Trwa ładowanie...

Jak zacząć przygodę z bieganiem? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak zacząć przygodę z bieganiem? Oto kilka najważniejszych zasad"

W perspektywie kilku miesięcy jawi się turniej biegowy, w którym chciałbyś się sprawdzić? A może postanowiłeś zabrać się za formę i postawiłeś sobie za cel przebiegnięcie kilku kilometrów dziennie? Spokojnie, wszystko po kolei. Zbyt szybkie wejście na poziom profesjonalny, może dla amatora skończyć się kontuzją, która przekreśli wszelkie plany podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Na początek warto wyznaczać sobie małe cele, a trening prowadzić pod okiem profesjonalnego trenera, chociażby w lokalnej grupie biegowej. U amatorów joggingu sprawdzi się także przeplatany marsz z bieganiem. Do tego należy zaopatrzyć się w dobre buty z wystarczającą amortyzacją.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.