Trwa ładowanie...

Całe życie walczyła z trądzikiem. Pokazała zdjęcia przed i po kuracji

Każdy, kto kiedykolwiek miał pryszcza wie, że to nic przyjemnego. Jeszcze gorzej, jeśli takie pryszcze pokrywają całą twarz. Tak było w przypadku dziewczyny o nicku Lisalisa96, która podzieliła się ze światem swoją historią.

Zobacz film: "Trądzik różowaty"

1. Kuracja przeciw trądzikowi

Dziewczyna pochwaliła się w sieci efektami kuracji antytrądzikowej. Internauci nie mogli uwierzyć, że zdjęcie nie jest przerobione. W składzie produktów do pielęgnacji twarzy znalazł się ważny składnik.

”To nie jest filtr” - podpisała zdjęcia młoda kobieta i zamieściła je na portalu społecznościowym Reddit. Przedstawiały one twarz dziewczyny z trądzikiem i bez krost. Kobieta posługująca się nickiem Lisalisa96 użyła na twarz środek zawierający izotretynoinę.

Na zdjęciu po lewej widzimy podrażnioną skórę z wypryskami. Po prawej twarz jest gładka i nie ma śladów po trądziku.

Internauci nie mogli uwierzyć, że zdjęcie nie jest przerobione
Internauci nie mogli uwierzyć, że zdjęcie nie jest przerobione (www.reddit.com)

Dziewczyna od lat zmagała się z trądzikiem, miała z problemy z poczuciem własnej wartości i pewności siebie. Dermatolog zalecił jej 7-miesieczną kurację specyfikiem zawierającym izotretynoinę. Jest to pochodna witaminy A.

Jest to organiczny związek chemiczny, stosowany w leczeniu różnych odmian trądziku. Należy do retynoidów. Jest pochodną witaminy A.

Dziewczyna jest bardzo zadowolona z efektów i poleca rozważyć stosowanie takich produktów osobom, które przez lata nie mogą znaleźć żadnego innego rozwiązania w walce z trądzikiem. Tak jak w jej przypadku – może to zmienić ich życie na lepsze. Zaleca jednak wcześniej porozmawiać z dermatologiem. Składnik ten może działać różnie na inne typy skóry.

Cztery naturalne preparaty na blizny potrądzikowe
Cztery naturalne preparaty na blizny potrądzikowe [5 zdjęć]

Przy zmaganiu się z trądzikiem powinniśmy zwrócić uwagę także na walkę z bliznami. Nie chodzi jedynie...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.