Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych?

Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych?
Jak się pozbyć bruzd nosowo-wargowych?

Bruzdy nosowo-wargowe to termin, który odnosi się do pionowych fałdów skóry, które są zlokalizowane z każdej strony kącików ust i biegną aż do linii nosa. Z reguły lekkie wgłębienie i widoczna linia pionowa powstają około 25 roku życia i wraz z upływem lat znacznie się pogłębiają. Czy można powstrzymać ten proces?

spis treści

1. Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Wraz z wiekiem, pod wpływem procesów starzenia oraz działania sił grawitacji, owal twarzy opada i podkreśla widoczność bruzdy nosowo-wargowej. Niekiedy bruzda ta sprawia, że wyglądamy starzej niż wskazuje nasz rzeczywisty wiek biologiczny. Niestety, może być tak, że zmiany te dodadzą nam około 10 lat. Przez bruzdę nosowo-wargową unikamy uśmiechania się, gdyż wtedy fałda bardziej się pogłębia i jest jeszcze bardziej widoczna.

Spójrz w lustro i skup się na okolicy skóry, w której pojawiają się te bruzdy. Czy są one głębokie? Przyłóż palce po obu stronach policzków i odciągnij skórę lekko w górę. Prawdopodobnie od razu zauważysz, że wyglądasz znacznie młodziej, gdy bruzdy nie są widoczne.

Zobacz film: "Lifting twarzy bez skalpela"

2. Czy można zredukować nieestetyczne bruzdy na twarzy?

Już od niepamiętnych czasów kobiety robiły wszystko, aby wyglądać młodziej i starały się w przeróżny sposób odzyskać młodość. Obecnie istnieją różne metody, które umożliwią ci zmniejszenie fałdy nosowo-wargowej. Niektóre z nich to sposoby bardzo inwazyjne i są one raczej zarezerwowane dla osób znacznie starszych. Za pomocą zabiegów chirurgii plastycznej, tj. liftingu twarzy, można zwalczyć skutki działania sił grawitacji i starzenia. Lifting koryguje owal twarzy i wygładza skórę.

Znacznie łatwiejszy sposób to ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym. Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy pozostaje tam przez okres ok. jednego roku. Do tego czasu możemy zapomnieć o bruzdach i zmarszczkach na twarzy. Zabieg nie powoduje reakcji alergicznych, ponieważ kwas hialuronowy nie jest skórze obcy. Jest on uważany za substancję biologiczną, ponieważ jest obecny w naszej skórze. Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy zostaje wchłonięty przez organizm i dlatego po jakimś czasie należy ponownie powtórzyć zabieg. Wraz z upływem lat znacznie spada jego ilość. Z tego względu osoby starsze zdecydowanie bardziej potrzebują tego cennego składnika. Ponadto ma on zdolność do absorbowania wody i pomaga skórze zachować gładkość i jędrność.

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym lub po miejscowym zastosowaniu kremu znieczulającego. Polega on na iniekcji kwasu hialuronowego w obrębie bruzd. Z reguły czas jego trwania wynosi około 10 minut. W efekcie zabiegu skóra staje się znacznie gładsza i mocniejsza. Jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki w okolicy całej twarzy i jego zastosowanie pozwala nam uzyskać efekt znacznie młodszego wyglądu. Niestety, z tego względu, że wstrzykuje się go pod skórę i jest to zastrzyk, zabieg może wykonać jedynie odpowiednio przeszkolony lekarz medycyny. Jest to metoda dość kosztowna, ale przynosi naprawdę dobre rezultaty.

Za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego możesz odzyskać młody wygląd. Jednak efekt ten, niestety, nie będzie trwały i zabiegi takie będziesz musiała wykonywać systematycznie w ciągu każdego roku. Wiąże się to, niestety, z dużym kosztem, ale efekty po zabiegu są naprawdę fantastyczne.

Następny artykuł: Zabiegi przeciwzmarszczkowe i liftingujące
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze