Trwa ładowanie...

Fryzury z kucykiem

Fryzurę z kucykiem stworzysz nie tylko przed treningiem na siłowni lub gdy włosy nie chcą się układać. Jest to jedna z najbardziej popularnych kobiecych fryzur, która pojawia się równie często na czerwonym dywanie, jak na ulicach miast. Kucyki wysokie i niskie, kręcone i proste – to, który wybierzesz, zależy od twoich preferencji. Ponadczasową fryzurę wykonasz na prawie wszystkich rodzajach i długościach włosów, a także niezależnie od wieku.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak wykonać fryzurę z kucykiem?

Nieważne, czy fryzurę wykonujesz na mokrych czy suchych, na świeżo umytych czy dwudniowych włosach – aby stworzyć kobiecą fryzurę z kucykiem, powinnaś zastosować się do kilku podstawowych zasad pielęgnacji włosów.

  • Upewnij się, że włosy są dobrze rozczesane. Nigdy nie próbuj stworzyć końskiego ogona ze splątanych pasm, ponieważ dodatkowo utrudnisz sobie ich późniejsze rozczesanie. Poświęć kilka minut na rozplątanie kołtunów, szczególną uwagę poświęcając końcówkom włosów.
  • Używaj akcesoriów do włosów dobrej jakości (np. szczotki z włosia dzika) i wspomagaj pracę własnymi palcami. Użyj szczotki i palców do wyznaczenia położenia kucyka i przytrzymaj włosy jedną ręką, podczas gdy drugą zabezpieczysz fryzurę gumką do włosów.
  • Stosuj jedynie elastyczne akcesoria do włosów, które nie spowodują łamania i wyrywania włosów.
  • Nie spiesz się. Kluczem do stworzenia ciekawej fryzury z kucykiem jest cierpliwość. Powinnaś również upewnić się, że wszystkie pasma związane w koński ogon są gładkie i pozbawione supłów.

Dzięki tym kilku radom stworzysz idealną fryzurę, która nada się zarówno do pracy, jak i na pierwszą randkę. Tymczasem, po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami tworzenia końskich ogonów, pora na wybór odpowiedniego typu uczesania.

2. Rodzaje fryzur z kucykiem

Koński ogon może być zlokalizowany w dowolnym miejscu na głowie – od czubka głowy, aż po niskie kucyki ulokowane tuż przy karku. W przypadku pierwszego rodzaju kitki, należy zaczesać włosy do góry i umieścić koński ogon przy samej linii włosów. Aby ułatwić sobie zadanie, można pochylić się i opuścić włosy ku ziemi. Jedynym minusem fryzury jest fakt, że jeżeli następnie nie zwiniesz włosów w kok, pasma będą wpadały ci w oczy. Istnieją jednak bardziej praktyczne lokalizacje kucyków.

  • Wysokie kucyki

Najpopularniejszym rodzajem końskich ogonów są te umieszczone na środku głowy i kucyki wysokie. Pierwszy typ powstaje wskutek zgarnięcia włosów z obu stron twarzy w jedno miejsce – najczęściej kilka centymetrów pod lub w miejscu, gdzie znajduje się ciemię. Ten rodzaj kucyka często stanowi punkt wyjściowy fryzur z końskim ogonem zwiniętym w loczki, fale lub węzełki. Natomiast tzw. wysokie kucyki zlokalizowane są bezpośrednio na ciemieniu.

  • Niskie kucyki

Kucyk możesz stworzyć, odgarniając włosy z twarzy i umieszczając podstawę fryzury mniej więcej na środku tylnej części głowy, nad karkiem. Oprócz tego gładkiego uczesania, możesz wykonać nisko położoną fryzurę tuż nad linią włosów znajdującą się nad karkiem. Fryzurą łączącą wszystkie lokalizacje końskich ogonków jest uczesanie tworzące w jednej linii serię kucyków biegnących od linii włosów na czole aż do karku. Zamiast jednego kucyka można również stworzyć dwa końskie ogonki umieszczone za uszami – zwykle do stworzenia tej fryzury będziesz potrzebowała przedziałka przeprowadzonego przez środek głowy.

Oprócz różnej lokalizacji fryzur z kucykiem możesz stylizować koński ogon na różne sposoby, np. nakręcić loki, fale lub zastosować doczepiany kucyk. Najczęstsze rodzaje stylizacji fryzur z kitką:

  • Fryzura bez gumki

Aby stworzyć fryzurę z niewidoczną gumką, wydziel pasmo włosów z kitki i owiń nim podstawę końskiego ogona w taki sposób, aby całkowicie zakrył gumkę. Następnie zabezpiecz fryzurę wsuwkami do włosów.

  • Fryzura z przypinanym kucykiem

Jest to sztuczka wykorzystywana przez wiele gwiazd pragnących dodać włosom objętości, przedłużyć włosy lub po prostu stworzyć fryzurę w stylu retro. Aby prawidłowo umiejscowić doczepiany kucyk, zgarnij włosy do tyłu i stwórz wysoki kucyk z tyłu głowy. Końskiego ogona nie powinnaś zbyt mocno ściskać gumką, gdyż u jego podstawy umiejscowisz doczepioną kitkę.

  • Skręcony kucyk

Zanim zabierzesz się za tworzenie fal, rozprowadź na wilgotnych włosach niewielką ilość żelu. Zbierz włosy w koński ogon i podziel na około trzycentymetrowe części. Następnie spleć każdą partię włosów w niewielki warkoczyk i po wysuszeniu rozpuść. Zamiast fali możesz stworzyć na włosach drobne loczki za pomocą gorących wałków lub lokówki do włosów. Po stylizacji każdego poszczególnego pasma fryzury przypinaj lok do głowy wsuwkami i spryskuj lakierem. Po zakończeniu procesu nadaj włosom pożądany kształt, nakręcając kolejne pasma na palec.

  • Kucyk-banan

Włosy możesz skręcić w jeden lok przypominający banana. Do wykonania tej fryzury będziesz potrzebowała lokówki o większej średnicy, na którą nawiniesz jednocześnie wszystkie włosy, lub dużej okrągłej szczotki do włosów. Pozwól fryzurze ostygnąć, przypinając ją wsuwkami do głowy, a następnie dopracuj kształt kucyka palcami i utrwal fryzurę lakierem do włosów.

Jak widać, fryzura z kucykiem ma różne oblicza, więc z łatwością wybierzesz kobiecą stylizację odpowiednią na formalne okazje lub na co dzień. Wypróbuj różne rodzaje końskich ogonów, aby przekonać się, który najlepiej podkreśla twój typ urody.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.