Trwa ładowanie...

Jakie są najlepsze metody wybielania zębów? (WIDEO)

Zobacz film: "Najlepsze metody wybielania zębów"

-Zapytajmy eksperta, Maciej Michalak stomatolog jest z nami, witamy serdecznie.

-Witam bardzo serdecznie.

-Zanim dojedziemy do skutków ubocznych to może jednak zapytajmy na czym polega takie kosmetyczne wybielanie zębów, ta nowość.

-Jeśli chodzi o wybielanie zębów my mamy ogólnie dwie metody. Metodę ingerencji w samą struktury szkliwa, czyli mechaniczną oraz chemiczną, czyli właśnie tą którą wykorzystuje się w wybielaniu kosmetycznym, czyli po prostu ingerencję substancja chemiczna.

-Jak to wygląda w praktyce, to drugie to chemiczne?

-W praktyce wygląda to tak, że na zęby nanoszona jest, nanoszony jest kosmetyk, który w jakiś sposób oddziałuje na ząb, powodując że wydają się one jaśniejsze przez jakiś okres czasu, na ogół to nie jest długi okres czasu.

-Ile mniej więcej? Tydzień, miesiąc?

-Miesiąc, dwa miesiące.

-Miesiac, dwa miesiace mamy bielsze zęby, a to robimy sobie sami czy u dentysty?

-Są różne metody, jest metoda domowa gdzie pacjent sam to robi w domu.

-To jest bezpieczne?

-Nie do końca, nie do końca, jest to poza kontrolą. Zanim rozpocznie się wybielanie warto pacjenta zakwalifikować i zobaczyć czy przypadkiem nie ma większych problemów jak ubytki i dopiero po przygotowaniu i kwalifikacji można przyjść do wybielania. Jeżeli robi się to samemu w domu nie ma takiej możliwości.

-A to zależy jakie mamy szkliwo na przykład na zębach czy mam jakieś tendencje do nadwrażliwości, czy to wiadomo?

-To jest istotna rzecz, bardzo też istotna rzecza sa dziasła, które często są pomijane no i oczywiście ubytki w szkliwie, które mogą powodować chociażby nadwrażliwość.

-Czyli można sobie zrobić krzywdę takim domowym wybielaniem.

-Można, domowy sposób odrzucamy, wracamy w takim razie do gabinetu, do dentysty. Jak długo trwa taki zabieg?

-Zabieg, różne są metody, są metody szybkie, które na ogół powodują największą nadwrażliwość trwaja one pół godziny, 45 minut. Wtedy używa się wysokich stężeń substancji wybielających. Sa metody rozłożone w czasie, polegające na tym, że pacjent do domu dostaje zestaw, w którym śpi, ale oczywiście przygotowuje go technik dentystyczny pod kontrolą lekarza. Dostaje się również preparat i wtedy ma się większy wpływ na efekt ostateczny, bo przez to, że trwa to kilka dni można w każdym momencie przerwać i powiedzieć, że to jest już ten efekt zadowalający. W metodzie szybkiej nie ma tego, czasami po prostu...

-Wybielamy o kilka tonów.

-Tak, aż do nienaturalnych kolorów.

-Takie wybielenie w gabinecie kosmetycznym ile to kosztuje?

-W gabinetach kosmetycznych, powiem szczerze nie robiłem badania aczkolwiek to jest kilkuset złotych od stu do kilkuset złotych.

-No ale w takim gabinecie kosmetycznym to chyba nie robi tego dentysta tylko kosmetyczka, prawda?

-W gabinecie kosmetycznym tak, aczkolwiek wiem, że zatrudniają też studentów stomatologii i w gabinetach kosmetycznych nie można stosować wysokich stężeń, przez co nie da się zrobić krzywdy. Nie ma tej nadwrażliwości pozabiegowej bo stężenia sa wielokrotnie mniej.

-Czyli jest bezpiecznie w jakim gabinecie kosmetycznym?

-Pod warunkiem, że jest dobra kwalifikacja to oczywiście jest to bezpieczne.

-Tylko pytanie czy to coś daje, o jakim wybieleniu mówimy, o ile tonów można sobie te zęby wybielić?

-Jeśli chodzi o to wybielanie kosmetyczne to są jakieś dwa, trzy tony, choć przy bardzo podatnych zębach słyszałem o dużo lepszych efektach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.