Trwa ładowanie...

Jak dbać o włosy latem (WIDEO)

Zobacz film: "Włosy latem. Jak o nie dbać?"

-Dziewczyny, porozmawiamy dzisiaj o zdrowiu i urodzie włosów, brwi. Najpierw zaczniemy może od włosów, bo to chyba każdą z nas najbardziej ciekawi. Co zrobić, żeby były piękne, lśniące i zdrowe?

-Chyba przede wszystkim to, o czym najczęściej zapominamy, że trzeba nawilżać włosy. I też to, że piękny włos to przede wszystkim zadbana skóra głowy. Że trzeba odpowiednio dobrać szampony, odżywki, żeby dobrze to wszystko ze sobą połączyć, używać w odpowiednim momencie i nawilżenie przede wszystkim.

-A nawilżać jak? Kosmetykami czy od środka? Czy dietą?

-W tej chwili jak zmienia nam się pora roku, będziemy mieć fantastyczne lat. Warto używać róznych fluidów bądź olejków, które będą nam chroniły włosy przed słońcem, przed promieniami UV. I najlepiej na początku nakładać coś na włosy, na końce, żeby fajniej wygładzać, żeby one tam sie nie plątały, nie puszyły.

-Stosujecie jakieś domowe maski? Czy wybieracie kosmetyki albo jakieś suplementy? Jak dbacie o włosy wy, tak w domu.

-Ja mam maskę, nie ukrywam, ale czasami domowo robię z drożdży. Ale używamy, znaczy ja używam. Ale raczej wolę taką już gotową, bo nie mam czasu na przygotowywanie takiej domowej.

-Własnie chciałam powieczieć jako osoba, która się zajmuje włosami, że lepiej iść do dobrego specjalisty, być może jest jakiś problem ze skórą głowy, tak? Żeby zacząć najpierw od tego. Ale lepiej zrobić to w tej chwili profesjonalnymi kosmetykami. Fajniejszy będzie efekt a w domu nie trzeba się bawić z mieszaniem tego, z tym i lepiej jakiś profesjonalny kosmetyk.

-Mnóstwo osób teraz żyje w stresie, wypadają im włosy, co robić jeżeli taki proces zauważymy u siebie. Wypadadania czy tam rozdwajania się końcówek.

-Najlepiej to pozbyć się stresu.

-A kiedy nie można? Co można zrobić?

-No dobrze tutaj powiedziałaś, że stres jest teraz takim największym czynnikiem wpływającym na wypadanie włosów. Warto zrobić sobie też badania czy nie ma na przykład jakiegoś niedoboru witamin. Teraz też to wypadanie może być związane właśnie z porą roku - sezonowe takie wypalanie włosów.

-Jak temu przeciwdziałać?

-Jak temu przeciwdziałać? No odpowiedni szampon, trzeba pielęgnować skórę głowy, zobaczyć co sie dzieje właśnie ze skórą głowy. A jeżeli nie to też są doskonałe inne metody, na przykład niechirurgicznego uzupełniania włosów, którymi możemy zrobić świetną fryzurę i odzyskać utracone włosy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.