Trwa ładowanie...

Korekcja nosa kwasem hialuronowym – działanie, wskazania, przebieg

Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest stosowana w przypadku niewielkich wad. Choć tradycyjna operacja nosa jest najpopularniejszym rodzajem operacji plastycznej, to jednak korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo tańsza i bezpieczniejsza. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo mniej inwazyjną metodą poprawy wyglądu. Efekty korekcji nosa kwasem hialuronowym utrzymują się przynajmniej 1-2 lata.

spis treści

1. Korekcja nosa kwasem hialuronowym - działanie

Korekcja nosa kwasem hialuronowym wykorzystuje naturalnie występującą w organizmie substancję. Kwas hialuronowy można znaleźć we włosach, skórze czy łzach. Dzięki niemu skóra jest elastyczna i nawilżona.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Na czym polega operacja nosa?"

Do korekcji nosa kwasem hialuronowym wykorzystuje się żelowe wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Jest on również wykorzystywany do spłycania zmarszczek oraz powiększania ust i piersi.

2. Korekcja nosa kwasem hialuronowym - wskazania

Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczną alternatywą dla osób, które obawiają się bolesnych operacji plastycznych. Ponadto efekty korekcji nosa kwasem hialuronowym są widoczne niemal od razu.

Kwas hialuronowy - właściwości
Kwas hialuronowy - właściwości

Kwas hialuronowy występuje we wszystkich komórkach organizmu w różnym stężeniu, jest składnikiem macierzy

zobacz galerię

Korekcja nosa kwasem hialuronowym pozwala na poprawę wyglądu nosa i poradzi sobie z takimi defektami jak:

  • zbytni garb - poprawa linii nosa;
  • skrzywienie nosa po złamaniu;
  • potrzeba powiększeni małego nosa;
  • zmniejszenia zbyt dużego czubka nosa;
  • brak wykształconego "mostka" pomiędzy trzonem a czubkiem nosa;
  • likwidacja zadartego nosa.

3. Korekcja nosa kwasem hialuronowym - przebieg

Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest bardzo popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej.

W czasie korekcja nosa kwasem hialuronowym lekarz wstrzykuje kwas o konsystencji żelu pod skórę i następnie kształtuje nos, tak, aby przybrał odpowiedni, pożądany przez pacjenta wygląd. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest całkowicie bezbolesna, ponieważ przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Zazwyczaj jedynie pierwsze wkłucie w czasie korekcji nosa kwasem hialuronowym jest nieprzyjemne.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Korekcja nosa kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj ok. 30 minut. Sama korekcja nosa kwasem hialuronowym różni się w zależności od wybranego lekarza i jego doświadczenia. Najczęściej jednak korekcja nosa kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu i uformowaniu kwasu hialuronowego, aby osiągnąć właściwy efekt.

Korekcja garbu nosa kwasem hialuronowym polega np. na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w dwa miejsca. W czasie takiego zabiegu korekcja nosa kwasem hialuronowym wstrzykuje się go przed i za garbem. Dzięki temu efektem korekcji nosa kwasem hialuronowym jest uniesienie, a cały nos nabiera właściwego kształtu.

Efekt korekcji nosa kwasem hialuronowym jest widoczny przez ok. 12 do 20 miesięcy. Zazwyczaj zaraz po korekcji nosa kwasem hialuronowym efekt jest widoczny od razu, jednak zdarza się, że preparaty kwasu hialuronowego formują się jeszcze przez dwa tygodnie. Zazwyczaj po tym okresie należy udać się do gabinetu na konsultację, aby lekarz ocenił efekty i poprawił ewentualne niedociągnięcia.

Lek. Izabela Lenartowicz
Korekcja nosa kwasem hialuronowym – działanie, wskazania, przebieg
Korekcja nosa kwasem hialuronowym – działanie, wskazania, przebieg
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.