Trwa ładowanie...

Jak golić miejsca intymne?

Jedną z problematycznych kwestii zarówno dla kobiet i mężczyzn jest odpowiedź na pytanie "jak golić miejsca intymne". Zaczerwienienia i podrażnienia powodują duże uczucie dyskomfortu, co  budzi lęk przed goleniem tych rejonów. Wiedza na temat prawidłowego golenia miejsc intymnych powinna ograniczyć jego nieprzyjemne skutki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak golić miejsca intymne – wybór maszynki

Zanim przystąpisz do golenia miejsc intymnych, zaopatrz się w odpowiednie do tego narzędzia. Skóra w tamtym miejscu jest bardzo wrażliwa, więc jak najmniejsza ilość ruchów maszynką ograniczy jej podrażnienia. Im więcej ostrzy ma maszynka, tym lepiej.

Błędy popełniane podczas golenia nóg
Błędy popełniane podczas golenia nóg [10 zdjęć]

Na skutek źle przeprowadzonej depilacji może dojść do silnego podrażnienia skóry, skaleczenia oraz zapalenia...

zobacz galerię

Maszynka z trzema ostrzami usunie szybciej włoski niż maszynka z jednym ostrzem – mniejsza ilość koniecznych ruchów, powoduje, że mniej podrażniona jest skóra.

Druga kwestia dotycząca maszynek to ich ostrość. Maszynki jednorazowe faktycznie powinny być użyte jeden raz. Aby wygolić się już stępioną maszynką musisz naciskać ją mocniej do skóry, czego ona nie znosi dobrze.

 Trzecia rzecz dotycząca maszynki, to używanie maszynki przeznaczonej jedynie do golenia tego rejonu. Golenie nóg i pach i miejsc intymnych tą samą maszynką, może przenieść na nie bakterie, które normalnie nie bytują pod bielizną.

2. Jak golić miejsca intymne?

Przed przystąpieniem golenia weź ciepłą kąpiel lub zmocz okolice intymne ciepłą wodą, by zmiękły włoski. Możesz także wykonać delikatny peeling, który usunie martwy naskórek. Jeśli od ostatniego golenia minęło dużo czasu i włoski są już długie, ostrożne przycięcie ich nożykiem ułatwi golenie.

Kobieta zastanawia się, jak golić miejsca intymne
Kobieta zastanawia się, jak golić miejsca intymne (123rf)

Gdy skóra będzie już przygotowana, nanieś na nią żel lub krem do golenia. To bardzo ważne, by nie golić suchej skóry. Ruchy maszynką wykonuj zgodnie z kierunkiem wzrostem włosów. Po goleniu umyj miejsca intymne letnią wodą i żelem do higieny intymnej. Po wysuszeniu skóry, nałóż na nią kosmetyk, który ją nawilży. Powinien być bezzapachowy i nie mieć w swoim składzie alkoholu.

Kupując balsam, żel czy krem, zwróć uwagę na jego skład, powinien zawierać, aloes, witaminę E, olejek z drzewa herbacianego lub inne składniki, które przyniosą ukojenie, a tym samym nie podrażnią skóry.

3. Jak golić miejsca intymne - alternatywy

Kolejną metodą na pozbycie się włosków jest depilacja woskiem. W tym przypadku warto wybrać się do kosmetyczki, ponieważ niedoświadczenie w tego typu zabiegach, może skończyć się poparzeniem lub uszkodzeniem skóry.

Zobacz także:

Inną alternatywą jest wykonanie depilacji pastą cukrową, która działa na podobnej zasadzie jak wosk i depilator. Niesie mniejsze ryzyko podrażnień i nie grozi wystąpieniem urazów skóry.

Ostatnim rozwiązaniem jest laserowe usuwanie włosków, które jest bardzo skuteczne. Nieodwracalnie niszczy cebulkę włosa, jednak wysoka cena i konieczność częstego powtarzania sprawia, że nie cieszy się dużą popularnością.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.