Trwa ładowanie...

Jak uzyskać efekt supergładkiej skóry?

Żadna z kobiet nie lubi mieć suchej i łuszczącej się skóry, a nadejście chłodniejszych dni znacznie temu sprzyja. Z reguły to właśnie na powierzchni skóry ciała często można dostrzec łuszczącą się skórę. Niestety te partie skóry pielęgnujemy znacznie rzadziej niż skórę naszej twarzy. Z tego względu jest ona w znacznie gorszej kondycji. Możesz to zmienić i rozpocząć od dzisiaj systematyczną pielęgnację nie tylko twarzy, ale też ciała. Dzięki temu szybko uzyskasz efekt niezwykle gładkiej skóry.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak dbać o gładkość skóry?

W trakcie kąpieli lub w trakcie codziennego prysznica stosuj specjalną szorstką gąbkę, która wygładzi nierówności skóry. Zwróć szczególną uwagę na partie takie jak łokcie, kolana oraz pośladki. W ich obrębie skóra jest wyjątkowo sucha i szorstka, dlatego wymagają one intensywniejszego złuszczania. Ponadto wykonując ruchy okrężne za pomocą gąbki, możesz wykonać delikatny masaż ciała. Poprawi to krążenie skórne i w efekcie skóra będzie miała ładniejszy koloryt. Do mycia stosuj łagodne preparaty zawierające w składzie substancje tłuszczowe, które zapobiegną nadmiernemu wysuszeniu skóry. Dwa razy w tygodniu wykonuj dokładny peeling skóry ciała. Wybieraj preparaty gruboziarniste, gdyż skóra ciała wymaga intensywniejszego złuszczania niż skóra twarzy. Takim preparatem powinnaś masować skórę minimum przez 5 minut. Nie nakładaj go na chwilę, tak jak żele pod prysznic. Peelingami musisz dłużej masować skórę, aby ją dokładnie złuszczyć. Po kąpieli, gdy skóra jest jeszcze wilgotna, wetrzyj w całą jej powierzchnię oliwkę do ciała. Może to być nawet naturalna oliwa z oliwek. Warto w trakcie nakładania takiego preparatu wykonać delikatny masaż. Następnie osusz skórę miękkim ręcznikiem. Wieczorem smaruj skórę balsamem do ciałaodpowiednio dobranym do rodzaju twojej skóry. Jeżeli jest ona bardzo sucha, wybieraj preparaty kremowe o bogatej konsystencji. W przypadku szorstkich partii możesz również wykorzystać dodatkowy balsam zawierający w składzie np. 30% stężenie mocznika.

2. Co pomaga uzyskać gładką skórę?

Unikaj kąpieli w gorącej wodzie, gdyż sprzyja ona utracie wody z naskórka. Raczej stosuj ciepłe kąpiele, a pod koniec wskazane jest również, aby polać skórę chłodniejszą wodą. Do kąpieli możesz również stosować specjalne olejki. Przykładowo może to być olejek kokosowy lub migdałowy. Taki zabieg może zdziałać cuda. Sprawi, że skóra będzie jedwabista już po wyjściu z wody.

Skóra naszego ciała również podlega procesom starzenia. Wprawdzie nie zawsze to dostrzegamy, gdyż często ukrywamy ją pod warstwą ubrań, ale gdy nadchodzi lato zauważamy, w jakiej kondycji jest skóra ciała. W tym przypadku systematyka jest również konieczna.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.