Trwa ładowanie...

Jak używać zalotki? Metody i narzędzia do podkręcania rzęs

Możesz uzyskać efekt sztucznych rzęs przy pomocy zalotki
Możesz uzyskać efekt sztucznych rzęs przy pomocy zalotki (123rf)

Jak używać zalotki, by mieć uwodzicielskie, kuszące spojrzenie? Jak dbać o zalotkę do rzęs? Jeśli twoje rzęsy są proste lub rosną w dół, a ty chcesz mieć piękne, podkręcone rzęsy jak gwiazdy z hollywoodzkich filmów, zastosuj się do poniższych wskazówek. W końcu podwinięte i długie rzęsy to obowiązkowy element seksownego makijażu oczu. Dzięki zalotce podkręcisz swoje rzęsy w spektakularny sposób. Dla osób początkujących używanie tego urządzenia może wydawać się nieco trudne, z czasem jednak dochodzi się do wprawy. Po opanowaniu sztuki podkręcania rzęs przy pomocy zalotki, nie będziesz również miała powodu do jakichkolwiek obaw.

spis treści

1. Podkręcanie rzęs

Efekt pięknych, podkręconych rzęs można uzyskać na kilka sposobów. W zależności od naszych preferencji, możemy to zrobić:

  • Tuszem – specjalne składniki tuszu podkręcającego, kurcząc się w trakcie schnięcia, jednocześnie wywijają rzęsy ku górze.
  • Szczoteczką – gdy tusz do rzęs jest jeszcze wilgotny, suchą spiralkę przyłóż od góry i delikatnie rozczesuj rzęsy, podkręcając je jednocześnie ku górze, aż do momentu, kiedy tusz wyschnie całkowicie.
  • Zalotką – przez kilka sekund ściskaj rzęsy zalotką, najpierw u ich nasady. Potem rozluźnij ją i przesuń lekko ku środkowi rzęs. Powtórz operację zaciskania. Tak samo potraktuj końce rzęs. Na koniec rzęsy pomaluj tuszem.
  • Łyżeczką od herbaty – po nałożeniu mascary lekko przymknij powiekę. Następnie połóż na niej łyżeczkę w taki sposób, by jej brzeg znajdował się u nasady rzęs. Na kilka sekund dociśnij łyżeczkę do powieki. Rzęsy naturalnie wywiną się w górę.
  • Za pomocą trwałej – w gabinecie kosmetycznym możesz poddać rzęsy trwałej ondulacji. Efekt podkręcania będzie widoczny przez blisko dwa miesiące. W tym czasie wystarczy malować rzęsy tuszem, a spojrzenie będzie zniewalające.
Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Co to jest zalotka?

Zalotka to przyrząd kosmetyczny uwielbiany przez makijażystów. To proste urządzenie w połączeniu z mascarą daje spektakularny efekt wydłużonych i podwiniętych rzęs. Zalotki należy używać zawsze przed tuszem. W przeciwnym wypadku możemy sobie połamać rzęsy, które staną się krótkie, nieestetyczne i nawet podkręcenie niewiele pomoże.

Za pomocą zalotki możesz znacząco poprawić wygląd naszych oczu, nadać efekt fantastycznego podkręcenia rzęs. Niemniej jednak, nieodpowiednie jej użycie może wręcz zaszkodzić naszemu zdrowiu.

3. Jak podkręcić rzęsy zalotką?

Jak podkręcić rzęsy zalotką? Spieszymy z odpowiedzią. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych czy poprawiających urodę, upewnij się, że twoja skóra oraz rzęsy są dokładnie oczyszczone. Jeżeli na powierzchni rzęs widzisz resztki starego tuszu lub innych kosmetyków kolorowych, koniecznie wykonaj dokładny demakijaż. Kiedy dokładnie oczyścisz skórę, możesz nałożyć swój ulubiony krem pielęgnacyjny. Po upływie 10-15 minut, możesz wykonać makijaż oka. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tuszu do rzęs przed użyciem zalotki. Możesz zrobić to dopiero po jej użyciu. Kosmetyk ten szybko zastyga na ich powierzchni i sprawia, że rzęsy stają się kruche. Tusz do rzęs może przykleić się do narzędzia, narażając rzęsy na większe ryzyko przyklejenia, zerwania lub złamania. Używanie zalotki w prawidłowy sposób nie jest szkodliwe dla zdrowia naszych oczu.

Zalotka do rzęs znacznie lepiej zadziała, kiedy uprzednio ją podgrzejesz. Możesz to zrobić za pomocą suszarki bądź umieścić ją na kilka sekund w ogniu. Po ogrzaniu zalotki otwórz ją i umieść blisko linii twoich rzęs. Zaciśnij zalotkę i trzymaj ją w tej sposób przez około 10-30 sekund. Im dłuższy czas, tym bardziej spektakularny efekt podkręcenia rzęs. Tę samą czynność wykonaj na drugim oku. Pamiętaj o tym, aby nie poruszać zalotką, gdyż każdy przypadkowy i niekontrolowany ruch może wyrwać kilka rzęs. Pamiętaj tylko, że zalotka nie może być zbyt mocno podgrzana. W przeciwnym razie może dojść do poparzenia powieki, skóry twarzy lub gałki ocznej.

Istnieją trzy rodzaje zalotek do rzęs – plastikowe, metalowe i termiczne, które można podgrzewać. Trzeci typ uważany jest za najlepszy, gdyż daje najtrwalszy efekt, jednak wysoka temperatura może także osłabić rzęsy. Zalotka do rzęs to pomocne urządzenie kosmetyczne. Warto je mieć w domu.

4. Jak dbać o zalotkę do rzęs?

W miarę upływu czasu technologia znacznie się rozwija, i zalotki zostały znacznie zmodyfikowane. Zalotki do rzęs są obecnie wykonane z bardziej trwałych materiałów. Ponadto znajdujące się na nich poduszeczki są znacznie bardziej miękkie i delikatniejsze dla rzęs. To bardzo ważne, żeby wymieniać takie poduszki zalotki po upływie dwóch miesięcy. Mogą one nie wyglądać na zużyte, jednak w ich obrębie mogą gromadzić się bakterie. Ciągłe stosowanie zalotki o starych poduszkach ochronnych może spowodować infekcję oka.

Przed każdym użyciem zalotki należy upewnić się, że jest ona czysta, pozbawiona resztek tuszu czy innych kosmetyków kolorowych. Jeśli tak nie jest, zalotkę należy dokładnie wyczyścić alkoholem, a następnie wysuszyć. To niezwykle istotne. Zabrudzone urządzenie do podkręcania rzęs może doprowadzić do rozwoju infekcji na oku np. jęczmienia czy kontaktowego zapalenie skóry powiek.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Jeżeli będziesz prawidłowo korzystać z zalotki i regularnie ją czyścić, nie będziesz musiała obawiać się żadnych konsekwencji płynących z jej stosowania. Wybieraj zalotki wykonane z metalu, gdyż są one znacznie lepsze jakościowo niż te z tworzywa sztucznego. Pamiętaj, że gdy podgrzejesz lokówkę, efekt podkręcenia rzęs będzie znacznie trwalszy.

5. Pielęgnacja rzęs

Makijaż oczu to nie wszystko. Wypielęgnowane rzęsy, tak jak skóra, po prostu ładniej wyglądają. Regularnie nakładaj na nie odżywkę, a rzęsy będą błyszczące i elastyczne. Zapobiegnie to również ich wysuszeniu i łamaniu. W trakcie nakładania kosmetyków do pielęgnacji skóry w okolicy oczu uważaj, aby nie zabrudzić nimi rzęs. Preparaty takie mogą pozostawić na nich tłustawą warstwę, przez co makijaż rzęs nie będzie trwały. Jeżeli przez przypadek niewielka ilość kosmetyku znalazła się na włoskach, należy przetrzeć je wacikiem albo płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem.

Pamiętaj o prawidłowej pozycji ciała podczas malowania rzęs. Głowę wyprostuj, a lusterko zlokalizuj na poziomie podbródka. W ten sposób w czasie tuszowania górnej linii rzęs będziesz kierowała wzrok do dołu i łatwiej rozprowadzisz tusz do rzęs od ich nasady ku końcom. Unikniesz również rozmazywania się mokrego kosmetyku. Makijaż oczu z perfekcyjnie pomalowanymi rzęsami przyciągnie uwagę niejednego pana i niejednej zazdrosnej pani.

6. Jak często należy wymieniać zalotkę?

Jak często należy wymieniać zalotkę? Urządzenie, które umożliwia podkręcanie naszych naturalnych rzęs powinno się zmieniać co 6-12 msc. regularnego użytkowania. Sytuacja ta dotyczy zalotek, które nie mają wymiennych gumek. Te, które mają wymienne gumki trzeba użytkować w nieco inny sposób. Specjaliści zalecają częstą wymianę nakładek. W przeciwnym razie może powodować uszkadzanie, a nawet ucinanie rzęs.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze