Trwa ładowanie...

Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Każda kobieta marzy o trwałym manicurze, jednak często zaraz po pomalowaniu paznokci lakier odpryskuje i ściera się. Wyjściem z sytuacji jest założenie paznokci żelowych lub hybrydowy manicure, jednak jeżeli nie jesteś zwolenniczką wizyt w salonie kosmetycznym, powinnaś wiedzieć, jak przedłużyć trwałość tradycyjnego lakieru do paznokci. Dzięki kilku prostym zabiegom zapewnisz lakierowi znacznie dłuższą żywotność bez odprysków i nierówności.

spis treści

1. Zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie

Zanim zabierzesz się do malowania paznokci kolorowym lakierem, przygotuj płytkę do zabiegu w trzech prostych krokach. Lakier utrzyma się jedynie na idealnie gładkiej i czystej płytce paznokcia pozbawionej rys, nierówności i resztek starego lakieru.

Zobacz film: "Manicure - żele hybrydowe"

  • Krok pierwszy: Wyczyść powierzchnię paznokcia

Aby zwiększyć trwałość lakieru do paznokci, przed nałożeniem koloru upewnij się, że płytka paznokcia jest idealnie gładka i sucha. Zacznij od usunięcia resztek starego lakieru z powierzchni paznokci, w przeciwnym razie nowa warstwa kosmetyku nie będzie gładka. Następnie zamocz dłonie w ciepłej, namydlonej wodzie i delikatnie pocieraj ręcznikiem w celu usunięcia chemikaliów i resztek nawilżających kosmetyków do dłoni. Zanim przystąpisz do malowania paznokci, dokładnie wysusz dłonie.

  • Krok drugi: Usuń nierówności płytki paznokcia

Kolejnym krokiem jest usunięcie rys i zadziorów – paznokcie poddawane zabiegowi malowania powinny być idealnie gładkie. Podetnij paznokcie tak, aby wszystkie miały jednakową długość i aby stanowiły solidną bazę pod lakier. Następnie opiłuj wszelkie nierówności – nawet najmniejszy zadzior może zniszczyć manicure i skutkować odpryskiwaniem kosmetyku.

  • Krok trzeci: Nałóż bazę pod lakier do paznokci

Gdy przygotujesz gładką powierzchnię pod manicure, nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Stworzy ona na płytce warstwę, do której z łatwością przylgnie kolor. Ten krok nie jest koniecznością, aczkolwiek znacznie zwiększa trwałość zabiegu. Cienka warstwa bazy pod lakier do paznokci nie tylko zapewni długotrwały efekt manicure'u, ale stworzy gładką powierzchnię pod kolor. Po nałożeniu kosmetyku do paznokci odczekaj 15 minut lub czas wskazany na opakowaniu.

2. Prawidłowe malowanie paznokci

Nakładanie lakieru do paznokci nie jest prostym zadaniem. Jeżeli zastosujesz go za mało, w konsekwencji użyjesz więcej warstw niż to konieczne i osłabisz trwałość lakieru. Z drugiej strony, zbyt gruba warstwa koloru spowolni proces schnięcia lakieru i spowoduje powstanie fałdek oraz łuszczenie się koloru. Najlepszy efekt otrzymasz, pokrywając paznokcie lakierem bez pośpiechu, warstwa po warstwie.

  • Krok pierwszy: Nałóż pierwszą warstwę lakieru

Z powodów wspomnianych powyżej nie powinnaś stosować ani za dużo, ani za mało lakieru do paznokci. Nałóż lakier w takiej ilości, aby dokładnie zakrył całą płytkę paznokcia, nie pozostawiając na jej powierzchni śladów pędzelka. Jeżeli stwierdzisz, że efekt zabiegu jest niezadowalający, przejdź do następnego kroku.

  • Krok drugi: Nałóż kolejną warstwę lakieru

Po nałożeniu pierwszej warstwy powinnaś odczekać co najmniej 15 minut. Zanim zaczniesz nakładanie kolejnej warstwy lakieru, upewnij się, że kolor zdążył wyschnąć. Jeżeli paznokcie nie wyschną w przeciągu 20 minut, najprawdopodobniej użyłaś zbyt dużej ilości kosmetyku lub nałożyłaś zbyt dużo warstw uniemożliwiających szybkie zastygnięcie lakieru.

  • Krok trzeci: Wykonaj ostateczne poprawki

Na koniec, gdy kolor całkowicie wyschnie, nałóż warstwę wierzchnią lakieru lub **bezbarwny lakier do paznokci**. Jeżeli chcesz być pewna, że lakier stwardniał, drugą warstwę nałóż około pół godziny przed snem, a warstwę wierzchnią zaraz po przebudzeniu.

Piękne paznokcie są najlepszą wizytówką kobiety, dlatego warto zadbać o profesjonalny manicure. Lakier nałożony na gładką powierzchnię pokrytą bazą pod lakier długo zachowa świeżość i idealny wygląd bez odprysków i ścierania się koloru. Dodatkowy czas poświęcony na pielęgnację paznokci zwróci się w postaci gładkiego, trwałego manicure'u.  

Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?
Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.