Trwa ładowanie...

Odchudzanie rąk

Na pewno wiele z nas zastanawia się, jak odchudzić ręce i ramiona, które najczęściej eksponujemy bez odzienia wierzchniego. Często też mamy z ich powodu kompleksy. Nadmiar tkanki tłuszczowej ramion i rąk można zlikwidować za pomocą kilku skutecznych ćwiczeń. Szczególnie polecane są ćwiczenia z hantlami. Skuteczne odchudzanie ramion to także zdrowa, niskokaloryczna dieta.

spis treści

1. Ćwiczenia na smukłe ręce i ramiona

Najlepsze efekty na

Zobacz film: "Jak uniknąć kontuzji podczas ćwiczeń?"

smukłe ramiona przyniosą ćwiczenia z wykorzystaniem hantli. Należy wykonywać je na stojąco, pamiętając o prawidłowej postawie ciała (plecy proste)! Ćwiczenia neleży wykonywać co najmniej 3 razy w tygodniu stopniowo zwiększając ilość powtórzeń (o 10) by nie przeciążyć rąk i barków. Stopniowo również należy zwiększać ciężar hantli. Na efekty ćwiczeń ma wpływ także to, jak długą przerwę robimy między poszczególnymi seriami. Im krótsze, tym szybciej wymodelują się nam ramiona.

Ćwiczenia zaczyna się od swobodnego opuszczenia rąk wzdłuż tułowia. W dłoniach trzymamy hantle. Najpierw wierzch dłoni kierujemy w tył i w ten sposób, bez zmieniania ich ułożenia, zginamy ręce w łokciach, aż do momentu, kiedy zbliżymy hantle maksymalnie do ramion. Powoli opuszczamy dłonie. Powtarzamy unoszenie i opuszczanie 10 razy. Najpierw unosimy i opuszczamy obie ręce równocześnie, po czym wykonujemy ćwiczenie naprzemiennie, raz jedną, raz drugą ręką. Aby na pewno wykonywać ćwiczenie prawidłowo, można oprzeć się o ścianę plecami. Ramiona będą wtedy na pewno prostopadle do podłogi.

Kolejne ćwiczenie wygląda identycznie, ale tym razem wierzch dłoni kierujemy do przodu. Pamiętajmy, aby nie skręcać nadgarstków w czasie wykonywania ćwiczenia! To ćwiczenie też powtarzamy 10 razy i także zmieniamy ręce. Dłonie z hantlami można unosić z takiej samej pozycji (ręce opuszczone wzdłuż ciała). Tym razem jednak nie zginamy ich w łokciach, a unosimy w górę po bokach ciała.

Kolejnym ćwiczeniem na smukłe ręce jest unoszenie dłoni z hantlami nad głowę. Rozpoczynamy od trzymania hantli nad ramionami, z rękami równolegle do tułowia (wierzch dłoni skierowany na boki), po czym powoli unosimy ręce prosto do góry. Przy unoszeniu rąk można robić powolny wdech, a przy opuszczaniu – wydech.

2. Kilka rad przy odchudzaniu rąk

Pamiętaj, że odchudzanie rąk nie musi polegać na podnoszeniu ciężarów. Wystarczą lekkie hantle, którymi można wykonywać nieobciążające ćwiczenia odchudzające. Odchudzanie nie może oczywiście obejść się bez skupienia się na tym, aby ilość dostarczanych kalorii była nieco mniejsza niż ilość kalorii, które spalimy. Dotyczy to odchudzania całego ciała, nie tylko rąk. Aby więc wcześniej otrzymać efekty, zwróćmy uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach. Dieta odchudzająca, nieco ograniczająca kalorie, na pewno pomoże w osiągnięciu wymarzonych, smukłych ramion. Pamiętajmy, że aby dieta była skuteczna, nie może być zbyt drastyczna i trwać krótko. Najlepiej jest zdecydować się na niewielkie ograniczenia: na przykład na rezygnację ze słodyczy i słonych przekąsek. Trzymajmy się zdrowej diety, a łatwiej nam będzie osiągnąć wymarzone kształty.

Dr n. med. Aneta Kościołek
Odchudzanie rąk
Odchudzanie rąk (Zdjęcie kobiety ćwiczącej z hantlami / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.