Trwa ładowanie...

Implanty piersiowe

Różne rodzaje implantów pozwalają wybrać kobiecie najodpowiedniejszą dla niej metodę powiększania piersi. Ponadto, implanty silikonowe dostępne są w wielu rozmiarach, co stwarza możliwość dostosowania wielkości piersi do indywidualnych oczekiwań pacjentek. Wielkość, kształt i rozmiary implantów piersiowych pozostają indywidualną decyzją pacjentki, która musi być skonsultowana z lekarzem. Operacje plastyczne biustu mają różne ceny, które przeważnie zależą od tego, czy pacjentka wybierze implanty okrągłe, czy anatomiczne.

spis treści

1. Rodzaje implantów piersi

Najpopularniejszym rodzajem implantów piersiowych są implanty silikonowe. Początkowo uważano, że są niebezpieczne dla zdrowia, jednak długotrwałe badania obaliły ten mit i dziś już wiadomo, że ich przeszczepienie nie wiąże z żadnym ryzykiem, a nawet pomaga podczas karmienia piersią.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Rodzaje implantów
Rodzaje implantów

Implanty silikonowe to najczęstsze rodzaje implantów stosowanych w celu powiększenia piersi. Ponadto

zobacz galerię

Zaletą silikonowych implantów piersiowych jest ich konsystencja, zbliżona do naturalnej miękkości piersi. Nieco rzadziej wykorzystywane są protezy piersiowe solne, wypełnione roztworem chlorku sodu (NaCl). Ich zaletą jest mniejsze ryzyko pęknięcia implantu, które wynika z szybkiego przyswojenia implantu przez organizm kobiety. Różnica między implantami silikonowymi i solnymi polega na tym, że roztwór solny może być wprowadzony do protezy podczas lub po zabiegu powiększenia piersi, co znacznie redukuje wielkość blizny. Niestety, powiększanie biustu za pomocą implantów solnych wiąże się jednak z ryzykiem wprowadzenia bakterii oraz nieszczelności i wycieku soli do organizmu.

2. Kształt i rozmiary implantów piersiowych

Powodzenie operacji plastycznej biustu w dużym stopniu zależy też od odpowiedniego kształtu implantu. Pacjentki mogą wybierać spośród:

  • implantów okrągłych – charakteryzują się tym, że w przekroju poprzecznym mają regularny okrągły kształt; ponadto ich cechą jest to, że w zależności od średnicy oraz projekcji mogą odpowiednio modelować pierś. Powiększenie biustu przy wykorzystaniu tych implantów powoduje, że optycznie pierś będzie wydawała się pełniejsza zarówno w dolnej, jak i w górnej części,
  • implantów anatomicznych (kształtem przypominają łzę) – swoją budową są bardziej dopasowane do naturalnego kształtu piersi i pozwalają na zamaskowanie górnej krawędzi implantu. Operacyjne powiększanie biustu przy wykorzystaniu implantów anatomicznych pozwala na uniknięcie nadmiernego wypełnienia górnej części piersi, które często następuje w zastosowaniu implantów okrągłych.

Ilość rozmiarów implantów piersiowych jest stosunkowo duża i pozwala każdej kobiecie na wybranie odpowiedniej dla siebie wielkości. Implanty biustu nie powinny przekroczyć dwóch rozmiarów. Najczęściej pacjentki proszą o zmianę miseczki A na C. Wszystkie kobiety powinny pamiętać, że wybierając implanty solne, nie mogą w pełni zdecydować o ich rozmiarze, ponieważ implanty wypełnia się podczas operacyjnego powiększania biustu.

Cena powiększenia biustu jest częściowo uzależniona od kliniki, w której wykonywana jest operacja. Poza kosztem samej operacji należy także liczyć się z dodatkowymi wydatkami, związanymi z przeprowadzeniem badań oraz rekonwalescencją. Najistotniejsza różnica wynika jednak z rodzaju wykorzystanych implantów. Powiększenie biustu jest o wiele tańsze przy zastosowaniu implantów okrągłych. Warto jednak rozważyć, czy oszczędność w tym wypadku się opłaca, zważając na trwałość i bezpieczeństwo implantów.

Rodzaje implantów, ich wielkość, kształt, materiał, z jakiego są wykonane to kwestie, jakie musi przedyskutować pacjentka ze swoim lekarzem przed operacją powiększenia biustu. Wszystkie te cechy implantów muszą ponadto być dostosowane do budowy ciała kobiety, stanu i wielkości jej własnych piersi.

Implanty piersiowe
Implanty piersiowe (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.