Trwa ładowanie...

Ile wydają Polacy na wakacje? (WIDEO)

Zobacz film: "Ile wydają Polacy na wakacje?"

Coraz więcej rodzin ma w zwyczaju podczas wakacji wyjeżdżać na wycieczki i pobyty turystyczne. Wczasy pod gruszą powoli tracą zwolenników i tylko nieliczni nie decydują się na wyjazd. Według statystyk 27 proc. osób deklarujących spędzenie urlopu na turnusie czy wycieczce indywidualnej wyjedzie za granicę. Pozostałe 73 proc. pozostanie w Polsce, wybierając lokalne regiony turystyczne.

Jak przedstawia się budżet Polaków przeznaczony na wakacyjne wyjazdy? Otóż nasi rodacy wydają na wczasy zagraniczne około 2920 zł, a w Polsce 1500 zł. Obie te wartości wzrosły średnio o 10 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.