Trwa ładowanie...

Kiedy warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Wraz z rozwojem medycyny estetycznej prężnie rozwija się specjalizacja związana z poprawą wyglądu i funkcjonowania stref intymnych, czyli ginekologia estetyczna. W jakich przypadkach warto odwiedzić gabinet lekarski i rozważyć taki rodzaj terapii?

spis treści

1. Problemy z utrzymaniem moczu

Jedną z dolegliwości, które można leczyć z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod ginekologii estetycznej jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet, które rodziły siłami natury. Przykra dolegliwość jest konsekwencją osłabienia mięśni miednicy i rozciągnięcia pochwy. Niemożność utrzymania moczu podczas naturalnych czynności, takich jak kichanie, czy kaszel sprawia, że panie rezygnują z życia towarzyskiego, a także spada ich pewność siebie. Z wiekiem krępujące dolegliwości mogą się nasilać, skutecznie ograniczając swobodne funkcjonowanie, dlatego warto zainterweniować odpowiednio wcześnie. Pacjentki, które borykają się z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu często nie wiedzą o możliwości nieinwazyjnego leczenia tej przykrej, kobiecej dolegliwości. Dzięki terapii laserowej mogą w krótkim czasie zadbać o swoje zdrowie intymne, bez konieczności rezygnacji z codziennych obowiązków. Pojedyncza sesja laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu trwa ok 30 minut i tuż po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich zajęć.

Zobacz film: "Jak wybrać chirurga plastycznego?"

2. Brak satysfakcji z życia seksualnego

Wiele pań wraz z wiekiem obserwuje spadek satysfakcji seksualnej. Wśród przyczyn tego zjawiska wymieniają często osłabienie relacji z partnerem, pewną rutynę. Jednak często to nie czynniki psychologiczne, a kondycja narządów płciowych ma bezpośredni wpływ na poziom satysfakcji osiąganej podczas współżycia.

Nadmierne rozciągniecie pochwy oraz mięśni dna miednicy zmniejsza tarcie podczas stosunku, zmniejszając doznania partnerów. Problem ten, określany jako Zespół rozluźnienia pochwy (VRS). Najczęściej borykają się z nim kobiety, które rodziły siłami natury oraz panie w okresie menopauzy. Dolegliwość można wyleczyć podczas zabiegu laserowego obkurczania pochwy. Całkowicie bezpieczna terapia stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, zwiększając elastyczność i napięcie błony śluzowej pochwy.

3. Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych

Rewolucja obyczajowa sprawiła, że coraz częściej przyglądamy się „tym miejscom”, zauważając ich niedoskonałości. Wiele pań, często za namową partnerów, postanawia zadbać o wygląd zewnętrznych narządów płciowych - warg sromowych i odbytu. Z pomocą przychodzą zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowej. Zabieg polega na termicznym remodelowaniu kolagenu w miejscach dotkniętych problemem. Dzięki temu skóra jest nie tylko bardziej elastyczna, ale także odmłodzona. Ponadto, miejscowe rozgrzanie wejścia do pochwy pobudza unerwione tkanki, co wpływa na poprawę satysfakcji seksualnej. By osiągnąć optymalne efekty zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów.

Laserowe wybielanie odbytu pozwala znacznie zredukować przebarwienia w tej okolicy ciała. Podczas zabiegu obszar, w którym skóra zmieniła kolor zostaje naświetlony wiązką lasera. By zmniejszyć dyskomfort, stosuje się miejscowe znieczulenie w formie nawiewu zimnego powietrza. Terapia pozwala znacznie zredukować ciemne zabarwienie skóry. Po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, skóra może być zaczerwieniona, dlatego zaleca się intensywne nawilżanie okolicy poddanej zabiegowi aż do całkowitego wygojenia.

4. Komfort i pewność siebie

Zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród młodych mam, jak i dojrzałych kobiet. Cieszy nas fakt, że w pewnym sensie pomagamy przełamywać schematy i popularyzujemy wiedzę na temat nieinwazyjnych metod leczenia intymnych dolegliwości - mówi dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Dzięki stosowanym metodom w krótkim czasie przywracamy kobietom komfort i pewność siebie. Już podczas konsultacji na twarzach naszych pacjentek pojawia się uśmiech - dodaje.

Cierpisz na nietrzymanie moczu? Porozmawiaj z forumowiczami, którzy mają ten sam problem.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?
Kiedy warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej? (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.