Trwa ładowanie...

Kolor włosów - rodzaj karnacji, pory roku

Zmianę koloru włosów warto dobrze przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kolor oczu i odcień karnacji, ale także naturalny kolor włosów, które są jednym z najważniejszych czynników definiujących typ urody. Zmianę naturalnego koloru włosów można rozpocząć od zmiany oryginalnego koloru o dwa-trzy tony – bez znaczenia, czy chodzi o rozjaśnienie, czy przyciemnienie. Nowy kolor włosów nadal będzie pasował do oczu i karnacji. Jak dobrać kolor włosów do urody?

Zobacz film: "Jak farbować włosy w domowych warunkach?"

spis treści

1. Kolor włosów - rodzaj karnacji

Gdy zdecydujesz się aby zmienić kolor włosów, warto dopasować nowy odcień do karnacji. Dzięki temu nie nastąpi rażąca dysproporcja między kolorystyką ciała a odcieniem włosów.

Ciepły odcień skóry – występuje częściej u kobiet, które mają brązowe oczy i ciemniejsze brwi. Ich skóra ma w sobie odcienie pomarańczowego i żółci. Do tego odcienia karnacji warto wybrać farby do włosów w kolorach miodowego blond, karmelowych brązów, miedzianych rudości czy ciemnobrązowych czerni.

Chłodny odcień skóry – pojawia się u kobiet o niebieskich oczach i szarych włosach. Cera jest delikatna z różowym pigmentem. Do tej karnacji pasuje kolor włosów w odcienach platyny, piaskowca i beżowe blondy. Dobrym kolorem włosów będą także chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemnoczerwona rudość oraz czerń z nutką fioletu.

Poza kolorem skóry należy wziąć pod uwagę odcień brwi. Złe zgranie barwy brwi i barwy włosów nie da pożądanego efektu, wręcz przeciwnie – kobieta będzie wyglądała wtedy nienaturalnie, jakby w peruce. Kolor włosów blond nie będzie pasował do mocnego, czarnego koloru brwi. Wtedy można rozważyć rozjaśnienie brwi (tę usługę powinien wykonać fryzjer przy koloryzacji włosów).

Co kolor włosów mówi o twoim zdrowiu?
Co kolor włosów mówi o twoim zdrowiu? [4 zdjęcia]

Włosy to niezwykle ważny element charakteryzujący każdego człowieka. Kolor włosów w powszechnym przekonaniu...

zobacz galerię

Blada karnacja i jasna oprawa oczu nie łączy się z ciemniejszym kolorem włosów. W tym przypadku należy przyciemnić brwi (np. henną, makijażem permanentnym lub mocniejszym makijażem). Ciemny kolor włosów dobrze komponuje się z brwiami w zbliżonym odcieniu.

Istotne jest również dopasowanie koloru do rodzaju włosów. Nie każdy typ włosów ładnie współgra z każdą farbą.

Cienkie włosy – dobrze wyglądają w jasnym odcieniu blond i naturalnych brązach.

Kręcone włosy – naturalny kolor włosów wzmocniony tonerem, gdyż suche włosy mają mało blasku.

Grube włosy – zdecydowany kolor włosów, np. odcienie naturalnego brązu.

2. Kolor włosów - pory roku

Kobiety regularnie farbujące włosy mogą urozmaicić odcienie w zależności od pory roku. Latem dobrze jest rozjaśnić włosy o jeden lub dwa odcienie lub zdecydować się na refleksy.

Jesienią i zimą, gdy skóra jest blada, lepszy wygląd zapewni przyciemnienie włosów, ale nie więcej niż o dwa tony. W tych porach roku na włosach będą dobrze prezentowały się odcienie chłodne, z fioletowym i błękitnym pigmentem.

Zmiana koloru włosów może znacznie zmienić ogólny wygląd. Odpowiednia farba do włosów może podkreślić urodę i dodać jej wyrazistości. Źle dobrany odcień może sprawić, że będziesz źle się czuła z samą sobą. Wybierając farbę do włosów, nie kieruj się zatem panującymi w modzie trendami. Musisz także pamiętać, że to, co pasuje koleżankom, niekoniecznie będzie współgrało z twoim typem urody.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.