Trwa ładowanie...

Ile zarabiają pierwsze damy? (WIDEO)

Zobacz film: "Ile zarabiają pierwsze damy?"

W chwili objęcia stanowiska przez męża żona prezydenta rozpoczyna swoją karierę zawodową jako pierwsza dama. Do jej obowiązków należy współreprezentowanie kraju, działalność charytatywna, a także praca dyplomatyczna podczas oficjalnych spotkań.

Jakie wynagrodzenie za pełnienie swoich obowiązków otrzymuje pierwsza dama? Jak się okazuje, niestety nic. Co więcej, wiele żon prezydentów porzuca swoje dotychczasowe miejsce zatrudnienia, aby móc w stu procentach wypełniać obowiązki pierwszej damy. Są jednak wyjątki. Kariery estradowej nie zaniechała na przykład Carla Bruni, żona byłego prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy'ego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.