Trwa ładowanie...

Jak uzyskać jednolitą opaleniznę?

Z reguły w trakcie opalania nosisz na sobie kostium kąpielowy. W efekcie partie skóry osłoniętej są znacznie jaśniejsze niż te, które opalałaś na słońcu. Czasami zdarza się tak, że po założeniu bluzki czy sukienki zauważasz, że te jaśniejsze partie są widoczne i nieestetycznie wyglądają. Czy jest jakiś sposób na to, aby zredukować widoczność tych linii?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Gdzie najczęściej widoczne są jasne linie po opalaniu?

Taka różnica kolorytu skóry występuje w obrębie partii, których nie wystawiałaś na działanie słońca, bądź w obrębie miejsc, które były przykryte kostiumem. Różnice w kolorycie pojawiają się również w okolicy stóp, gdy nosisz często klapki. Może to naprawdę nieestetycznie wyglądać, w szczególności wtedy, gdy różnica ta jest dosyć duża. Pamiętaj o tym, aby zawsze w trakcie opalania stosować filtry słoneczne nie mniejsze niż SPF 20. Kosmetyki ochronne zabezpieczają skórę przez działaniem promieniowania UV i ograniczają proces tworzenia się melaniny. Tylko i wyłącznie wtedy, gdy je stosujesz możesz się bezpiecznie opalać. Dzięki temu różnica pomiędzy osłoniętymi partiami skóry a tymi poddanymi ekspozycji słonecznej będzie znacznie mniejsza.

2. Jak zredukować nierównomierny koloryt skóry po opalaniu?

Jeżeli zależy ci na wyrównaniu kolorytu skóry, unikaj ponownej ekspozycji na słońce. Wraz z upływem czasu opalenizna będzie robić się bledsza, a różnica ta będzie coraz mniej widoczna. Możesz ewentualnie stosować na jaśniejsze partie niższy faktor słoneczny, a na opaloną skórę wyższy, np. SPF 50. Dzięki temu koloryt skóry szybko się wyrówna. Możesz również zamaskować te jasne ślady za pomocą kosmetyków do makijażu. Poszukaj dobrego kosmetyku brązującego lub ciemniejszego podkładu. Nałóż taki kosmetyk na jasne partie skóry. Od razu zwrócisz uwagę na to, że różnica nie będzie już tak widoczna. Uważaj tylko, gdyż kosmetyki kolorowe mogą zabrudzić odzież. W wyrównaniu kolorytu skóry pomoże ci również systematyczne stosowanie zabiegów złuszczających. Kilka razy w tygodniu wykonuj peeling skóry, a w trakcie codziennej kąpieli używaj myjki, która również wspomoże złuszczanie skóry i usuwanie opalenizny. Możesz również jaśniejsze partie posmarować balsamem brązującym bądź samoopalaczem. Już po kilku godzinach różnica w kolorycie nie będzie widoczna.

W celu zniwelowania nieestetycznych linii widocznych po opalaniu potrzebujesz jedynie kilku produktów z poniższej listy:

  • peeling gruboziarnisty,
  • myjka do ciała,
  • samoopalacz lub balsam brązujący,
  • bronzer,
  • ciemny podkład.

Od dzisiaj skutecznie będziesz mogła zamaskować jaśniejsze partie skóry, które nie opaliły się, gdyż osłonięte były przed słońcem kostiumem czy koszulką. Wyżej wymienione metody sprawią, że twoja skóra w każdej partii ciała będzie mieć równomierny koloryt.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.