Trwa ładowanie...

Jak używać zalotki? Metody i narzędzia do podkręcania rzęs

Jak podkręcić rzęsy, by mieć uwodzicielskie, kuszące spojrzenie? Wystarczy zalotka czy sam tusz do rzęs? A może istnieją jeszcze inne sposoby na podkręcanie rzęs? Jeśli twoje rzęsy są proste lub rosną w dół, a ty chcesz mieć piękne, podkręcone rzęsy jak gwiazdy z hollywoodzkich filmów, zastosuj się do poniższych wskazówek. W końcu podwinięte i długie rzęsy to obowiązkowy element seksownego makijażu oczu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Podkręcanie rzęs

Efekt pięknych, podkręconych rzęs można uzyskać na kilka sposobów. W zależności od naszych preferencji, możemy to zrobić:

  • Tuszem – specjalne składniki tuszu podkręcającego, kurcząc się w trakcie schnięcia, jednocześnie wywijają rzęsy ku górze.
  • Szczoteczką – gdy tusz do rzęs jest jeszcze wilgotny, suchą spiralkę przyłóż od góry i delikatnie rozczesuj rzęsy, podkręcając je jednocześnie ku górze, aż do momentu, kiedy tusz wyschnie całkowicie.
  • Zalotką – przez kilka sekund ściskaj rzęsy zalotką, najpierw u ich nasady. Potem rozluźnij ją i przesuń lekko ku środkowi rzęs. Powtórz operację zaciskania. Tak samo potraktuj końce rzęs. Na koniec rzęsy pomaluj tuszem.
  • Łyżeczką od herbaty – po nałożeniu mascary lekko przymknij powiekę. Następnie połóż na niej łyżeczkę w taki sposób, by jej brzeg znajdował się u nasady rzęs. Na kilka sekund dociśnij łyżeczkę do powieki. Rzęsy naturalnie wywiną się w górę.
  • Za pomocą trwałej – w gabinecie kosmetycznym możesz poddać rzęsy trwałej ondulacji. Efekt podkręcania będzie widoczny przez blisko dwa miesiące. W tym czasie wystarczy malować rzęsy tuszem, a spojrzenie będzie zniewalające.

2. Jak podkręcić rzęsy zalotką?

Zalotka to przyrząd kosmetyczny uwielbiany przez makijażystów. To proste urządzenie w połączeniu z mascarą daje spektakularny efekt wydłużonych i podwiniętych rzęs. Zalotki należy używać zawsze przed tuszem. W przeciwnym wypadku możemy sobie połamać rzęsy, które staną się krótkie, nieestetyczne i nawet podkręcenie niewiele pomoże.

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych czy poprawiających urodę, upewnij się, że twoja skóra oraz rzęsy są dokładnie oczyszczone. Jeżeli na powierzchni rzęs widzisz resztki starego tuszu lub innych kosmetyków kolorowych, koniecznie wykonaj dokładny demakijaż. Kiedy dokładnie oczyścisz skórę, możesz nałożyć swój ulubiony krem pielęgnacyjny. Po upływie 10-15 minut, możesz wykonać makijaż oka. Pamiętaj jednak, aby nie stosować tuszu do rzęs przed użyciem zalotki. Możesz zrobić to dopiero po jej użyciu. Kosmetyk ten szybko zastyga na ich powierzchni i sprawia, że rzęsy stają się kruche.

Zalotka do rzęs znacznie lepiej zadziała, kiedy uprzednio ją podgrzejesz. Możesz to zrobić za pomocą suszarki bądź umieścić ją na kilka sekund w ogniu. Po ogrzaniu zalotki otwórz ją i umieść blisko linii twoich rzęs. Zaciśnij zalotkę i trzymaj ją w tej sposób przez około 10-30 sekund. Im dłuższy czas, tym bardziej spektakularny efekt podkręcenia rzęs. Tę samą czynność wykonaj na drugim oku. Pamiętaj o tym, aby nie poruszać zalotką, gdyż każdy przypadkowy i niekontrolowany ruch może wyrwać kilka rzęs. Pamiętaj tylko, że zalotka nie może być zbyt mocno podgrzana. Wówczas możesz

Istnieją trzy rodzaje zalotek do rzęs – plastikowe, metalowe i termiczne, które można podgrzewać. Trzeci typ uważany jest za najlepszy, gdyż daje najtrwalszy efekt, jednak wysoka temperatura może także osłabić rzęsy. Zalotka do rzęs to pomocne urządzenie kosmetyczne. Warto je mieć w domu.

2.1. Jak dbać o zalotkę do rzęs

W miarę upływu czasu technologia znacznie się rozwija, i zalotki zostały znacznie zmodyfikowane. Zalotki do rzęs są obecnie wykonane z bardziej trwałych materiałów. Ponadto znajdujące się na nich poduszeczki są znacznie bardziej miękkie i delikatniejsze dla rzęs. To bardzo ważne, żeby wymieniać takie poduszki zalotki po upływie dwóch miesięcy. Mogą one nie wyglądać na zużyte, jednak w ich obrębie mogą gromadzić się bakterie. Ciągłe stosowanie zalotki o starych poduszkach ochronnych może spowodować infekcję oka.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Jeżeli będziesz prawidłowo korzystać z zalotki i regularnie ją czyścić, nie będziesz musiała obawiać się żadnych konsekwencji płynących z jej stosowania. Wybieraj zalotki wykonane z metalu, gdyż są one znacznie lepsze jakościowo niż te z tworzywa sztucznego. Pamiętaj, że gdy podgrzejesz lokówkę, efekt podkręcenia rzęs będzie znacznie trwalszy.

3. Pielęgnacja rzęs

Makijaż oczu to nie wszystko. Wypielęgnowane rzęsy, tak jak skóra, po prostu ładniej wyglądają. Regularnie nakładaj na nie odżywkę, a rzęsy będą błyszczące i elastyczne. Zapobiegnie to również ich wysuszeniu i łamaniu. W trakcie nakładania kosmetyków do pielęgnacji skóry w okolicy oczu uważaj, aby nie zabrudzić nimi rzęs. Preparaty takie mogą pozostawić na nich tłustawą warstwę, przez co makijaż rzęs nie będzie trwały. Jeżeli przez przypadek niewielka ilość kosmetyku znalazła się na włoskach, należy przetrzeć je wacikiem albo płatkiem kosmetycznym, nasączonym tonikiem.

Pamiętaj o prawidłowej pozycji ciała podczas malowania rzęs. Głowę wyprostuj, a lusterko zlokalizuj na poziomie podbródka. W ten sposób w czasie tuszowania górnej linii rzęs będziesz kierowała wzrok do dołu i łatwiej rozprowadzisz tusz do rzęs od ich nasady ku końcom. Unikniesz również rozmazywania się mokrego kosmetyku. Makijaż oczu z perfekcyjnie pomalowanymi rzęsami przyciągnie uwagę niejednego pana i niejednej zazdrosnej pani.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.