Trwa ładowanie...

Jak dobrać perfumy?

Perfumy, woda perfumowana lub woda toaletowa powinny być tak dobrane, żeby zachwycać. Zapach nie może drażnić naszego zmysłu powonienia, nie może też podrażniać skóry. Dobrze dobrane perfumy mogą nie tylko poprawiać samopoczucie, ale też wpływać na kondycję skóry. Nuty zapachowe perfum powinny współgrać z naszym charakterem, sposobem zachowania, a nade wszystko powinny nam się podobać. Jak dobrać perfumy, by nie szkodziły?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Wybór perfum

Czym kierować się przy wyborze perfum? Jakie kryteria wziąć pod uwagę? Może się zdarzyć, że po spryskaniu się perfumami skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona. Odpowiednie perfumy, woda perfumowana lub woda toaletowa nie powinny wchodzić w reakcję z naszą skórą. Dlatego zanim kupisz nowy zapach, określ rodzaj skóry i poznaj różne rodzaje perfum.

Nuty zapachowe perfum nie powinny być jedynym wyznacznikiem. Oczywiście, bardzo ważne jest to, żeby nowy zapach ci się podobał. Nie kupuj pod wpływem chwili. Spryskaj nadgarstek testerem i odczekaj co najmniej dzień. Poszczególne nuty zapachowe perfum uaktywniają się z czasem i pod wpływem reakcji z potem. W taki sposób dokładnie poznasz dany zapach.

2. Rodzaj skóry a rodzaje perfum

  • Sucha skóra

Charakteryzuje się jasnym kolorem, brakiem elastyczności, jest matowa i lekko szorstka. Ten rodzaj skóry ma cienki naskórek, którego regeneracja trwa dość długo. Nieodpowiednie rodzaje perfum mogą doprowadzić do tego, że będzie ona się ciągle łuszczyć i przyspieszy jej starzenie. Perfumy do suchej skóry nie powinny mieć zbyt dużego stężenia alkoholu. Dlatego niepolecane są wody perfumowane i kolońskie. Zawarty w nich alkohol działa wysuszająco. Dużo lepiej sprawdzą się wody toaletowa i odświeżająca. Zapach perfum można wspomagać środkami z tej samej linii zapachowej, na przykład balsamami. Wykorzystuj każdą okazję do nawilżania skóry. Latem nie powinno stosować się ciężkich zapachów. Promienie słoneczne mogą wejść w reakcję z zapachem i spowodować na powierzchni skóry zaczerwienienia.

  • Skóra tłusta

Skóra tłusta posiada naturalną warstwę ochronną, która chroni przed wnikaniem w nią substancji chemicznych z kosmetyków. Ten rodzaj skóry jest odporniejszy na podrażnienia, poza tym szybciej się regeneruje. Skóra tłusta dobrze sobie radzi z perfumami lub wodami perfumowanymi o większej zawartości alkoholu. Osoby o tłustej skórze powinny pamiętać o tym, że ich skóra bardziej eksponuje zapachy, a wydzielany aromat jest bardziej drażniący.

  • Skóra normalna

Osoby o skórze naturalnej mają najłatwiej. Mogą używać wszystkich rodzajów wód zapachowych. Niezależnie od typu skóry warto pamiętać, by nie używać perfum, gdy planujemy opalanie na plaży lub w solarium.

Gdy szukasz nowych perfum dla siebie, nigdy nie kieruj się tym, że na kimś określony zapach ci się spodobał. Każda kobieta jest inna, wydziela indywidualne zapachy. Prawdziwy zapach perfum powstaje w wyniku połączenia zapachu naturalnego danej osoby z kosmetykiem. Dlatego też zdarza się, że na jednej osobie zapach nam się podoba, a na drugiej już niekoniecznie, choć użyto tych samych perfum.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.