Trwa ładowanie...

Jak dbać o higienę jamy ustnej?

Śnieżnobiałe zęby i świeży oddech, jak potwierdzają badania, to nie efekt genów, ale troski o higienę jamy ustnej. Jednak regularne mycie zębów zwykłą szczoteczką to za mało, aby cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem i uniknąć innych zdrowotnych problemów (np. próchnicy). Konieczne staje się zastosowanie różnego rodzaju nowoczesnych gadżetów stomatologicznych wykorzystujących zaawansowane technologie.

1. Elektryczna szczoteczka soniczna

Obecnie coraz więcej osób w codziennej pielęgnacji zębów sięga po szczoteczkę elektryczną. To nie tylko efekt działań promocyjnych producentów sprzętu dentystycznego i branży stomatologicznej, ale także większej świadomości ludzi w tym zakresie. Każdy, kto spróbował myć zęby szczoteczką elektryczną, wie, że z jej pomocą można osiągnąć lepszy efekt zdrowotny i estetyczny, niż przy pomocy ręcznej szczoteczki.

Szczoteczka soniczna to najbardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka elektryczna (36 000 wibracji na minutę). Zapewnia o wiele większą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej (usuwa do 7 razy więcej płytki i przebarwień) niż ręczna szczoteczka, a nawet klasyczna szczoteczka elektryczna rotacyjna. Szczoteczka soniczna Sonic Waveclean MT6510 ma wbudowany timer, który pozwala kontrolować proces szczotkowania.

Wyposażona jest w baterię litowo – jonową, która w pełni naładowana wystarczy do 60 dni szczotkowania. Ponadto można wybrać rodzaj pracy szczoteczki: codzienne czyszczenie lub wybielanie. Do tego modelu producent dołącza specjalny futerał, dzięki czemu szczoteczkę można zabrać na wakacje czy podróż służbową.

2. Irygator stomatologiczny

Irygator to wciąż niedoceniane urządzenie w pielęgnacji jamy ustnej. Choć przez stomatologów szczególnie polecany jest osobom, które mają problemy z krwawiącymi zębami, ciasnymi przestrzeniami między – zębowymi oraz noszą mosty, implanty i aparaty ortodontyczne, to tak naprawdę sprzęt dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrowie.

Przy pomocy irygatora można usunąć wszystkie resztki pokarmowe, których nie da się pozbyć przy pomocy nawet najlepszej szczoteczki. Irygator Dental Flossjet MT512 został specjalne stworzony do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych.

Jest doskonałą alternatywą, dla jakże nielubianych przez wielu nici dentystycznych. Istota działania irygatora jest bardzo prosta, pulsujący strumień wody pod ciśnieniem (zbiornik ma pojemność 150 ml) usuwa płytkę bakteryjną oraz resztki pokarmowe z powierzchni stycznych zębów, oraz miejsc poniżej linii dziąseł.

Irygator wpływa także korzystnie na dziąsła, masuje je i poprawia ich ukrwienie. Użytkownik ma do wyboru 3 tryby pracy: normalny, delikatny i pulsacyjny. Wyposażony jest w 3 rodzaje końcówek: do czyszczenia języka, dziąseł oraz przestrzeni w okolicach aparatu.

Uchwyt, organizer i sterylizator UV do szczoteczek do zębów + dozownik pasty Trudno pozbyć się bakterii z jamy ustnej przy pomocy szczoteczki, z której nie usunęliśmy wszystkich po poprzednim myciu. Nie da się zrobić tego pod strumieniem bieżącej wody, tutaj konieczne jest zaangażowanie technologii znanej, chociażby z medycyny.

Uchwyt na szczoteczki z dezynfekcją UV oraz dozownikiem pasty Toothbrush Sterilizer MT6508 to wielofunkcyjne urządzenie do przechowywania i dezynfekcji szczoteczek do zębów, oraz końcówek do szczoteczek elektrycznych, także sonicznych. Urządzenie wykorzystuje światło ultrafioletowe 253Nm. Proces dezynfekcji rozpoczyna się automatycznie po umieszczeniu szczoteczki w poręcznym uchwycie i trwa 8 minut.

Jednocześnie można poddać sterylizacji 4 szczoteczki lub 4 końcówki do szczoteczek elektrycznych. Wbudowany dozownik pasty, który pozwala łatwo i wygodnie, przy użyciu jednej ręki, wyciskać odpowiednią ilość pasty bezpośrednio na szczoteczkę pozwala zoptymalizować ilość używanej pasty. Podciśnienie wytwarzane w tubce pozwalają wykorzystać ponad 90% zawartości.

3. Łazienkowa lampa ozonująco-sterylizująca UV

W higienie osobistej ważne są nie tylko nasze nawyki pielęgnacyjne oraz gadżety, ale także otoczenie, w którym będziemy się codziennie myć. Sterylnie czysta łazienka to optymalne środowisko, nie tylko dla naszego zdrowia, ale także urody. Pozbycie się wszystkich bakterii, grzybów i pleśni przy pomocy standardowych środków jest praktycznie niemożliwe.

Perfekcyjną czystość można właściwie osiągnąć tylko przy pomocy bardziej zaawansowanego technicznie sprzętu. Sterylizator UV-C i O3 2 in 1 Ozone/UV-C Sterylizing Lamp MT6509 to gadżet dla osób ceniących sobie absolutną czystość i porządek. Dzięki lampie można pozbyć się bakterii (zabija ok. 99,7 proc. bakterii) oraz zarodków grzybów (sterylizator zabija ok. 650 rodzajów grzybów).

Ponadto, za sprawą wbudowanego ozonatora, można się pozbyć nieprzyjemnych zapachów, z którymi nie sposób się uporać przy pomocy innych sposobów i środków chemicznych. Lampa zasilana jest akumulatorem litowo – jonowym, istnieje także możliwość ładowania przez port USB.

Lampa ozonująco – sterylizacyjna sprawdzi się nie tylko w łazience, ale także w innych pomieszczeniach (kuchnia, toalet, garaż, szafy, samochód), wszędzie tam, gdzie trudno osiągnąć podobny stopień czystości innymi sposobami.

4. Podsumowanie

Szczoteczka soniczna, irygator czy lampa ozonująco – sterylizująca to gadżety w dobrym słowa tego znaczeniu. Dzięki nim można zwiększyć skuteczność w walce z płytką bakteryjną, grzybami, pleśnią oraz innymi mikroorganizmami. Z ich pomocą dbanie o higienę jamy ustnej staje się prostsze, a co najważniejsze w przypadku dzieci, przyjemniejsze.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.