Trwa ładowanie...

Jak bezpiecznie depilować okolice bikini?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że w wyniku depilacji woskiem okolic bikini może dojść do wystąpienia w obrębie skóry zakażeń o ciężkim przebiegu. Możesz uniknąć tych przykrych problemów zdrowotnych, jeżeli będziesz wiedziała co się może stać i przygotujesz się do tego, co się dzieje podczas tego zabiegu. Podpowiemy ci co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas depilacji tych wrażliwych partii ciała.

1. Na co zwrócić uwagę w salonie kosmetycznym?

Bikini
Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje

zobacz galerię

Salon kosmetyczny powinien posiadać szereg certyfikatów uprawniających go do wykonywania poszczególnych zabiegów. Ponadto powinni tam pracować ludzie wysoko wykwalifikowani, gdyż jest to miejsce pracy, gdzie zabiegi wykonywane są na ciele człowieka. Upewnij się, że salon do którego się udasz, posiada taki dokument. Nie ma powodów do wstydu. Możesz o to zapytać nawet przez telefon zanim umówisz się na wizytę. Jeżeli masz pewne wątpliwości, możesz poprosić właściciela o pokazanie dokumentów świadczących o uprawnieniach salonu i pracujących tam ludzi.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Nigdy nie pozwól na to, aby kosmetyczka wykonała woskowanie ciała bez użycia jednorazowych rękawiczek. Już od dawna wiadomo, że mikroorganizmy są wszędzie, a w szczególności na powierzchniach, które często dotykamy, takich jak np. miski, klamki oraz blaty. To bardzo ważne, żebyś zwracała uwagę czy pracownicy salonu stosują się do wymagań sanitarno-epidemiologicznych i między innymi noszą rękawiczki zabezpieczające przed roznoszeniem zarazków. Zwróć uwagę czy łóżko, na którym będzie wykonywany zabieg jest czyste, a jego powierzchnię pokrywa papier jednorazowy – dokładnie taki sam jak w gabinetach lekarskich. Możesz nawet zapytać czy papier ten został wymieniony po ostatnim kliencie. Jeżeli nie, kosmetyczka musi go jak najszybciej wymienić.

2. Jak uniknąć zakażenia skóry po woskowaniu?

Przed zabiegiem upewnij się, że patyczek za pomocą którego kosmetyczka nakłada wosk, nie był wcześniej używany. Musi on być czysty, a na jego powierzchni nie mogą być widoczne ślady wosku. Wielokrotne korzystanie z tego samego patyczka do nakładania wosku jest częstą przyczyną rozprzestrzeniania się bakterii. W efekcie w obrębie skóry dochodzi do zakażeń często objawiających się ropnymi krostkami w okolicy mieszka włosa.

Podrażnienia po depilacji to, niestety, nieodłączny element tego zabiegu. Przede wszystkim musisz chronić świeżo wydepilowaną skórę, gdyż jest ona w tym czasie bardzo wrażliwa. W dniu, kiedy wykonana była depilacja unikaj noszenia obcisłych ubrań. Mogłoby to spowodować silne tarcie w okolicy bikini i doszłoby do nasilenia podrażnień. W ciągu dwóch dni możesz odczuwać tkliwość skóry. W tym czasie niektórzy stosują kremy z hydrokortyzonem w celu złagodzenia podrażnienia skóry. Ponadto świeżo depilowanej skóry nie należy wystawiać na działanie promieniowania ultrafioletowego. Mogłoby ono spowodować pojawienie się na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień, których niwelowanie wymaga dość dużo czasu.

Depilacja bikini oraz depilacja brazylijska woskiem to skuteczne metody usuwania owłosienia. Dzięki nim możemy zapomnieć o niechcianych włoskach przez okres 3-4 tygodni. Pamiętaj jednak, żeby przed każdym zabiegiem upewnić się, że nic nie zagraża twojemu zdrowiu. Zabieg wykonany w niesterylnych warunkach, może przynieść ci więcej szkód aniżeli korzyści.

Jak bezpiecznie depilować okolice bikini?
Jak bezpiecznie depilować okolice bikini?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.