Trwa ładowanie...

Kobieta ma zielony kolor skóry – wszystko przez przeterminowany samoopalacz

Podtrzymywanie opalenizny w trakcie zimy może być trudne. Dla tych, którzy nie mogą korzystać z solarium, pozostają kosmetyki udające skutek działania promieni słonecznych na skórę. Czasem możemy jednak uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Przekonała się o tym pewna Brytyjka.

1. Przeterminowany samoopalacz

35-letnia Jenni chciała spędzić miły wieczór samotnie w domu. Urządziła sobie relaksującą kąpiel, po której nałożyła na ciało samoopalacz. Nie zorientowała się jednak, że produkt był przeterminowany. Niczego nieświadoma poszła więc spać. Kiedy następnego ranka spojrzała w lustro, była przerażona.

Efekt domowego spa (Facebook)
Efekt domowego spa (Facebook)

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o koronawirusie

Całe jej ciało pokrywał zielony pigment, który jeszcze sprawił, że jej skóra nabrała niezdrowego połysku. Nieudany eksperyment dermatologiczny sprawił, że kobieta musiała zostać w domu i brać kąpiele w specjalnym środku, który miał zmyć farbę ze skóry.

2. "Wyglądam jak wiedźma"

Jenni podzieliła się z brytyjską prasą swoimi odczuciami, kiedy zorientowała się, że coś poszło nie tak. "Kiedy zobaczyłam się w lustrze, nie mogłam uwierzyć. Wyglądałam jak wiedźma. Najgorsze było to, że nie wyglądało to, jak warstwa farby. Miałam wrażenie, że nie będę mogła się tego pozbyć" - mówiła.

35-latka pozbyła się samoopalacza
35-latka pozbyła się samoopalacza (Facebook)

Obawy Brytyjki były uzasadnione. Kilka dni zajęło jej pozbycie się zielonego połysku z całego ciała. "Moja siostra do dziś żartuje ze mnie, że powinnam zrobić sobie operację nosa, by lepiej wejść w postać” mówi Jenni.

Zobacz także: Dużo osób zakażonych COVID-19 w USA

3. Zabiegi kosmetyczne w czasie kwarantanny

Zdjęcie kobiety jest, za jej zgodą, udostępniane w internecie przez jej znajomych. Mają nadzieję, że poprawi to humor tych, którzy są zamknięci dzisiaj w domach. Przyjaciółka Jenni udostępniła to zdjęcie ostatnio z podpisem "izolacja może być dobrym czasem na pracę nad opalenizną".

"Najgorsze jest to, że dzieci ostrzegały mnie, że ten samoopalacz wygląda, jakby był zielony. Nie chciałam im uwierzyć" - podsumowuje Jenni.

Zobacz film: "Jak uchronić się przed koronawirusem?"

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.