Trwa ładowanie...

Hydroksyapatyt wapnia, czyli w jaki sposób odzyskać młodzieńczy wygląd

Z biegiem lat nasza skóra traci jędrność i sprężystość, a na jej powierzchni pogłębiają się nieestetyczne bruzdy. Niestety postępujących procesów starzenia nie można całkowicie zahamować. Można natomiast znacząco je spowolnić i zredukować skutki z nimi związane, tj. zmarszczki oraz utratę jędrności. Chcesz wiedzieć jak?

spis treści

1. Co warto wiedzieć o hydroksyapatycie wapnia?

Hydroksyapatyt wapnia (CaHA) jest nieorganicznym składnikiem występującym w ludzkich kościach i zębach oraz naturalnie w przyrodzie w postaci minerałów. Początkowo odnalazł on szerokie zastosowanie w stomatologii i chirurgii rekonstrukcyjnej. Obecnie stanowi popularnie stosowany materiał w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się go do redukcji zmarszczek, bruzd, a także w celu modelowania konturu dolnej części twarzy, która z wiekiem podlega wielu niekorzystnym zmianom.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

CaHa jest nie tylko wypełniaczem, ale również tzw. volumizerem. Przy jego użyciu możliwe jest przywrócenie tkankom utraconej wraz z wiekiem objętości, związanej ze spadkiem poziomu kolagenui elastyny w skórze.

Warto także wiedzieć, że CaHa jest również wykorzystywany w przypadku lipodystrofii twarzy (zaniku tkanki tłuszczowej), która często występuje u osób chorujących na AIDS i jest skutkiem ubocznym związanym ze stosowaniem leków antyretrowirusowych.

2. Na czym polega odmładzające działanie hydroksyapatytu wapnia?

W obrębie mikrocząsteczek CaHa wprowadzonych śródskórnie następuje produkcja kolagenu i elastyny. Składniki te tworzą w naszej skórze „rusztowanie” oraz stanowią czynnik stymulujący produkcję włókien kolagenowych, które odpowiadają za elastyczność skóry.

W miarę upływu czasu cząsteczki hydroksyapatytu wapnia stopniowo zanikają, natomiast w skórze utworzona zostaje sieć włókien kolagenowych, która podtrzymuje tkanki.

W przeciwieństwie do innych wypełniaczy, CaHa jako materiał wykorzystywany w medycynie estetycznej nie migruje w inne okolice twarzy i daje bardzo naturalny, stopniowy efekt, który utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

Bez wątpienia, zastosowanie CaHa w medycynie estetycznej odgrywa kluczową rolę w nieinwazyjnej terapii przeciwko zmarszczkom oraz utracie objętości skóry. Ogromną zaletą tej metody jest uzyskanie niezwykle naturalnych i długo utrzymujących się efektów.

Mgr Joanna Hirszler
Hydroksyapatyt wapnia, czyli w jaki sposób odzyskać młodzieńczy wygląd
Hydroksyapatyt wapnia, czyli w jaki sposób odzyskać młodzieńczy wygląd
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.