Trwa ładowanie...

Komplikacje operacji plastycznych uszu

W dzisiejszych czasach operacje plastyczne to wręcz moda, a w skrajnych przypadkach nawet hobby, bądź sposób na życie. Niektóre osoby są od nich uzależnione, a inne opowiadają o operacjach, które poszły źle i nieodwracalnie je oszpeciły. Są jednak osoby, mające pewne defekty urody, które odbierają im pewność siebie i obniżają samoocenę. Takim defektem są na przykład odstające uszy. To właśnie dla takich ludzi operacje plastyczne uszu mogą całkowicie odmienić życie i podnieść jego komfort.

spis treści

1. Nadmierna korekcja uszu

Operacje plastyczne uszu to typ zabiegów chirurgicznych mających na celu korektę kształtu uszu. Najczęściej ten typ operacji plastycznej przeprowadza się u osób mających odstające uszy. Operacja taka może być przeprowadzona nawet u 5 letniego dziecka. Niestety, wiąże się ona z pewnym ryzykiem.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Może się zdarzyć, że chirurg plastyczny zoperuje odstające uszy tak, że będą one zbyt blisko głowy. Nazywa się to nadmierną korekcją uszu. Z tego względu osoba zdecydowana na tego typu zabieg powinna zgłosić się ze swoim problemem do wykwalifikowanego i doświadczonego chirurga, a wtedy ryzyko nadmiernej korekcji będzie znacznie mniejsze.

2. Bliznowiec po operacji uszu

Bliznowiec jest kolejnym zagrożeniem związanym z chirurgiami plastycznymi uszu. Przybiera on formę większej i grubszej blizny wyrastającej z tej, która zostaje po operacji. Blizny tego typu nie znikają z czasem i bardzo trudno je ukryć.

3. Krwiak po operacji plastycznej uszu

Operacja uszu może dla niektórych skończyć się krwiakiem, który wygląda jak plama krwi pod skórą wewnątrz ucha lub dookoła niego. Czasami jest on wynikiem infekcji chrząstki. W najgorszych wypadkach niezbędna jest operacja usunięcia krwiaka, gdyż może on powodować bóle i zawroty głowy.

4. Alergia a operacja plastyczna uszu

W trakcie operacji plastycznej uszu może się okazać, że pacjent jest uczulony na przyrządy lub zastrzyki, szczególnie jeśli pacjentem jest dziecko. W wyniku reakcji alergicznej mogą się pojawić takie objawy, jak problemy z oddychaniem, wysypka, a nawet wstrząs anafilaktyczny.

5. Zalety korekty uszu

Mimo wymienionych zagrożeń wynikających z operacji uszu, zabieg ten ma niewątpliwie wiele zalet. Jest to jedyny dobry sposób na odstające uszy, które są poważnym problemem wielu osób, szczególnie dzieci. Defekt uszu sprawia, że są one wyśmiewane przez inne dzieci, co z kolei rodzi problemy natury psychicznej, jak na przykład wycofanie społeczne czy zaburzone postrzeganie samego siebie.

Decydując się na operacje plastyczne uszu należy wcześniej upewnić się, czy osoba, która ma przeprowadzać zabieg jest znana w środowisku i czy ma wysoką renomę. Dzięki temu uniknie się niekiedy poważnych komplikacji pooperacyjnych.

Komplikacje operacji plastycznych uszu
Komplikacje operacji plastycznych uszu
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.