Trwa ładowanie...

Jak nakładać lakier do paznokci?

Coraz więcej kobiet zamiast wykonywać zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym, kupuje rozmaite akcesoria do paznokci i zabiegi typu francuski manicure wykonuje na własną rękę. Samodzielnie pomalowane paznokcie mogą wyglądać równie dobrze jak te, które pomaluje nam manicurzystka. Wystarczy jedynie odrobina wprawy. Nadszedł czas, aby zacząć oszczędzać na wizytach w salonie i rozpocząć odpowiednią pielęgnację paznokci w domu.

1. Jak przygotować paznokcie do malowania lakierem?

Z powierzchni całej płytki usuń wszelkie ślady, jakie pozostawiły na niej wcześniej stosowane przez ciebie lakiery. W tym celu potrzebujesz jedynie kilku płatków kosmetycznych i zmywacza do paznokci. Usuń resztki lakieru bardzo dokładnie z każdego paznokcia. Dzięki temu, nakładając nowy lakier, będzie ci łatwiej równo go rozprowadzić. Bardzo ważne jest, aby przed pomalowaniem paznokci zastosować na ich powierzchnię odpowiednią bazę. Przykładowo może to być zwykła odżywka do paznokci. Dzięki temu na powierzchni paznokcia będzie warstwa, która ochroni go przed uszkodzeniami oraz działaniem substancji toksycznych. Ponadto baza do paznokci wygładza ich powierzchnię i ułatwia rozprowadzanie lakieru. Dlatego pamiętaj, aby malowanie paznokci rozpocząć od nałożenia na ich powierzchnię odpowiedniej bazy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. W jaki sposób nałożyć na paznokcie lakier?

Za pomocą pędzelka nanoś kosmetyk na powierzchnię paznokcia w kierunku od skórek do brzegu paznokcia. Bardzo ważne jest to, aby nie nałożyć preparatu na same skórki. Bardzo trudno usunąć lakier z ich powierzchni. Ponadto może to nieestetycznie wyglądać. Bazę pozostaw na paznokciu aż do całkowitego wyschnięcia. Z reguły potrzeba na to około 5 minut. Teraz możesz przystąpić do wyboru odpowiedniego koloru lakieru do paznokci. Buteleczkę lakieru chwyć między dłonie i rozgrzej ją poprzez pocieranie. Dzięki temu pozbędziesz się znajdujących się w jej wnętrzu pęcherzyków powietrza, które mogłyby zepsuć wygląd lakieru na paznokciach. Zanurz pędzel w lakierze, a jego nadmiar z jednej strony ściągnij na wierzchu butelki. Dzięki temu ograniczysz ryzyko powstania na powierzchni paznokcia smug. Zacznij malować paznokcie od połowy, a następnie wykonuj ruchy wzdłuż płytki. Nałóż jedno pasmo lakieru na środek płytki, a następnie po jednym pasmie na jego boki. W tym przypadku również unikaj nakładania lakieru na skórki, gdyż kolorowy lakier może je znacznie podkreślić i nieładnie wyglądać, a ciężko będzie ci go usunąć z powierzchni skóry. Po całkowitym wyschnięciu kolorowego lakieru możesz nałożyć jego dodatkową warstwę, jeżeli uważasz, że nie uzyskałaś oczekiwanego efektu krycia. Następnie, gdy warstwy te dokładnie wyschną, możesz nałożyć specjalny preparat na wierzch, który zabezpieczy lakier przed odpryskiwaniem. Pozostaw paznokcie do wyschnięcia na około 15-20 minut. W tym czasie nie wykonuj ręcznej pracy, gdyż mogłabyś zepsuć efekt końcowy.

Jeżeli malujesz po raz pierwszy sama swoje paznokcie, może ci się wydawać, że jest to trudna sztuka. Jednak gdy wykonasz taki zabieg kilka razy, nabierzesz wprawy. Na pewno bardzo szybko stwierdzisz, że własnoręcznie również możesz osiągnąć tak samo dobry efekt na paznokciach, jak i w gabinecie. Oczywiście nie zapominaj o podstawowej pielegnacji paznokci, którą powinnaś wykonywać chociaż raz w tygodniu.

Mgr Joanna Hirszler
Jak nakładać lakier do paznokci?
Jak nakładać lakier do paznokci?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.