Trwa ładowanie...

Jak zwalczyć cellulit? Sposoby na cellulit

Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą. Ponad dwie trzecie kobiet i tylko 3% mężczyzn ma problemy z pomarańczową skórką. Zaburzenia hormonalne, stres, problemy naczyniowe, podłoże genetyczne, wszystkie te czynniki wpływają na powstawanie cellulitu. A jak się pozbyć cellulitu? Aby pielęgnacja była skuteczna, należy ją dobrać do rodzaju cellulitu, który posiadamy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Jak się pozbyć cellulitu - typy

W celu znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć cellulitu, musisz rozpoznać typ swojej skórki pomarańczowej. Istnieją trzy typy cellulitu:

  • Jeśli zdarza się, że twoje nogi pod koniec dnia są trochę spuchnięte, a stopy i kostki mają tendencję do puchnięcia w czasie podróży samolotem lub kiedy robi się gorąco, masz problem z zatrzymywaniem wody i tendencję do „cellulitu wodnego”.
  • Cellulit włóknisty natomiast jest bardzo dobrze wyczuwalny. Skóra zamiast być miękka i elastyczna, staje się stwardniała. Jeśli masz cellulit, który jest bolesny przy dotykaniu oraz tak twardy, że masz trudności z uszczypnięciem skóry, wtedy jest to cellulit włóknisty.
  • Trzeci typ to cellulit tłuszczowy, który jest miękki i pofałdowany, występuje szczególnie u osób otyłych i wiąże się z odkładaniem tkanki tłuszczowej.

2. Jak się pozbyć cellulitu - sposoby

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu trzeba zaatakować go z kilku stron jednocześnie. Po pierwsze odżywianie. Należy unikać jedzenia pokarmów tłustych oraz zawierających dużą ilość sacharozy. Po drugie masaż mechaniczny. Urządzenia do masażu punktowego skóry stymulują przepływ krwi i poprawiają elastyczność skóry. Rozwałkowują skórę, co jest szczególnie skuteczne w wypadku cellulitu włóknistego. Masaż ręczny oraz drenaż limfatyczny również mają swoje zalety, w szczególności polecane są dla kobiet mających problemy z zatrzymywaniem wody.

3. Jak się pozbyć cellulitu - kosmetyki

Pielęgnacja skóry z cellulitem to także stosowanie wszelkiego rodzaju kremów wyszczuplających i antycellulitowych. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze każdy krem, żel i balsam wyszczuplający czy antycellulitowy ma inne działanie. Należy zatem dobrać kosmetyki antycellulitowe odpowiednie do naszego problemu, takie, które pomogą nam osiągnąć oczekiwane rezultaty. Po drugie stosowanie kosmetyków antycellulitowych pozwoli się pozbyć cellulitu tylko przy równoczesnym masażu.

4. Jak się pozbyć cellulitu - sport

Jeśli chcemy się pozbyć cellulitu, nie można oczywiście zapominać o sporcie, który pobudza nasze mięśnie do pracy. Dlaczego ćwiczenia fizyczne są tak istotne w walce z cellulitem? Otóż istnieje bezpośredni związek między mięśniami a cellulitem. W miejscach, gdzie mięśnie są lepiej rozwinięte i silniejsze jest mniej cellulitu. Natomiast tam, gdzie mięśnie są słabsze, cellulitu jest o wiele więcej, pojawiają się również problemy żylne. Dla osób, które pragną pozbyć się cellulitu szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju ćwiczenia wzmacniające na uda i pośladki (bo tam najczęściej występuje cellulit), pływanie, jazda na rowerze czy tenis. Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia muszą być regularne, co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut. Trzeba mieć również na uwadze, że efekty pojawią się dopiero po 3-4 miesiącach, dlatego tak ważna jest konsekwencja i cierpliwość. Wszystkie sposoby pielęgnacji uzupełniają się i są dostosowane do poszczególnych typów cellulitu. Jednak nie ma cudownych środków, aby się pozbyć cellulitu raz na zawsze. Tylko regularne ćwiczenia połączone z odpowiednią dietą i stosowaniem kosmetyków pielęgnacyjnych daję długotrwałe efekty.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.