Trwa ładowanie...

Jak zrobić własny wosk do depilacji?

Nadmierne owłosienie ciała to dla kobiet dość duży problem. Szczególnie wtedy, gdy włoski są ciemne i mocne. Istnieje wiele metod depilacji. Jedną z nich jest woskowanie. Metoda ta umożliwia usunięcie niechcianego owłosienia wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzymuje się 2-4 tygodnie. Nie musisz chodzić do salonów kosmetycznych i wydawać fortuny na takie zabiegi. Taki wosk do depilacji możesz nawet wykonać sama w domu.

1. Produkty niezbędne do wykonania wosku do depilacji

Własnoręcznie zrobiony wosk to doskonała alternatywa dla zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Ponadto jest to znacznie mniejszy wydatek, gdyż do jego zrobienia będziesz potrzebowała kilku popularnych produktów naturalnych.

Do wykonania wosku będą potrzebne: 1 szklanka cukru, ¼ szklanki miodu, sok z ½ cytryny, łyżka plastikowa, * miska.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia"

2. W jaki sposób samemu wykonać wosk do depilacji?

Wymieszaj wszystkie składniki w misce za pomocą plastikowej łyżki. Następnie mieszaninę taką umieść w mikrofalówce na około 2-3 minuty, aż do momentu, gdy uzyska ona jednorodną konsystencję. Jeżeli nie masz mikrofalówki, możesz mieszać składniki w garnku na małym ogniu. Następnie przekrój cytrynę na pół i z jednej połówki wyciśnij sok do rondla. Mieszaj do czasu wrzenia, a następnie wyłącz gaz. Tak przygotowany domowy woskbędzie gotowy do użytku po upływie około 10 minut. Nie stosuj go na skórę od razu po podgrzaniu, gdyż mogłabyś w ten sposób poparzyć skórę. Co kilka minut sprawdzaj temperaturę wosku na przegubie dłoni. Jeżeli czujesz, że jest ona odpowiednia, możesz przystąpić do wykonywania zabiegu.

3. Jak korzystać z własnoręcznie przygotowanego wosku?

Przed depilacją woskiem skóra musi być w odpowiedni sposób przygotowana. Jej powierzchnia musi być sucha, możesz nawet posypać ją talkiem. Pamiętaj o odpowiednich technikach woskowania. Możesz nanosić niewielką ilość wosku za pomocą drewnianej łopatki. Nie nakładaj wosku na cały obszar depilowanej partii, a jedynie na jej kawałek. Zamiast profesjonalnych pasków do depilacji możesz nawet wykorzystać pocięte kawałki materiału. Najlepiej, aby miał on teksturę taką jak prześcieradło. Wymiary takiego paska powinny mieć około 6 cm x 15 cm. Po nałożeniu wosku od razu nakładaj pasek do depilacji w kierunku wzrostu włosów. Dokładnie wygładź jego powierzchnię i zerwij go dynamicznym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. W ten sam sposób postępuj z innymi partiami depilowanej skóry. Po zakończeniu zabiegu nasmaruj wydepilowane partie oliwką. Umożliwi ci to usunięcie z powierzchni skóry pozostałości wosku.

Depilacja woskiem nie musi być kosztowna. Wystarczy, że sama go przygotujesz i wykonasz zabieg w domu. Od dzisiaj będziesz mogła cieszyć się gładką skórą przy niewielkich nakładach finansowych. Jeżeli zależy ci na tym, aby efekt gładkiej skóry po depilacji utrzymywał się bardzo długo, zastanów się jednak nad depilacją laserową.

Mgr Joanna Hirszler
Jak zrobić własny wosk do depilacji?
Jak zrobić własny wosk do depilacji?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.