Trwa ładowanie...

Jarosław Bieniuk - gest dla hospicjum, związek z Fundacją Hospicyjną, samotne rodzicielstwo, kariera sportowa

 Agnieszka Gotówka
27.04.2021 16:34
Jarosław Bieniuk ze zdjęciem Ani Przybylskiej
Jarosław Bieniuk ze zdjęciem Ani Przybylskiej (VIVA! Fot. Zuza Krajewska)

Jarosław Bieniuk, parter zmarłej przed dwoma laty Anny Przybylskiej, wykazał się niecodziennym i szlachetnym gestem. Znany piłkarz zdecydował się wesprzeć Fundację Hospicyjną. Przekaże wyjątkowy portret aktorki osobie, która najhojniej wesprze jej działanie. O zorganizowaniu tego rodzaju akcji charytatywnej Jarosław Bieniuk poinformował w ramach wywiadu udzielonego magazynowi "VIVA!".

spis treści

1. Jarosław Bieniuk - gest dla hospicjum

Mąż Anny Przybylskiej, Jarosław Bieniuk, przekazał na rzecz hospicjium zdjęcie swojej żony. Zdjęcie aktorki Anny Przybylskiej zostanie przekazane osobie, kóra przekaże najwyższą kwotę na działania Fundacji, wpłacając środki na nr konta: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 z dopiskiem "VIVA!". Akcja trwa do 1 czerwca. Jarosław Bieniuk osobiście wręczy zdjęcie darczyńcy.

"Jesteśmy bardzo wzruszeni gestem Jarka i "VIVY"”. To dla nas znak, że działania Fundacji prowadzone nie tylko w zakresie opieki medycznej, ale także skierowane szeroko ku rodzinom, a szczególnie dzieciom, są potrzebne i doceniane" – mówi Alicja Stolarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Hospicyjnej.

Zobacz film: "#gwiazdy: Jarosław Bieniuk pomaga trójmiejskiemu hospicjum"

Do dnia dzisiejszego najwyższa kwota wpłacona na konto fundacji to 500 zł.

Jarosław Bieniuk ze zdjęciem Ani Przybylskiej
Jarosław Bieniuk ze zdjęciem Ani Przybylskiej (VIVA! Fot. Zuza Krajewska )

2. Jarosław Bieniuk - związek z Fundacją Hospicyjną

Jarosław Bieniuk niejednokrotnie podkreślał, że taka pomoc i wsparcie, których chce udzielić Fundacji, to dla niego naturalna rzecz. On i jego dzieci również korzystali z pomocy Fundacji Hospicyjnej w najtrudniejszym czasie w ich życiu. To dzięki takiej pomocy rodzina mogła poradzić sobie z tak olbrzymią stratą.

W ostatnich miesiącach życia Ania Przybylska była związana z gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza. Dziś ambasadorem Fundacji Hospicyjnej oraz Funduszu Dzieci Osieroconych jest Jarosław Bieniuk.

Fundacja Hospicyjna prowadzi Fundusz Dzieci Osieroconych opiekujący się dziećmi, których bliscy odeszli po etapie opieki hospicyjnej. Jego maskotką jest pomarańczowy Słonik Tumbo. Dzięki jego drużynie TUMBOteam, dzieci otrzymują wsparcie z okazji świąt, Dnia Dziecka czy wyprawki szkolne. Dotąd fundusz objął opieką już 8000 dzieci. Na pomoc czeka wiele osób, ponieważ w Polsce co pół godziny ktoś poniżej 20. roku życia staje się sierotą.

Zobacz także:

3. Jarosław Bieniuk - samotne rodzicielstwo

Anna Przybylska, z którą Jarosław Bieniuk związany był przez wiele lat i miał trójkę dzieci (dwóch synów i córkę), zmarła w 2014 roku. Nie zdołała wygrać walki z rakiem trzustki. W wywiadach udzielonych po śmierci Anny Przybylskiej, Jarosław Bieniuk zawsze podkreślał, jak traumatyczne było to wydarzenie w życiu całej ich rodziny.

Podkreśla też, że po takiej stracie musiał zmeirzyć się z największym wyzwaniem, jakim jest samotne wychowywanie dzieci, z których każde jest w innym wieku, ale potrzebuje tak samo dużego zainteresowania i wsparcia.

4. Jarosław Bieniuk - kariera sportowa

Jarosław Bieniuk był nie tylko mężem znanej wielu widzom Anny Przybylskiej. Fani sportu znają go z pewnością jako piłkarza (środkowy obrońca). Przez wiele lat był piłkarzem Amiki Wronki, później Widzewa Łódź i w końcu Lechii Gdańsk. Kariera piłkarska Jarosława Bieniuka została zakończona wraz z sezonem 2013/14Od 2014 roku pełni funkcję dyrektora sportowego Lechii Gdańsk.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze