Trwa ładowanie...

Korekta brody

Dla wielu osób podbródek to źródło kompleksów. Podwójny dodaje lat, a zbyt duży nadaje twarzy mało subtelny wygląd, dlatego coraz więcej osób decyduje się na operację plastyczną. Niekiedy zabieg jest wskazany po przeprowadzeniu korekty nosa, gdy duży podbródek zbytnio rzuca się w oczy. Na czym polega plastyka podbródka i ile kosztuje ta operacja?

spis treści

1. Przebieg operacji plastycznej podbródka

W niektórych przypadkach, podbródek – jedna z najbardziej znanych części profilu twarzy – jest zbyt silnie zaznaczony i wystaje do przodu lub zbyt słabo zdefiniowany i wydaje się płaski i zatopiony. Oba przypadki stanowią przeszkody estetyczne i harmonijne profilu twarzy. Współczesna medycyna z powodzeniem dokonuje korekty podbródka, można go „przesunąć” do przodu, do tyłu, w górę lub w dół. Optyczna poprawa ogólnego wyglądu twarzy sprawia lepsze wrażenie, zwłaszcza w widoku profilu. W niektórych przypadkach korekcja brody może być również przeprowadzana z leczniczych lub szczękowo-ortopedyczne powodów. Chirurgia plastyczna wyszła naprzeciw osobom, które chcą dokonać korekcji brody. Zabieg jest krótki i przeprowadzany w znieczuleniu.

Zobacz film: "Jak wybrać chirurga plastycznego?"

Korekcja brody może być generalnie przeprowadzana po zakończeniu cyklu wzrostu kości szczęki. Zabieg wykonywany jest po kompleksowej analizie twarzy i konsultacji, w większości przypadków przy znieczuleniu ogólnym. W zależności od rodzaju korekty, lekarz albo usuwa część brody, albo – w przypadku cofniętego podbródka – skupia się na jego optycznym wydłużeniu do przodu poprzez wstawienie implantu. Implant ten jest często wykonany z krzemu, ale też w części z kości i chrząstki własnego ciała. Implant jest przymocowany za pomocą małych wkrętów lub płytki wykonanej z tytanu, które mogą być następnie usunięte po okresie gojenia, czyli po czasie od 6 do 12 miesięcy.

Korekcja brody trwa od 1 do 2 godzin. Operację zaczyna się od nacięcia skóry pod brodą lub wewnątrz ust. Skóra zostaje odpreparowana i chirurg plastyczny dostaje się do kości brody. Następnie lekarz ściera kość lub precyzyjnie odłamuje jej kawałek. Na końcu chirurg zakłada szwy. Po operacji dokładnie opatruje się miejsce nacięć, a pacjent otrzymuje środki przeciwbólowe. W tym czasie może odczuwać dyskomfort i lekki ból. Przez około tydzień pacjent może przyjmować produkty spożywcze w formie płynnej, a po 7-10 dniach możliwy jest powrót do normalnego odżywiania.

Jak po każdej operacji, tak i po korekcji brody występują obrzęk i zasinienie, jednak powinny one ustąpić po kilku dniach. Występowanie bólu podczas jedzenia i mówienia jest również możliwe. Proces gojenia jest wspomagany przez zimne okłady i stosowanie dobrych kosmetyków. Oczywiście, lecząc swoje rany, należy wykazać się dużą ostrożnością podczas szczotkowania zębów i wykonywania higieny twarzy. Przy dobrym gojeniu się ran i ogólnie pozytywnie przebiegającym leczeniu normalne, codzienne życie, wolne od zaburzeń, jest zwykle możliwe po upływie od 7 do 10 dni.

Poważne komplikacje w wyniku błędów leczenia mogą powstać tylko w rzadkich przypadkach. Możliwe jest jednak wystąpienie stanów zapalnych, uczucia drętwienia lub krwawienia. Istnieje ryzyko, że wynik operacji nie spełnia Twoich estetycznych pragnień i może być konieczne przeprowadzenie drugiej operacji. Większość pacjentów jest jednak bardzo zadowolona z wyników operacji: harmonijny profil twarzy z odpowiednim zachowaniem proporcji.

2. Zalety chirurgii plastycznej

Jakie korzyści płyną z operacji podbródka?

  • Po zabiegu i zagojeniu, osoby, którym przeszkadzał wcześniej podwójny podbródek czują się pewniej.
  • Chirurgia plastyczna pomaga nadać twarzy naturalne proporcje. Dzięki temu pacjent wygląda subtelniej i bardziej atrakcyjnie.

Każdego roku tysiące ludzi, mężczyzn i kobiet próbuje polepszyć swój wygląd, szukając pomocy w chirurgii plastycznej, jednak niesie to za sobą znaczące ryzyko, którego nie można ignorować.

Po pierwsze, zabiegi kosmetyczne mogą pomóc w ulepszeniu obszarów, które są nieatrakcyjne. W rezultacie, nasze poczucie własnej wartości wzrasta i czujemy się bardziej komfortowo w towarzystwie. Ponadto poprawienie wyglądu często pomaga nam w osiągnięciu sukcesu w życiu osobistym i pracy, na przykład nasze szanse na znalezienie partnera lub atrakcyjnej pracy mogą przez to wzrosnąć. Często jest to sposób na wyeliminowanie barier, które uniemożliwiają pacjentowi prowadzenie normalnego życia, takich jak poważne uszkodzenie ciała, spowodowane przez choroby lub wypadek. Jednak chirurgia estetyczna jest metodą inwazyjną, która czasami powoduje niepożądane skutki uboczne, takie jak uszkodzenie nerwów, blizny, przewlekłe bóle lub infekcje. Wszystko to trzeba rozważyć. Chociaż chirurgia plastyczna może zdziałać cuda i poprawić wygląd, to niesie ona za sobą pewne ryzyko.

3. Ile kosztuje korekcja kształtu brody?

Jeśli rozważasz zastosowanie chirurgii plastycznej, powinieneś wiedzieć, że koszty takiej operacji są bardzo zróżnicowane, w zależności od rodzaju operacji i miejsca, gdzie będzie wykonywana (położenie geograficzne ośrodka, który przeprowadza operacje ma tu duże znaczenie). Ogólnie rzecz biorąc, główne koszty to: opłata za pracę chirurga, opłaty za znieczulenia, opłata za pokój operacyjny i opłata za implant (jeśli jest potrzebny). Korekcja brody, jeżeli nie wynika z przesłanek medycznych, jest zaliczana do kosmetyki, a więc nie jest objęta ubezpieczeniem medycznym.

Operacja plastyczna podbródka nie jest tania. Plastyka brody kosztuje od 3 do 4 tysięcy złotych. Każdy, kto chce mieć idealny podbródek, może rozważyć operację plastyczną. Jest to jednak dość kosztowny zabieg chirurgii plastycznej, dlatego przed podjęciem decyzji warto się zastanowić.

Korekta brody
Korekta brody
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.