Trwa ładowanie...

Kolor włosów - rodzaj karnacji, pory roku

Zmianę koloru włosów warto dobrze przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor oczu i odcień karnacji, ale także naturalny kolor włosów, które są jednym z najważniejszych czynników definiujących typ urody. Zmianę naturalnego koloru włosów można rozpocząć od zmiany oryginalnego koloru o dwa-trzy tony – bez znaczenia, czy chodzi o rozjaśnienie, czy przyciemnienie. Nowy kolor włosów nadal będzie pasował do oczu i karnacji. Jak dobrać kolor włosów do urody?

spis treści

1. Kolor włosów - rodzaj karnacji

Gdy zdecydujesz się aby zmienić kolor włosów, warto dopasować nowy odcień do karnacji. Dzięki temu nie nastąpi rażąca dysproporcja między kolorystyką ciała a odcieniem włosów.

Zobacz film: "Jak farbować włosy w domowych warunkach?"

Ciepły odcień skóry – występuje częściej u kobiet, które mają brązowe oczy i ciemniejsze brwi. Ich skóra ma w sobie odcienie pomarańczowego i żółci. Do tego odcienia karnacji warto wybrać farby do włosów w kolorach miodowego blond, karmelowych brązów, miedzianych rudości czy ciemnobrązowych czerni.

Chłodny odcień skóry – pojawia się u kobiet o niebieskich oczach i szarych włosach. Cera jest delikatna z różowym pigmentem. Do tej karnacji pasuje kolor włosów w odcienach platyny, piaskowca i beżowe blondy. Dobrym kolorem włosów będą także chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemnoczerwona rudość oraz czerń z nutką fioletu.

Poza kolorem skóry należy wziąć pod uwagę odcień brwi. Złe zgranie barwy brwi i barwy włosów nie da pożądanego efektu, wręcz przeciwnie – kobieta będzie wyglądała wtedy nienaturalnie, jakby w peruce. Kolor włosów blond nie będzie pasował do mocnego, czarnego koloru brwi. Wtedy można rozważyć rozjaśnienie brwi (tę usługę powinien wykonać fryzjer przy koloryzacji włosów).

Co kolor włosów mówi o twoim zdrowiu?
Co kolor włosów mówi o twoim zdrowiu? [4 zdjęcia]

Włosy to niezwykle ważny element charakteryzujący każdego człowieka. Kolor włosów w powszechnym przekonaniu

zobacz galerię

Blada karnacja i jasna oprawa oczu nie łączy się z ciemniejszym kolorem włosów. W tym przypadku należy przyciemnić brwi (np. henną, makijażem permanentnym lub mocniejszym makijażem). Ciemny kolor włosów dobrze komponuje się z brwiami w zbliżonym odcieniu.

Istotne jest również dopasowanie koloru do rodzaju włosów. Nie każdy typ włosów ładnie współgra z każdą farbą.

Cienkie włosy – dobrze wyglądają w jasnym odcieniu blond i naturalnych brązach.

Kręcone włosy – naturalny kolor włosów wzmocniony tonerem, gdyż suche włosy mają mało blasku.

Grube włosy – zdecydowany kolor włosów, np. odcienie naturalnego brązu.

2. Kolor włosów - pory roku

Kobiety regularnie farbujące włosy mogą urozmaicić odcienie w zależności od pory roku. Latem dobrze jest rozjaśnić włosy o jeden lub dwa odcienie lub zdecydować się na refleksy.

Jesienią i zimą, gdy skóra jest blada, lepszy wygląd zapewni przyciemnienie włosów, ale nie więcej niż o dwa tony. W tych porach roku na włosach będą dobrze prezentowały się odcienie chłodne, z fioletowym i błękitnym pigmentem.

Zmiana koloru włosów może znacznie zmienić ogólny wygląd. Odpowiednia farba do włosów może podkreślić urodę i dodać jej wyrazistości. Źle dobrany odcień może sprawić, że będziesz źle się czuła z samą sobą. Wybierając farbę do włosów, nie kieruj się zatem panującymi w modzie trendami. Musisz także pamiętać, że to, co pasuje koleżankom, niekoniecznie będzie współgrało z twoim typem urody.

Zmiana koloru włosów może znacznie zmienić ogólny wygląd
Zmiana koloru włosów może znacznie zmienić ogólny wygląd (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.