Sposoby na wyszczuplenie boczków
Schudnięcie z boczków wymaga redukcji tłuszczu w całym organizmie. W walce z boczkami najważniejsze jest połączenie zasad odpowiedniej diety z ćwiczeniami spalającymi tłuszcz. Ćwiczenia mięśni brzucha wzmacniają mięśnie, ale nie spalają tłuszczu, który je pokrywa. Zatem, jak zgubić brzuch i boczki? Aby to osiągnąć trzeba trochę samozaparcia i czasu, jednak efekt zawsze satysfakcjonuje.
1. Dieta przy oponce na brzuchu
Dieta odchudzająca powinna:
- ograniczyć spożywanie białego chleba, słodyczy, prostych węglowodanów i tłuszczów nasyconych,
- wprowadzić do codziennych posiłków chudą wołowinę, pierś z kurczaka, indyka, ryby oraz niskotłuszczowe produkty mleczne,
- składać się nie tylko ze zdrowych produktów, ale także ze zdrowych przekąsek, zamiast słodyczy warto jeść marchewkę, owoce, np. jabłka czy grejpfruty.
2. Ćwiczenia na brzuszek
Ćwiczenia na odchudzanie wymagają pewnej różnorodności. Najlepiej jest rozdzielić dwie formy treningu i na przykład jednego dnia biegać , a drugiego skupić się na ćwiczeniach na boczki. Dzięki treningowi siłowemu zwiększy się metabolizm, a to wpłynie na zwiększenie spalania kalorii nawet w trakcie snu.
Ćwiczenia siłowe na ukośne mięśnie brzucha skutecznie zwalczają oponki na brzuchu. Poza tymi ćwiczeniami warto zdecydować się na ćwiczenia aerobowe, czyli bieganie, pływanie , jazdę na rowerze czy aerobic . Trzeba po prostu zdecydować się na ten rodzaj treningu, który będzie odpowiadał nam najbardziej i uprawiać go minimum 3 razy w tygodniu przez około 30 minut. W wykonywaniu ćwiczeń aerobowych ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu naszego pulsu, czyli w okolicach 70-80% naszego tętna maksymalnego.
3. Zasady skutecznego odchudzania
Zanim przejdziemy do zrzucenia boczków, powinniśmy pamiętać o pomiarze talii oraz zmierzeniu wagi. Trzeba założyć sobie specjalny notes i każdego dnia rano wpisywać do niego swoją wagę i obwód brzucha. To pozwoli na monitorowanie postępów i sprawi, że będziemy mieli motywację do ćwiczenia.
Należy uzbroić się w cierpliwość. Nie można nastawiać się na szybkie efekty. Trzeba wiedzieć, że zrzucenie oponki na brzuchu zajmie nam na pewno kilka tygodni, a może nawet kilka miesięcy.
Gdy z naszych zapisków wynika, że efekty nie następują, nie można się zniechęcać, ale powinno się zwiększyć intensywność ćwiczeń i czas ich trwania, a także zwrócić uwagę na przestrzeganie nowych nawyków żywieniowych.
Zaczynając ćwiczenia, nie można się nadwyrężać, gdyż w ten sposób szybko doprowadzimy się do kontuzji. Należy rozpoczynać od spokojnego treningu i powoli zwiększać jego intensywność.
Dobrze jest zapisywać wszystko, co się je, to ułatwi policzenie spożywanych kalorii.