Trwa ładowanie...

Implanty łydek

Mity na temat zabiegów estetycznych pozwalają pozbyć się dyskomfortu i kompleksów osobom, które są niezadowolone z kształtu swoich nóg. Operacja plastyczna umożliwia zlikwidowanie asymetrii pomiędzy dwiema łydkami i zneutralizowanie dysproporcji między górną i dolną częścią nogi. Zabieg cieszy się coraz większą popularnością wśród panów, gdyż jego efektem są naturalnie wyglądające umięśnione łydki. Plastyka łydek jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych na tych kończynach.

spis treści

1. Operacje plastyczne nóg

Operacja plastyczna już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z powiększeniem biustu, plastyką nosa czy usuwaniem zmarszczek. Dziś medycyna estetyczna zajmuje się niemal każdą częścią ciała, nawet nogami. Do najpopularniejszych operacji plastycznych nóg należą:

Zobacz film: "Najczęściej wykonywane operacje plastyczne"

  • plastyka ud – operacja plastyczna ud zakłada usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic ud, dodatkowo chirurg może poprawić napięcie mięśniowe, w efekcie czego otrzymujemy smukłe i jędrne uda,
  • plastyka pośladków – zazwyczaj jest to powiększenie pośladków, które wykonuje się za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej, wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lub wstrzyknięcia specjalnych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne implantów,
  • wszczepienie implantów łydek – zazwyczaj jest to powiększenie łydek lub usunięcie deformacji.
Implanty łydek
Implanty łydek

Najczęściej wykonywanymi zabiegami w chirurgii plastycznej nadal pozostają: liposukcja, powiększenie

zobacz galerię

2. Wszczepienie implantów łydek

Wszczepienie implantów łydek wykonuje się, by zlikwidować asymetrię między obiema łydkami oraz dysproporcję między górną a dolną częścią nóg. Implanty można umieścić z przodu lub z tyłu bądź po obydwu stronach nogi. Plastyka łydek cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn, którzy zmęczeni nieefektywnością ćwiczeń na siłowni postanowili poprawić swój wizerunek za pomocą chirurgii plastycznej. Implanty łydek są dość twarde, ale podatne na układanie. W większości składają się z silikonu.

3. Wskazania do zabiegu wszczepienia implantów łydek

Operacja plastyczna jest przeprowadzana zawsze wtedy, gdy pacjent jest niezadowolony ze swojego wyglądu zewnętrznego, stanowiącego dla niego poważny dyskomfort. Podobnie jest też w przypadku plastyki łydek.

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

  • zbyt szczupłe łydki,
  • łydki asymetryczne,
  • deformacje łydek.

4. Przebieg plastyki łydek

Implanty, o długości ok. 7 cm, wprowadzane są przez nacięcia, które wykonuje się na zgięciu pod kolanem. Umieszcza się je w kieszeni utworzonej z tkanki, tak aby osiągnąć pożądane rezultaty. Operacja plastyczna łydek nie trwa długo (ok. 2 godzin), ale przez kilka tygodni po jej przeprowadzeniu pacjent nie powinien wykonywać codziennych czynności. Przez co najmniej 21 dni należy oszczędzać nogi i unikać chodzenia, a przez okres około miesiąca unikać wykonywania ciężkiej pracy. Aby wprowadzone implanty łydek szybciej się goiły, wskazane jest utrzymywanie nóg w górze możliwie jak najdłuższą ilość czasu.

Implanty łydek przypominają dobrze rozwinięte mięśnie i wyglądają zupełnie naturalnie. Wielkość, różny kształt i rozmiar implantów pozwalają dostosowywać je do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Implanty łydek
Implanty łydek
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.