdy lakier samodzielnie wyschnie, można zrobić białe paski, używając kredowo-białego lakieru. Aby ułatwić sobie namalowanie precyzyjnej kreski, można wykorzystać kawałek tekturki i zrobić w niej otwór na paznokieć. Końcówka paznokcia powinna swobodnie opierać się na tekturce – będzie wtedy stabilna, a malowanie kreski nie pobrudzi skóry wokół paznokci. Należy poczekać, aż kreska wyschnie i dopiero zdjąć tekturkę. Malowanie końcówek ułatwi użycie specjalnych szablonów lub obrysowanie kreski białą kredką od spodu płytki. Na koniec jeszcze raz malujemy cały paznokieć różowym lub beżowym lakierem i pokrywamy go utwardzaczem.

W wykonywaniu francuskiego manicure'u najważniejsza jest cierpliwość – trzeba czekać z każdą nową warstwą lakieru, aż poprzednia wyschnie sama. Tej metody malowania paznokci kobiety uczą się przez długi czas.

Francuski manicure
Francuski manicure
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.