Trwa ładowanie...

Frezarka do paznokci - działanie, zalety

Gdy usłyszysz słowo „wiertła do paznokci”, prawdopodobnie poczujesz przechodzące po plecach ciarki. Kojarzy się ono raczej ze sklepem z profesjonalnymi narzędziami, a nie pielęgnacją paznokci. Jednak wiertła te z powodzeniem stosuje się do paznokci – zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i w warunkach domowych. Są one przeznaczone do kształtowania paznokci dłoni oraz stóp. Dzięki temu paznokcie bardzo dobrze się prezentują i się nie łamią.

spis treści

1. Frezarka do paznokci - działanie

Główny cele frezarki do paznokci to nadanie paznokciom pożądanego wyglądu, na jaki składa się ich długość oraz szerokość. Wygląd paznokci ma być miły dla oka ich posiadacza. Każdy z nas ma inne preferencje co do kształtu paznokci. Mogą one mieć kształt migdała, owalny bądź też prostokątny.

Zobacz film: "Zmiany przy paznokciach. Czego mogą być objawem?"

Najczęstrze wykorzystanie frezarki do paznokci to przypadek paznokci, dla których tradycyjny pilnik nie jest w zupełności wystarczający, np. wtedy, gdy czyjeś paznokcie są bardzo grube. Paznokcie te składają się z naprawdę wielu warstw i są odporne na działanie tradycyjnych narzędzi wykorzystywanych do profesjonalnego manicure’u i pedicure’u. Z reguły jednak posługują się nią profesjonalne gabinety kosmetyczne oraz uzdrowiska, bądź osoby posiadające odpowiednią wiedzę kosmetyczną, takie jak kosmetyczki, czy też kosmetolodzy.

Wkłady do frezarki do paznkci mają niewielkie rozmiary. Wyglądem przypominają bardzo cienki wkład do długopisu bądź ołówka, który jest zakończony końcówką wykonaną ze specjalnego tworzywa do ścierania brzegów paznokci. Bardzo często w zestawie zawartych jest 5 wkładów o różnym kształcie. Mogą one służyć do polerowania bądź też piłowania paznokci.

Co mówią o tobie twoje paznokcie?
Co mówią o tobie twoje paznokcie? [10 zdjęć]

Większość kobiet z niezwykłą starannością podchodzi do pielęgnacji i zdobienia paznokci. W końcu dłonie

zobacz galerię

2. Frezarka do paznokci - zalety

Bez wątpienia manicure i pedicure wykonany za pomocą frezarki zajmuje nam znacznie mniej czasu. Co więcej, metoda ta jest znacznie prostsza aniżeli wykonywanie tradycyjnego zabiegu za pomocą pilniczka, cążków i polerki.

W przypadku frezarki zmieniamy jedynie wkłady. Każdy z nich będzie służył do czego innego i za jego pomocą uzyskamy inny efekt. Jeden z wkładów może służyć do kształtowania paznokci, inny do ich polerowania, a kolejny do odchylania skórek okalających płytkę.

Ogromna zaleta frezarki do paznokci to to, że jej użycie nie wymaga stosowania zabiegów zmiękczających skórki. Cały manicure możemy wykonać „na sucho”.

Początkowo skomplikowana może się wydawać jedynie obsługa frezarki do paznokci, jednak po zapoznaniu się z instrukcją i przetestowaniu urządzenia po raz pierwszy - od razu dojdziesz do wprawy.

Zobacz także

Dla każdej kobiety bardzo ważne są ładne i zadbane paznokcie. Niewątpliwe frezarka to urządzenie, które może znacząco ułatwić nam często wykonywany, pracochłonny manicure.

Mgr Joanna Hirszler
Główny cele frezarki do paznokci to nadanie paznokciom pożądanego wyglądu
Główny cele frezarki do paznokci to nadanie paznokciom pożądanego wyglądu (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.