Trwa ładowanie...

Wybierz odpowiedni kształt paznokci!

Paznokcie są wizytówką kobiety, dlatego należy o nie dbać, aby były zdrowe i piękne. Odpowiednia pielęgnacja paznokcipowinna obejmować nie tylko malowanie ich odżywką i lakierami. Paznokcie należy regularnie piłować, aby zachowały one odpowiedni kształt. Jeżeli nie wiesz, jaki kształt paznokci będzie dla ciebie idealny, przeczytaj koniecznie następujące wskazówki.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jaki kształt paznokcia powinnaś mieć?

Z reguły kształt paznokci jest kwestią osobistych preferencji i stylu. Istnieje jednak kilka rzeczy, które kobieta powinna wiedzieć i wziąć pod uwagę przed decyzją o nadaniu paznokciom jakiegoś kształtu. Odpowiednio dobrany kształt paznokci pozwoli ci uzyskać efekt eleganckich i zadbanych dłoni oraz smukłych paznokci. Zdecydowanie korzystnie wpłynie to na twoją pewność siebie.

Istnieją trzy główne typy kształtu paznokci, tj. okrągłe, owalne i kwadratowe. Każdy z tych kształtów płytki paznokcia polecany jest dla konkretnej budowy palca. Istnieją dwie części paznokcia, które sugerują, jaki kształt powinny mieć twoje paznokcie, tj. jego łożysko oraz lunula (biała część łożyska widoczna u nasady paznokcia). Lunula paznokcia może mieć różne kształty. Jeżeli twoja lunula jest półkolista, powinnaś nadać paznokciom okrągły kształt. Jeżeli jednak jest ona kwadratowa, tak samo powinnaś spiłować paznokcie. Długość paznokci powinna być dobrana proporcjonalnie do długości lunuli.

2. Wybór kształtu paznokci a budowa palców dłoni

Kształt paznokci można dobrać również w oparciu o kształt i budowę palców. Jeżeli masz szerokie i krótkie palce, unikaj piłowania paznokci na prosto. Zdecyduj się na ich okrągły kształt. Dzięki temu uzyskasz efekt optycznego wysmuklenia palców. Podczas malowania paznokci wybieraj jasne lakiery. Warto do powierzchni płytki przyklejać pionowe wzorki, które również sprawią, że twoje paznokcie będą się wydawały dłuższe. W przypadku smukłych palców spokojnie możesz nadać paznokciom kwadratowy kształt. Możesz malować paznokcie dowolnymi lakierami różniącymi się kolorami oraz typem, tj. perłowymi oraz matowymi. Jeżeli jednak twoje paznokcie są bardzo długie, spiłuj je na kwadratowo, ale pamiętaj o delikatnym zaokrągleniu ich brzegów.

Gdy już nadasz paznokciom odpowiedni kształt, nie zapomnij o odpowiedniej pielęgnacji dłoni. Zafunduj im kąpiel mydlaną. Dzięki temu zmiękczysz skórki okalające płytkę paznokcia. Następnie za pomocą specjalnego patyczka odsuń je z powierzchni płytki i wytnij za pomocą cążek. Na koniec wetrzyj w skórę dłoni oliwkę nawilżającą. Warto od czasu do czasu wykonać zabieg parafinowy na dłonie. W tym celu udaj się do gabinetu kosmetycznego, gdzie kosmetyczka profesjonalnie wykona ten zabieg, który uelastyczni i wygładzi skórę dłoni. W warunkach domowych możesz podgrzać olej rycynowy i zanurzyć w nim dłonie na około 10 minut. Taki zabieg również poprawi kondycję skóry rąk.

Piękne i zadbane dłonie oraz paznokcie sprawią, że będziesz czuła się seksownie. Tak niewiele czasu musisz poświęcić na odpowiednią pielęgnację paznokci, dlatego nie szukaj wymówek i dbaj o ręce każdego dnia.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.