Trwa ładowanie...

Głębokie oczyszczanie porów

Głębokie oczyszczanie porów
Głębokie oczyszczanie porów

Jeżeli na powierzchni twojej skóry są widoczne nieestetyczne zaskórniki, które psują wygląd twojej cery, powinnaś wykonać głębokie oczyszczanie skóry. Dzięki temu skóra będzie gładka i świeża. Niestety niektóre procedury oczyszczania skóry mogą przysporzyć więcej kłopotu aniżeli korzyści. Z tego względu powinnaś się wcześniej upewnić, którą metodę wybrać. Zabieg głębokiego oczyszczania skóry możesz wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym bądź sama w warunkach domowych.

spis treści

1. Skąd się biorą zaskórniki?

Zaskórniki to zmiany niezapalne, które tworzą się w obrębie ujść mieszków włosowych i są widoczne na powierzchni skóry jako czarne lub białe punkciki. Bardzo często w wyniku nadprodukcji sebum, ujście mieszka włosowego zatyka się. Wtedy pojawia się zaskórnik (potocznie zwany również wągrem). Jeżeli ujście mieszka jest otwarte, dochodzi do utlenienia czopu rogowo-tłuszczowego zaskórnika, który przybiera czarny kolor. Jeżeli jednak jest ono zamknięte, zaskórnik jest biały i widoczny tuż pod powierzchnią skóry. Niekiedy bywa tak, że w obrębie zaskórnika tworzy się stan zapalny. Wtedy na jego miejscu pojawia się krosta. Dlatego już w pierwszym momencie, gdy zaobserwujemy, że na skórze tworzy się zaskórnik, lepiej zadziałać i wykonać zabieg oczyszczający.

2. Jak głęboko oczyścić skórę?

Głębokie oczyszczanie skóry to dosyć powszechnie wykonywany zabieg w profesjonalnych gabinetach. Do tej pory oczyszczanie wykonywane było ręcznie, a po zabiegu nakładano maskę łagodzącą. Niestety w wyniku tej metody zaskórniki tworzą się częściej. Ponadto czasem w wyniku ręcznego oczyszczania skóry dochodzi do skaleczeń, które mogą na jej powierzchni pozostawić nieestetyczną bliznę. Obecnie się od tego odchodzi i w celu dokładnego oczyszczenia skóry wykorzystuje się działanie kosmetyków zawartych w maskach, tonikach i żelach do mycia skóry. Popularną metodą oczyszczania skóry jest również kawitacja. Jest to profesjonalny peeling wykorzystujący działanie ultradźwięków, który złuszcza naskórek i usuwa z powierzchni skóry zaskórniki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"
Oczyszczanie organizmu – metody, wskazania, przeciwwskazania. Zabiegi oczyszczające organizm
Oczyszczanie organizmu – metody, wskazania, przeciwwskazania. Zabiegi oczyszczające organizm

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić na wiele rozmaitych sposobów. Nie wszystkie metody są jednakowo

przeczytaj artykuł

Zabieg oczyszczania skóry możesz wykonać sama w domu. W tym celu będą potrzebne:

  • miska,
  • zioła,
  • ręcznik,
  • mleczko do demakijażu,
  • peeling,
  • maska oczyszczająca,
  • tonik ściągający,
  • krem pielęgnacyjny.

Na początek wykonaj dokładny demakijaż skóry. Następnie umyj twarz żelem oczyszczającym. Do miski nalej wrzątek i zaparz zioła. Podczas gdy woda będzie gorąca i będziesz widziała unoszącą się nad jej powierzchnią parę, nachyl głowę i przykryj ją z zewnątrz ręcznikiem. Gorąca para rozpulchni skórę i rozszerzy ujścia mieszków włosowych. Następnie osusz skórę i nałóż maskę oczyszczającą na 20 minut. Dzięki uprzednio wykonanemu zabiegowi składniki aktywne maski, którą nałożysz na powierzchnię skóry, będą mogły wniknąć w głębsze warstwy naskórka. Wybieraj maski zawierające w składzie glinkę zieloną, kaolin, kwas salicylowy. Następnie zmyj ją letnią wodą i nałóż na skórę zwykły krem pielęgnacyjny. Zabieg taki powtarzaj raz w tygodniu.

Regularnie wykonując zabieg oczyszczania skóry, bardzo szybko zauważysz, że staje się ona gładsza, a na jej powierzchni nie są widoczne zanieczyszczone pory.

Następny artykuł: Sposoby na wągry
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze