Trwa ładowanie...

Fryzury z grzywką - komu pasują, układnie, rodzaje

Fryzura z grzywką może nie wyglądać dobrze u każdej kobiety
Fryzura z grzywką może nie wyglądać dobrze u każdej kobiety (123rf.com)

Fryzury krótkie z grzywką, mimo iż nie zawsze są na topie, mogą dodać kobiecie wiele uroku. Krótkie włosy są bardzo podatne na układanie i modelowanie, a poza tym taka fryzura jest bardzo wygodna, szczególnie latem. Kobieta z krótszymi włosami może zdecydować się na grzywkę, która ładnie podkreśli kolor i kształt oczu oraz ich oprawę. Ta fryzura damska musi być dopasowana do konkretnego rodzaju twarzy. Trzeba uważać, by krótkie cięcie z grzywką nie uczyniło naszej twarzy zbyt pociągłej lub przeciwnie – zbyt okrągłej.

spis treści

1. Fryzury z grzywką - komu pasują

Fryzury z grzywką nie każdej kobiecie pasują. Krótka fryzura damska najczęściej jest polecana posiadaczkom okrągłego kształtu twarzy. Jednak powinny one wystrzegać się długich grzywek. Długa grzywka sprawi, że buzia stanie się jeszcze bardziej wypukła. Osoby o twarzy określanej jako „pyzowata” nie muszą rezygnować z grzywek, lecz powinny być one być krótsze i cieniowane.

Do krótkich włosów możesz także wybrać grzywkę asymetryczną, która nada wyraz całemu uczesaniu. Fryzura z ssymetryczna grzywka będzie także idealnie pasowała do twarzy o kształcie trójkątnym, ewentualnie może ona być prosta, lecz zaczesywana wraz z przedziałkiem. Jeśli masz włosy cienkie lub kręcone, krótka fryzura z grzywką będzie dobrym wyborem, jednak aby zapanować nad taką fryzurą, będziesz musiała poświęcić sporo czasu.

Zobacz film: "Loki na SYLWESTRA - GRWM"
Włosy krótkie z grzywką - galeria
Włosy krótkie z grzywką - galeria [7 zdjęć]

Nie każdej kobiecie pasują krótkie fryzury z grzywką. Takie uczesanie najczęściej polecane jest posiadaczkom

zobacz galerię

2. Fryzury z grzywką - układanie

Wszystkie damskie fryzury mogą przybierać różne formy. Fryzury z grzywką na włosach krótkich dają swoim posiadaczkom mniej możliwości niż fryzury długie. To jednak nie oznacza, że nie mogą one często zmieniać uczesania. Kobieta zmienną jest, a tapirowane kosmyków, prostowanie, kręcenie, falowanie, kształtowanie pazurków mogą urozmaicić także krótszą fryzurę.

A jeśli zabraknie ci pomysłu na ułożenie ciekawej fryzury, możesz zaczesać włosy do góry, podpiąć grzywkę wsuwkami lub po prostu założyć opaskę. Warto również pokreślić fryzurę z grzywką ciekawym kolorem włosów pasującym do karnacji i oczu kobiety. Ciekawym pomysłem będzie zrobienie balejażu lub pasemek. Jednak nie będą one pasowały do włosów bardzo krótkich. Odważniejsze panie mogą zdecydować się na wygolenie fragmentu włosów, na przykład przy karku lub z boku głowy, przeciwnej do tej, przy której znajduje się grzywka.

3. Fryzury z grzywką - rodzaje

Fryzura krótka z grzywką to ogólne pojęcie, pod którym kryje się całe bogactwo form i fantazji, które podpowiada, jak można się uczesać, mając taki rodzaj włosów.

  • fryzura à la Beatlesi – swoim wyglądem fryzura ta przypomina uczesanie muzyków z legendarnej brytyjskiej grupy muzycznej; w uczesaniu tym nie ma przedziałka, a grzywka i pozostała część włosów wychodzi od środka głowy; z przodu włosy powinny być nieco dłuższe i przy końcach bardziej pocieniowane niż z tyłu i koniecznie wyprostowane;
  • krótkie cięcie z grzywką zwane „na kujona” - włosy są dość krótko obcięte i ułożone według bardzo niesymetrycznego przedziałka, tak by po jednej stronie znajdowało się ich zdecydowanie więcej; we fryzurze „na kujona” grzywka powinna sięgać do ucha i być ułożona na bok, a nie na czoło;
  • asymetryczne cięcie – na stronie, po której znajduje się grzywka, włosy powinny być zdecydowanie dłuższe od strony przeciwnej; można je prostować, podkręcać, delikatnie falować;
  • włosy założone za uszy – krótkie cięcie do długości uszu, wykonane tak, by włosy dało się założyć za uszy; grzywka odcięta krótko na bok, delikatnie wycieniowana;
  • długa prosta grzywka – pasuje do każdej długości włosów, zarówno do tych sięgających uszu, jak i ramion;
  • mocne wycieniowanie – włosy i grzywka są wycieniowanie tak, by tworzyły efekt „artystycznego” potargania.

Zobacz także:

Damskie fryzury z grzywką przykuwają wzrok zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mogą być one równie lub nawet bardziej kobiece i atrakcyjne niż długie lub półdługie fryzury. Pamiętajmy jednak, że grzywka prezentuje się tak samo dobrze na włosach długich lub półdługich. Może być pocieniowana i wtapiać się we włosy. Fryzura z grzywką daje wiele możliwości.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.