Trwa ładowanie...

French pedicure

Jeżeli znudziło ci się zdobienie paznokci u stóp zwykłym lakierem, postaw na pedicure francuski. „French pedicure” zawsze jest modny i wygląda schludnie. Być może odstrasza cię fakt, że pedicure wykonywany u kosmetyczki raz w miesiącu może być dosyć kosztowny - ale dlaczego miałabyś go nie wykonać sama w warunkach domowych?

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

1. Jak samemu wykonać francuski pedicure?

Pierwszym krokiem będzie przygotowanie odpowiednich akcesoriów, które są niezbędne do wykonania francuskiego pedicure’u. Przygotuj miskę z ciepłą wodą, płatki mydlane lub specjalną sól zmiękczającą skórę stóp, ręcznik, patyczek do odsuwania skórek, cążki, balsam regenerujący, zmywacz bezacetonowy, różowy bądź beżowy lakier do paznokci, wysuszacz do lakieru oraz specjalny biały lakier do francuskiego pedicure’u.

Przed przystąpieniem do wykonania pedicure’u pamiętaj o tym, że technika ta wymaga wprawy i zanim osiągniesz oczekiwane rezultaty, musi minąć trochę czasu. Nie zniechęcaj się tym jednak, tylko trenuj wykonywanie tej techniki.

2. Krok po kroku, jak wykonać francuski pedicure

  1. Do miski z ciepłą wodą dodaj odrobinę mydła bądź specjalnej soli kosmetycznej. Mocz nogi przez około 15-20 minut. Ciepła woda zmiękczy zrogowaciałą skórę stóp i ułatwi jej późniejsze usunięcie.
  2. Za pomocą miękkiego ręcznika osusz dokładnie nogi. Przy użyciu specjalnego patyczka odepchnij z powierzchni płytki skórki ją okalające. Pamiętaj o tym, aby ruchy odpychania skórek wykonywać bardzo łagodnie, nie uciskając miejsca, w obrębie którego rozpoczyna się wzrost paznokcia. Zabieg ten sprawia, że paznokcie nie tylko wyglądają schludniej, ale jednocześnie sprawiają wrażenie bardziej smukłych.
  3. Za pomocą ostrych cążków wytnij nadmiar skórek. Następnie na powierzchnię całych stóp nałóż krem regenerujący i poczekaj około 15-20 minut. Możesz nałożyć na stopy bawełniane skarpety lub folię.
  4. Za pomocą zmywacza do paznokci odtłuść powierzchnię płytki każdego paznokcia. Starannym ruchem rozprowadź na paznokciach lakier. Pamiętaj o tym, aby malowanie paznokci rozpoczynać od ich wału w kierunku dystalnej części. Ruch musi być ciągły – bez przerywania. W przeciwnym razie na powierzchni płytki będą widoczne smugi.
  5. Za pomocą białego lakieru zaakcentuj zewnętrzną krawędź każdego z paznokci. To najtrudniejsza część francuskiego pedicure’u, wymaga ona niezwykle dużej wprawy. Nie zniechęcaj się, gdy za pierwszym razem nie osiągniesz efektu, jakiego oczekiwałaś. Za każdym razem ruchy twojej ręki będą pewniejsze i biała kreska będzie wyglądała zdecydowanie ładniej. Na koniec ponownie pomaluj każdy paznokieć jasnym lakierem. Przez około 1-2 godziny staraj się unikać wykonywania czynności, które mogłyby uszkodzić świeżo nałożony lakier na paznokciach.

Sztuka wykonania francuskiego pedicure'u wcale nie musi być tak pracochłonna i trudna. Wystarczy odrobina systematyki i szybko nabierzesz wprawy.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.